Ajax met Lang en Álvarez tegen Valencia
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Noa Lang en Edson Álvarez in de ploeg aan het laatste en beslissende groepsduel in de Champions League met Valencia. De 20-jarige Lang start in de volgepakte Johan Cruijff ArenA op de linkerflank omdat Quincy Promes nog steeds geblesseerd is. Voor Álvarez is een plek vrijgekomen op het middenveld omdat Hakim Ziyech net als in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-3) als rechtsbuiten start.
Noussair Mazraoui krijgt als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest. André Onana verdedigt gewoon het doel van Ajax, ondanks lichte hamstringklachten.
Ajax overwintert in de Champions League als het wint of gelijk speelt tegen Valencia. De kampioen van Nederland mag zelfs verliezen als Chelsea voor eigen publiek niet weet te winnen van Lille OSC. Als Ajax achter Valencia en Chelsea als derde eindigt in de groep, dan speelt het na de winterstop in de Europa League.
Geen Cillessen
Bij Valencia vervangt Jaume Doménech de geblesseerde doelman Jasper Cillessen.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Veltman, Blind en Tagliafico; Álvarez, Van de Beek en Martínez; Ziyech, Tadic en Lang.
Valencia: Doménech; Wass, Gabriel, Diakhaby en Gaya; Ferrán Torres, Parejo, Coquelin en Soler; Rodrigo en Gameiro.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
2 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
7 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
9 uur geleden