Ajax met Lang en Álvarez tegen Valencia
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Noa Lang en Edson Álvarez in de ploeg aan het laatste en beslissende groepsduel in de Champions League met Valencia. De 20-jarige Lang start in de volgepakte Johan Cruijff ArenA op de linkerflank omdat Quincy Promes nog steeds geblesseerd is. Voor Álvarez is een plek vrijgekomen op het middenveld omdat Hakim Ziyech net als in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-3) als rechtsbuiten start.
Noussair Mazraoui krijgt als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest. André Onana verdedigt gewoon het doel van Ajax, ondanks lichte hamstringklachten.
Ajax overwintert in de Champions League als het wint of gelijk speelt tegen Valencia. De kampioen van Nederland mag zelfs verliezen als Chelsea voor eigen publiek niet weet te winnen van Lille OSC. Als Ajax achter Valencia en Chelsea als derde eindigt in de groep, dan speelt het na de winterstop in de Europa League.
Geen Cillessen
Bij Valencia vervangt Jaume Doménech de geblesseerde doelman Jasper Cillessen.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Veltman, Blind en Tagliafico; Álvarez, Van de Beek en Martínez; Ziyech, Tadic en Lang.
Valencia: Doménech; Wass, Gabriel, Diakhaby en Gaya; Ferrán Torres, Parejo, Coquelin en Soler; Rodrigo en Gameiro.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
22 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
3 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
7 uur geleden