Ajax met Lang en Álvarez tegen Valencia
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Noa Lang en Edson Álvarez in de ploeg aan het laatste en beslissende groepsduel in de Champions League met Valencia. De 20-jarige Lang start in de volgepakte Johan Cruijff ArenA op de linkerflank omdat Quincy Promes nog steeds geblesseerd is. Voor Álvarez is een plek vrijgekomen op het middenveld omdat Hakim Ziyech net als in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-3) als rechtsbuiten start.
Noussair Mazraoui krijgt als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest. André Onana verdedigt gewoon het doel van Ajax, ondanks lichte hamstringklachten.
Ajax overwintert in de Champions League als het wint of gelijk speelt tegen Valencia. De kampioen van Nederland mag zelfs verliezen als Chelsea voor eigen publiek niet weet te winnen van Lille OSC. Als Ajax achter Valencia en Chelsea als derde eindigt in de groep, dan speelt het na de winterstop in de Europa League.
Geen Cillessen
Bij Valencia vervangt Jaume Doménech de geblesseerde doelman Jasper Cillessen.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Veltman, Blind en Tagliafico; Álvarez, Van de Beek en Martínez; Ziyech, Tadic en Lang.
Valencia: Doménech; Wass, Gabriel, Diakhaby en Gaya; Ferrán Torres, Parejo, Coquelin en Soler; Rodrigo en Gameiro.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden