Ajax met Kudus en Tagliafico tegen Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus verschijnt om 21.00 uur opnieuw aan de aftrap bij Ajax. Trainer Erik ten Hag heeft de Ghanees ook een basisplaats gegeven voor het thuisduel met Vitesse.
Kudus was vorige week de grote uitblinker van Ajax in het thuisduel met RKC Waalwijk (3-0). Hij kreeg toen een kans omdat Ryan Gravenberch ontbrak. Gravenberch maakt ook geen deel uit van de selectie van Ajax voor het duel met Vitesse. Trainer Ten Hag wilde vorige week geen antwoord geven op de vraag of zijn middenvelder positief getest had op corona.
Nicolás Tagliafico keert terug van een schorsing en David Neres start opnieuw op de bank. Ten Hag houdt voorlopig vast aan een aanval met Antony, Zakaria Labyad en Dusan Tadic.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Tagliafico; Álvarez, Promes en Kudus; Antony, Labyad en Tadic.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
2 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
16 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
19 uur geleden