Ajax met herstelde spits Leuchter in cruciaal CL-duel met AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de belangrijke spits Romée Leuchter terug voor het allesbeslissende Champions League-duel met AS Roma in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige international van Oranje viel vorige week na haar doelpunt bij Paris Saint-Germain geblesseerd uit en miste daardoor het competitieduel met Fortuna Sittard (1-1) van afgelopen weekend. Net als middenveldster Nadine Noordam is Leuchter nu weer fit genoeg om te starten.
Trainster Suzanne Bakker heeft er ten opzichte van het verloren duel met PSG (3-1) voor gekozen om rechtsback Isa Kardinaal te vervangen door Milicia Keijzer. De 20-jarige Keijzer was in de drie van de vijf eerdere wedstrijden in de groepsfase ook basisspeelster.
Ajax verloor het uitduel met Roma eind vorig jaar met 3-0, mede door twee treffers van aanvalster Valentina Giacinti. De international van Italië verschijnt dinsdagavond in Amsterdam opnieuw aan de aftrap. Voor het duel zijn zo'n 15.000 kaarten verkocht.
Nummer 2 Ajax heeft 7 punten en plaatst zich bij winst en mogelijk ook bij een gelijkspel voor de kwartfinales. Dat lukte een Nederlandse club nog niet eerder. Koploper PSG heeft 9 punten en treft, eveneens om 21.00 uur, Bayern München, dat op 6 punten staat. Roma heeft 5 punten. De beste twee ploegen gaan door.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
6 uur geleden