Ajax met herstelde spits Leuchter in cruciaal CL-duel met AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de belangrijke spits Romée Leuchter terug voor het allesbeslissende Champions League-duel met AS Roma in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige international van Oranje viel vorige week na haar doelpunt bij Paris Saint-Germain geblesseerd uit en miste daardoor het competitieduel met Fortuna Sittard (1-1) van afgelopen weekend. Net als middenveldster Nadine Noordam is Leuchter nu weer fit genoeg om te starten.
Trainster Suzanne Bakker heeft er ten opzichte van het verloren duel met PSG (3-1) voor gekozen om rechtsback Isa Kardinaal te vervangen door Milicia Keijzer. De 20-jarige Keijzer was in de drie van de vijf eerdere wedstrijden in de groepsfase ook basisspeelster.
Ajax verloor het uitduel met Roma eind vorig jaar met 3-0, mede door twee treffers van aanvalster Valentina Giacinti. De international van Italië verschijnt dinsdagavond in Amsterdam opnieuw aan de aftrap. Voor het duel zijn zo'n 15.000 kaarten verkocht.
Nummer 2 Ajax heeft 7 punten en plaatst zich bij winst en mogelijk ook bij een gelijkspel voor de kwartfinales. Dat lukte een Nederlandse club nog niet eerder. Koploper PSG heeft 9 punten en treft, eveneens om 21.00 uur, Bayern München, dat op 6 punten staat. Roma heeft 5 punten. De beste twee ploegen gaan door.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
1 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
10 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
11 uur geleden