Ajax met herstelde spits Leuchter in cruciaal CL-duel met AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de belangrijke spits Romée Leuchter terug voor het allesbeslissende Champions League-duel met AS Roma in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige international van Oranje viel vorige week na haar doelpunt bij Paris Saint-Germain geblesseerd uit en miste daardoor het competitieduel met Fortuna Sittard (1-1) van afgelopen weekend. Net als middenveldster Nadine Noordam is Leuchter nu weer fit genoeg om te starten.
Trainster Suzanne Bakker heeft er ten opzichte van het verloren duel met PSG (3-1) voor gekozen om rechtsback Isa Kardinaal te vervangen door Milicia Keijzer. De 20-jarige Keijzer was in de drie van de vijf eerdere wedstrijden in de groepsfase ook basisspeelster.
Ajax verloor het uitduel met Roma eind vorig jaar met 3-0, mede door twee treffers van aanvalster Valentina Giacinti. De international van Italië verschijnt dinsdagavond in Amsterdam opnieuw aan de aftrap. Voor het duel zijn zo'n 15.000 kaarten verkocht.
Nummer 2 Ajax heeft 7 punten en plaatst zich bij winst en mogelijk ook bij een gelijkspel voor de kwartfinales. Dat lukte een Nederlandse club nog niet eerder. Koploper PSG heeft 9 punten en treft, eveneens om 21.00 uur, Bayern München, dat op 6 punten staat. Roma heeft 5 punten. De beste twee ploegen gaan door.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
5 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
8 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
9 uur geleden