Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met herstelde spits Leuchter in cruciaal CL-duel met AS Roma

Ajax met herstelde spits Leuchter in cruciaal CL-duel met AS Roma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de belangrijke spits Romée Leuchter terug voor het allesbeslissende Champions League-duel met AS Roma in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige international van Oranje viel vorige week na haar doelpunt bij Paris Saint-Germain geblesseerd uit en miste daardoor het competitieduel met Fortuna Sittard (1-1) van afgelopen weekend. Net als middenveldster Nadine Noordam is Leuchter nu weer fit genoeg om te starten.

Trainster Suzanne Bakker heeft er ten opzichte van het verloren duel met PSG (3-1) voor gekozen om rechtsback Isa Kardinaal te vervangen door Milicia Keijzer. De 20-jarige Keijzer was in de drie van de vijf eerdere wedstrijden in de groepsfase ook basisspeelster.

Ajax verloor het uitduel met Roma eind vorig jaar met 3-0, mede door twee treffers van aanvalster Valentina Giacinti. De international van Italië verschijnt dinsdagavond in Amsterdam opnieuw aan de aftrap. Voor het duel zijn zo'n 15.000 kaarten verkocht.

Nummer 2 Ajax heeft 7 punten en plaatst zich bij winst en mogelijk ook bij een gelijkspel voor de kwartfinales. Dat lukte een Nederlandse club nog niet eerder. Koploper PSG heeft 9 punten en treft, eveneens om 21.00 uur, Bayern München, dat op 6 punten staat. Roma heeft 5 punten. De beste twee ploegen gaan door.

Meer uit Voetbal

Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

4 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

7 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

23 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

1 dag geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

1 dag geleden