Ajax met heel veel moeite naar achtste finales Conference League
BODO (ANP) - Ajax heeft met heel veel moeite de achtste finales van de Conference League bereikt. Uitgerekend de ingevallen Kenneth Taylor, de laatste weken uitgefloten door het Amsterdamse publiek, maakte in de tweede helft van de verlenging van het uitduel met Bodø/Glimt het winnende doelpunt (1-2), na een gelijkspel vorige week in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
Steven Berghuis schoot Ajax in de 34e minuut op voorsprong, op aangeven van Brian Brobbey die even later geblesseerd uitviel. De bezoekers uit Amsterdam moesten na 48 minuten verder met tien man. Josip Sutalo kreeg een rode kaart voor een overtreding op Hakon Evjen, een oud-speler van AZ.
Ook Bodø/Glimt haalde het eindsignaal niet met elf spelers. Albert Grønbæk kreeg in de 65e minuut een tweede gele kaart, na een overtreding op Benjamin Tahirovic. De Deense middenvelder van de thuisploeg scoorde vorige week tweemaal in de Johan Cruijff ArenA. Patrick Berg stelde in de 83e minuut een verlenging veilig voor Bodø/Glimt.
Na de treffer van Taylor valk voor het einde van de verlenging tikte doelman Ramaj nog een schot van Berg tegen de lat.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
17 uur geleden