Ajax met heel veel moeite naar achtste finales Conference League
BODO (ANP) - Ajax heeft met heel veel moeite de achtste finales van de Conference League bereikt. Uitgerekend de ingevallen Kenneth Taylor, de laatste weken uitgefloten door het Amsterdamse publiek, maakte in de tweede helft van de verlenging van het uitduel met Bodø/Glimt het winnende doelpunt (1-2), na een gelijkspel vorige week in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
Steven Berghuis schoot Ajax in de 34e minuut op voorsprong, op aangeven van Brian Brobbey die even later geblesseerd uitviel. De bezoekers uit Amsterdam moesten na 48 minuten verder met tien man. Josip Sutalo kreeg een rode kaart voor een overtreding op Hakon Evjen, een oud-speler van AZ.
Ook Bodø/Glimt haalde het eindsignaal niet met elf spelers. Albert Grønbæk kreeg in de 65e minuut een tweede gele kaart, na een overtreding op Benjamin Tahirovic. De Deense middenvelder van de thuisploeg scoorde vorige week tweemaal in de Johan Cruijff ArenA. Patrick Berg stelde in de 83e minuut een verlenging veilig voor Bodø/Glimt.
Na de treffer van Taylor valk voor het einde van de verlenging tikte doelman Ramaj nog een schot van Berg tegen de lat.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
20 uur geleden