Ajax met Gravenberch en Ekkelenkamp
VELSEN (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp en Ryan Gravenberch beginnen om 18.30 uur met Ajax aan het bekerduel met Telstar. Beide talenten van de Amsterdamse club krijgen een kans van trainer Erik ten Hag in Velsen.
Ajax kampt met veel blessures rond het duel in de tweede ronde van de KNVB-beker. Daley Blind, Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad zijn niet beschikbaar. Nicolás Tagliafico en Hakim Ziyech ontbreken ook wegens fysiek ongemak bij de koploper van de eredivisie.
Trainer Ten Hag heeft na drie nederlagen op rij besloten om niet met een volledig tweede elftal te starten. Dusan Tadic, André Onana, Donny van de Beek en Lisandro Martínez verschijnen aan de aftrap tegen de nummer elf van de eerste divisie.
Opstelling Ajax: Onana; Dest, Schuurs, Martinez en Mazraoui; Gravenberch, Ekkelenkamp en Van de Beek; Lang, Huntelaar en Tadic
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De beroemde Italiaanse voetballer van AC Milan Franco Baresi is op 66-jarige leeftijd overleden. Zijn club heeft dit vrijdag bekendgemaakt: "Milan rouwt om het overlijden van Franco Baresi, die, net als zijn shirt met nummer 6, voor altijd een onlosmakelijk en fundamenteel onderdeel zal blijven van het DNA en de geschiedenis van de club."
2 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft ondanks het felle verzet van onder meer de UEFA verklaard door te gaan met zijn commercialiseringsplan. De wereldvoetbalbond sloeg tevens terug naar de critici. "Niemand verkoopt het voetbal", schreef de FIFA in een verklaring. "Dit is iets waar de FIFA nooit op zou ingaan."
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
13 uur geleden