Ajax met fitte selectie naar ijskoud Almelo
AMSTERDAM (ANP) - Noussair Mazraoui lijkt op tijd fit voor de uitwedstrijd van Ajax zaterdag tegen Heracles Almelo. De rechtsback werd woensdag in de rust van het gewonnen bekerduel met PSV (2-1) nog gewisseld. "Maar dat was uit voorzorg", stelt trainer Erik ten Hag.
Mazraoui heeft de laatst weken last van overbelaste spieren. "We moeten zorgen dat hij niet in hetzelfde proces komt als voor de winter. Iedereen is verder goed uit de bekerwedstrijd gekomen. In aanloop naar Heracles hebben we een fitte groep tot onze beschikking", zegt Ten Hag op de website van Ajax.
Ajax verloor de laatste drie uitwedstrijden tegen Heracles, de huidige nummer 10 van de Eredivisie. "Heracles heeft een heel goede trainer, hij heeft zijn zaakjes prima voor elkaar. Ik heb veel waardering voor hoe Frank Wormuth zijn ploegen laat voetballen. Wat hij tot nu met Heracles presteert, dat is uitstekend."
Ten Hag is tevreden over de beslissing van de KNVB om de aftrap van 21.00 uur naar 18.45 uur te verplaatsten, vanwege de verwachte kou. Het is naar verwachting 11 graden onder nul als het duel is afgelopen. "Dan is het weliswaar nog steeds heel koud, maar het is altijd beter dan aftrappen om 21.00 uur", zegt Ten Hag. "Op dat tijdstip kan het ongezond worden voor de spelers, want er wordt extreme kou verwacht."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
11 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
12 uur geleden