Ajax met fitte selectie naar ijskoud Almelo
AMSTERDAM (ANP) - Noussair Mazraoui lijkt op tijd fit voor de uitwedstrijd van Ajax zaterdag tegen Heracles Almelo. De rechtsback werd woensdag in de rust van het gewonnen bekerduel met PSV (2-1) nog gewisseld. "Maar dat was uit voorzorg", stelt trainer Erik ten Hag.
Mazraoui heeft de laatst weken last van overbelaste spieren. "We moeten zorgen dat hij niet in hetzelfde proces komt als voor de winter. Iedereen is verder goed uit de bekerwedstrijd gekomen. In aanloop naar Heracles hebben we een fitte groep tot onze beschikking", zegt Ten Hag op de website van Ajax.
Ajax verloor de laatste drie uitwedstrijden tegen Heracles, de huidige nummer 10 van de Eredivisie. "Heracles heeft een heel goede trainer, hij heeft zijn zaakjes prima voor elkaar. Ik heb veel waardering voor hoe Frank Wormuth zijn ploegen laat voetballen. Wat hij tot nu met Heracles presteert, dat is uitstekend."
Ten Hag is tevreden over de beslissing van de KNVB om de aftrap van 21.00 uur naar 18.45 uur te verplaatsten, vanwege de verwachte kou. Het is naar verwachting 11 graden onder nul als het duel is afgelopen. "Dan is het weliswaar nog steeds heel koud, maar het is altijd beter dan aftrappen om 21.00 uur", zegt Ten Hag. "Op dat tijdstip kan het ongezond worden voor de spelers, want er wordt extreme kou verwacht."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
6 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
9 uur geleden