
Ajax met doelman Scherpen en talent Rensch tegen FC Utrecht
AMSTERDAM (ANP) - Doelman Kjell Scherpen en Devyne Rensch beginnen om 21.00 uur met Ajax aan het thuisduel met FC Utrecht in de tweede ronde van de KNVB-beker. De derde keeper en 17-jarige verdediger mogen zich van trainer Erik ten Hag laten zien in de hoofdmacht.
Eerste doelman André Onana ontbreekt in de selectie. Tweede keeper Maarten Stekelenburg zit op de bank. Ajax mist ook Quincy Promes, Mohammed Kudus, David Neres, Noussair Mazraoui, Lassina Traoré, Sean Klaiber, Klaas-Jan Huntelaar, Brian Brobbey en Jurriën Timber. Zakaria Labyad is wel weer beschikbaar.
Ajax werd vorig seizoen door FC Utrecht uitgeschakeld in de halve finales van de KNVB-beker (2-0). De formatie uit Amsterdam was vorige maand tijdens een competitiewedstrijd in de Galgenwaard wel te sterk voor FC Utrecht (0-3).
FC Utrecht niet compleet
Ook FC Utrecht is niet compleet. Trainer René Hake kan geen beroep doen op Adam Maher, Leon Guwara, Emil Bergström en Simon Gustafson.
Opstelling:
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Blind en Tagliafico; Klaassen, Álvarez en Gravenberch; Antony, Tadic en Labyad.
FC Utrecht: Paes; Van der Maarel, St. Jago, Hoogma en Warmerdam; Van de Streek, Overeem en Ramselaar; Kerk, Mahi en Elia.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - België heeft in de kwalificatie voor het WK voetbal van 2026 nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia gaf in Brussel tegen Wales een voorsprong van drie doelpunten uit handen, maar won toch nog: 4-3. Kevin De Bruyne maakte kort voor tijd het winnende doelpunt. Drie dagen eerder wist België niet te winnen bij Noord-Macedonië (1-1).
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Italië heeft zich in de kwalificatie voor het WK van volgend jaar hersteld van de ruime nederlaag (3-0) van vrijdag bij Noorwegen. De Zuid-Europeanen versloegen voor eigen publiek Moldavië met 2-0. Het was de laatste wedstrijd voor bondscoach Luciano Spalletti, die na het verlies tegen de Noren te horen kreeg dat hij moet vertrekken.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Paul Simonis lijkt bij Go Ahead Eagles te vertrekken. VfL Wolfsburg heeft zich bij de Deventenaren gemeld om de trainer over te nemen. Dat laat algemeen directeur Jan Willem van Dop desgevraagd weten.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft met de komst van verdediger Rayan Aït-Nouri van Wolverhampton Wanderers de eerste zomerse transfer afgerond. De 24-jarige Algerijn kan als linksback de concurrentiestrijd aangaan met Oranje-international Nathan Aké. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Premier League betaalt naar verluidt ruim 40 miljoen euro voor Aït-Nouri.
12 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Poolse bondscoach Michal Probierz heeft Robert Lewandowski de aanvoerdersband afgenomen omdat hij denkt dat dat beter is voor zijn elftal. "Ik geloof dat deze verandering het team zal helpen", vertelde hij tijdens een persconferentie in Helsinki, waar Polen dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Finland voetbalt.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Christian Eriksen vertrekt definitief bij Manchester United. De Engelse voetbalclub meldt dat het aflopende contract van de 33-jarige Deense middenvelder niet wordt verlengd. Tot de vertrekkende spelers behoren onder anderen ook Jonny Evans en Victor Lindelöf.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft oud-Ajacied Cristian Chivu definitief vastgelegd als opvolger van de vorige week vertrokken hoofdtrainer Simone Inzaghi. De Roemeen komt over van Parma en heeft bij de verliezend finalist van de Champions League een contract voor twee seizoenen getekend.
14 uur geleden