Ajax met Brobbey tegen Olympique Marseille
MARSEILLE (ANP) - Ajax begint tegen Olympique Marseille in de Europa League met Brian Brobbey voorin. De aanvaller miste het competitieduel met Vitesse (5-0-zege) en werd toen vervangen door Chuba Akpom. Die zit nu op de bank.
Bij Ajax ontbreekt de nog geblesseerde Josip Sutalo. De Kroaat Borna Sosa staat wel in de basis, als linksback. Naast hem staan Jorrel Hato, Devyne Rensch en Anton Gaaei achterin. Op het middenveld heeft trainer John van 't Schip gekozen voor Benjamin Tahirovic, Steven Berghuis en Kenneth Taylor. Voorin staan naast Brobbey Steven Bergwijn en Carlos Forbs. Diant Ramaj staat in het doel.
Ajax richt zich voorlopig op de derde plaats in de poule, die recht geeft op deelname aan de tussenronde van de Conference League. De Amsterdammers hebben 2 punten. Olympique Marseille heeft 8 punten. De Amsterdammers sluiten op 14 december de groepsfase af met een thuiswedstrijd tegen AEK Athene.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
13 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
16 uur geleden