Ajax met Brobbey naar Portugal, Timber nog achtergebleven
AMSTERDAM (ANP) - Met de teruggekeerde Brian Brobbey in de selectie is Ajax op trainingskamp gegaan naar Portugal. Verdediger Jurriën Timber (20) is nog in Nederland achtergebleven "als gevolg van de coronamaatregelen".
Trainer Erik ten Hag gaat zijn ploeg in Quinta do Lago, in de Algarve, voorbereiden op de tweede helft van het seizoen. Brobbey verliet Ajax een half jaar geleden voor een avontuur bij de Duitse club RB Leipzig, maar de 19-jarige spits is nu op huurbasis alweer terug in Amsterdam.
De Ajacieden stapten allemaal met een mondkapje op het vliegtuig in dat hen naar Portugal brengt. Doelman André Onana en spits Sébastien Haller ontbreken in de selectie van Ten Hag. Zij doen met respectievelijk Kameroen en Ivoorkust mee aan het toernooi om de Afrika Cup, dat komende zondag in Kameroen begint. Ook de geblesseerden Sean Klaiber en Maarten Stekelenburg zijn er niet bij. Het tweetal werkt in Nederland verder aan hun herstel.
28 spelers
Ten Hag heeft ook de talenten Youri Baas, Amourricho van Axel Dongen, Youri Regeer, Naci Ünüvar, Kristian Hlynsson en Charlie Setford meegenomen naar Portugal. In totaal bestaat de selectie uit 28 spelers.
Ajax hervat de competitie op 16 januari met een uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Een week later neemt de landskampioen het in Eindhoven op tegen PSV, dat halverwege het seizoen 1 punt meer heeft.
Vitesse verblijft deze week ook in het zuiden van Portugal, in Alcantarilha. De ploeg van trainer Thomas Letsch oefent zaterdag tegen de Zwitserse club Servette FC. Feyenoord moest het geplande trainingskamp in Spanje schrappen vanwege een aantal coronabesmettingen binnen de selectie. PSV vliegt dinsdag wel naar Marbella voor een trainingskamp. NEC verblijft sinds zondag al in Andalusië.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden