Ajax met Brobbey naar Portugal, Timber nog achtergebleven
AMSTERDAM (ANP) - Met de teruggekeerde Brian Brobbey in de selectie is Ajax op trainingskamp gegaan naar Portugal. Verdediger Jurriën Timber (20) is nog in Nederland achtergebleven "als gevolg van de coronamaatregelen".
Trainer Erik ten Hag gaat zijn ploeg in Quinta do Lago, in de Algarve, voorbereiden op de tweede helft van het seizoen. Brobbey verliet Ajax een half jaar geleden voor een avontuur bij de Duitse club RB Leipzig, maar de 19-jarige spits is nu op huurbasis alweer terug in Amsterdam.
De Ajacieden stapten allemaal met een mondkapje op het vliegtuig in dat hen naar Portugal brengt. Doelman André Onana en spits Sébastien Haller ontbreken in de selectie van Ten Hag. Zij doen met respectievelijk Kameroen en Ivoorkust mee aan het toernooi om de Afrika Cup, dat komende zondag in Kameroen begint. Ook de geblesseerden Sean Klaiber en Maarten Stekelenburg zijn er niet bij. Het tweetal werkt in Nederland verder aan hun herstel.
28 spelers
Ten Hag heeft ook de talenten Youri Baas, Amourricho van Axel Dongen, Youri Regeer, Naci Ünüvar, Kristian Hlynsson en Charlie Setford meegenomen naar Portugal. In totaal bestaat de selectie uit 28 spelers.
Ajax hervat de competitie op 16 januari met een uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Een week later neemt de landskampioen het in Eindhoven op tegen PSV, dat halverwege het seizoen 1 punt meer heeft.
Vitesse verblijft deze week ook in het zuiden van Portugal, in Alcantarilha. De ploeg van trainer Thomas Letsch oefent zaterdag tegen de Zwitserse club Servette FC. Feyenoord moest het geplande trainingskamp in Spanje schrappen vanwege een aantal coronabesmettingen binnen de selectie. PSV vliegt dinsdag wel naar Marbella voor een trainingskamp. NEC verblijft sinds zondag al in Andalusië.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
5 uur geleden