
Ajax met Brobbey maar zonder Berghuis tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - Kenneth Taylor begint om 16.45 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen AZ. De middenvelder maakte afgelopen donderdag als invaller in de verlenging van het uitduel met Bodø/Glimt het winnende doelpunt (1-2).
Brian Brobbey verschijnt ook aan de aftrap. Hij viel donderdag vlak voor rust geblesseerd uit in Noorwegen. Voor de geblesseerde Steven Berghuis komt het duel in Alkmaar te vroeg. Jordan Henderson is ook nog onvoldoende fit voor een basisplaats. Hij kan mogelijk wel invallen.
Het lijkt er op dat Ajax met vijf verdedigers aan de aftrap verschijnt. Anton Gaaei en Borna Sosa zijn de vleugelverdedigers van de bezoekers uit Amsterdam.
AZ start met dezelfde basisformatie als vorige week in het gewonnen uitduel met Fortuna Sittard (1-2).
Opstelling:
AZ: Ryan; Sugawara, Goes, Bazoer en Møller Wolfe; Clasie en Belic; Mijnans, De Wit en Van Bommel; Pavlidis.
Ajax: Ramaj; Gaaei, Rensch, Sutalo, Hato en Sosa; Van den Boomen, Tahirovic en Taylor; Hlynsson en Brobbey.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
9 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
10 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden