Ajax met Brobbey maar zonder Berghuis tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - Kenneth Taylor begint om 16.45 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen AZ. De middenvelder maakte afgelopen donderdag als invaller in de verlenging van het uitduel met Bodø/Glimt het winnende doelpunt (1-2).
Brian Brobbey verschijnt ook aan de aftrap. Hij viel donderdag vlak voor rust geblesseerd uit in Noorwegen. Voor de geblesseerde Steven Berghuis komt het duel in Alkmaar te vroeg. Jordan Henderson is ook nog onvoldoende fit voor een basisplaats. Hij kan mogelijk wel invallen.
Het lijkt er op dat Ajax met vijf verdedigers aan de aftrap verschijnt. Anton Gaaei en Borna Sosa zijn de vleugelverdedigers van de bezoekers uit Amsterdam.
AZ start met dezelfde basisformatie als vorige week in het gewonnen uitduel met Fortuna Sittard (1-2).
Opstelling:
AZ: Ryan; Sugawara, Goes, Bazoer en Møller Wolfe; Clasie en Belic; Mijnans, De Wit en Van Bommel; Pavlidis.
Ajax: Ramaj; Gaaei, Rensch, Sutalo, Hato en Sosa; Van den Boomen, Tahirovic en Taylor; Hlynsson en Brobbey.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
17 uur geleden