Ajax met Bergwijn tegen Vitesse, Brobbey nog een vraagteken
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse beschikken over aanvoerder Steven Bergwijn. De aanvaller haakte eerder deze maand af bij het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. "Het ziet er goed uit", aldus Van 't Schip over Bergwijn.
De inzetbaarheid van Brian Brobbey is twijfelachtig, zo gaf Van 't Schip aan. De spits verliet net als Bergwijn met een blessure vroegtijdig het trainingskamp van Oranje. Ook het meespelen van Josip Sutalo is onzeker. De verdediger keerde niet fit terug na de laatste interland van Kroatië tegen Armenië. Steven Berghuis is zaterdag wel beschikbaar.
Van 't Schip mist tegen Vitesse sowieso Branco van den Boomen. De middenvelder kan na een knieoperatie pas na de winterstop weer minuten maken. Ahmetcan Kaplan en Silvano Vos spelen vrijdagavond met Jong Ajax tegen TOP Oss.
Vitesse
Met Van 't Schip aan het roer, als vervanger van de vertrokken Maurice Steijn, won Ajax de eerste twee competitieduels met FC Volendam en sc Heerenveen, maar vlak voor de interlandperiode leden de Amsterdammers bij Almere City (2-2) in blessuretijd puntenverlies. In Europees verband werd er thuis met 2-0 verloren van Brighton & Hove Albion.
De thuiswedstrijd tegen Vitesse, momenteel de hekkensluiter in de Eredivisie, begint zaterdag om 21.00 uur. De Arnhemmers hebben 8 punten, nummer 12 Ajax heeft 4 punten meer, maar wel een duel minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
15 uur geleden