
Ajax met Bergwijn tegen Vitesse, Brobbey nog een vraagteken
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse beschikken over aanvoerder Steven Bergwijn. De aanvaller haakte eerder deze maand af bij het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. "Het ziet er goed uit", aldus Van 't Schip over Bergwijn.
De inzetbaarheid van Brian Brobbey is twijfelachtig, zo gaf Van 't Schip aan. De spits verliet net als Bergwijn met een blessure vroegtijdig het trainingskamp van Oranje. Ook het meespelen van Josip Sutalo is onzeker. De verdediger keerde niet fit terug na de laatste interland van Kroatië tegen Armenië. Steven Berghuis is zaterdag wel beschikbaar.
Van 't Schip mist tegen Vitesse sowieso Branco van den Boomen. De middenvelder kan na een knieoperatie pas na de winterstop weer minuten maken. Ahmetcan Kaplan en Silvano Vos spelen vrijdagavond met Jong Ajax tegen TOP Oss.
Vitesse
Met Van 't Schip aan het roer, als vervanger van de vertrokken Maurice Steijn, won Ajax de eerste twee competitieduels met FC Volendam en sc Heerenveen, maar vlak voor de interlandperiode leden de Amsterdammers bij Almere City (2-2) in blessuretijd puntenverlies. In Europees verband werd er thuis met 2-0 verloren van Brighton & Hove Albion.
De thuiswedstrijd tegen Vitesse, momenteel de hekkensluiter in de Eredivisie, begint zaterdag om 21.00 uur. De Arnhemmers hebben 8 punten, nummer 12 Ajax heeft 4 punten meer, maar wel een duel minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor het eerst in de 119-jarige clubhistorie een grote voetbalprijs gewonnen. De Londenaren versloegen Manchester City in de finale van de FA Cup. Op Wembley werd het 1-0.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Voetbalster Jaimy Ravensbergen van FC Twente was "supertrots op het hele team" na het veroveren van de landstitel. De 24-jarige topscorer van de Eredivisie voor vrouwen draaide op de spannende laatste speeldag met een hattrick een ruime achterstand tegen AZ (0-2) om in een 3-2-zege voor FC Twente.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn voor het tweede jaar op rij landskampioen geworden. De koploper draaide op de spannende laatste speeldag tegen AZ een 0-2-achterstand om in een 3-2-zege. Concurrent PSV, dat met dezelfde cijfers won van Feyenoord, greep vanwege een minder doelsaldo naast de titel.
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen verlaat aan het einde van het seizoen Bournemouth voor Real Madrid. De Spaanse topclub betaalt de afkoopsom van bijna 60 miljoen euro die in het contract van de verdediger staat, bevestigt de Engelse club.
10 uur geledenBIRMINGHAM/LONDEN (ANP) - Chelsea en Aston Villa hebben in de Premier League goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-voetbal. Chelsea won met 1-0 van Manchester United en klom naar de vierde plaats, Aston Villa versloeg Tottenham Hotspur met 2-0, waarmee het op de vijfde plaats kwam. De eerste vijf in de competitie spelen volgend seizoen in de Champions League.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen kan zondag voor Ajax uitkomen in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente. "Dat is een onverwachte verrassing", zegt trainer Francesco Farioli over de linksbuiten die aanvankelijk dit seizoen niet meer in actie leek te komen. "Ik verwacht dat Oliver het gaat halen en klaar zal zijn."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het maakt trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam niet uit of PSV of Ajax zondag kampioen wordt. "Mij gaat het er alleen om dat wij zo hoog mogelijk eindigen en de play-offs voor Europees voetbal halen", vertelde hij vrijdag aan ESPN.
1 dag geleden