Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met Bergwijn tegen Vitesse, Brobbey nog een vraagteken

Ajax met Bergwijn tegen Vitesse, Brobbey nog een vraagteken

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse beschikken over aanvoerder Steven Bergwijn. De aanvaller haakte eerder deze maand af bij het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. "Het ziet er goed uit", aldus Van 't Schip over Bergwijn.

De inzetbaarheid van Brian Brobbey is twijfelachtig, zo gaf Van 't Schip aan. De spits verliet net als Bergwijn met een blessure vroegtijdig het trainingskamp van Oranje. Ook het meespelen van Josip Sutalo is onzeker. De verdediger keerde niet fit terug na de laatste interland van Kroatië tegen Armenië. Steven Berghuis is zaterdag wel beschikbaar.

Van 't Schip mist tegen Vitesse sowieso Branco van den Boomen. De middenvelder kan na een knieoperatie pas na de winterstop weer minuten maken. Ahmetcan Kaplan en Silvano Vos spelen vrijdagavond met Jong Ajax tegen TOP Oss.

Vitesse

Met Van 't Schip aan het roer, als vervanger van de vertrokken Maurice Steijn, won Ajax de eerste twee competitieduels met FC Volendam en sc Heerenveen, maar vlak voor de interlandperiode leden de Amsterdammers bij Almere City (2-2) in blessuretijd puntenverlies. In Europees verband werd er thuis met 2-0 verloren van Brighton & Hove Albion.

De thuiswedstrijd tegen Vitesse, momenteel de hekkensluiter in de Eredivisie, begint zaterdag om 21.00 uur. De Arnhemmers hebben 8 punten, nummer 12 Ajax heeft 4 punten meer, maar wel een duel minder gespeeld.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

1 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

1 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

4 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

7 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

9 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

11 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

12 uur geleden