Ajax met Bergwijn tegen Vitesse, Brobbey nog een vraagteken
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse beschikken over aanvoerder Steven Bergwijn. De aanvaller haakte eerder deze maand af bij het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar. "Het ziet er goed uit", aldus Van 't Schip over Bergwijn.
De inzetbaarheid van Brian Brobbey is twijfelachtig, zo gaf Van 't Schip aan. De spits verliet net als Bergwijn met een blessure vroegtijdig het trainingskamp van Oranje. Ook het meespelen van Josip Sutalo is onzeker. De verdediger keerde niet fit terug na de laatste interland van Kroatië tegen Armenië. Steven Berghuis is zaterdag wel beschikbaar.
Van 't Schip mist tegen Vitesse sowieso Branco van den Boomen. De middenvelder kan na een knieoperatie pas na de winterstop weer minuten maken. Ahmetcan Kaplan en Silvano Vos spelen vrijdagavond met Jong Ajax tegen TOP Oss.
Vitesse
Met Van 't Schip aan het roer, als vervanger van de vertrokken Maurice Steijn, won Ajax de eerste twee competitieduels met FC Volendam en sc Heerenveen, maar vlak voor de interlandperiode leden de Amsterdammers bij Almere City (2-2) in blessuretijd puntenverlies. In Europees verband werd er thuis met 2-0 verloren van Brighton & Hove Albion.
De thuiswedstrijd tegen Vitesse, momenteel de hekkensluiter in de Eredivisie, begint zaterdag om 21.00 uur. De Arnhemmers hebben 8 punten, nummer 12 Ajax heeft 4 punten meer, maar wel een duel minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
7 uur geledenROME (ANP) - AS Roma is dankzij een zege bij Sassuolo (1-0) gedeeld koploper van de Serie A. De ploeg uit Rome heeft net als Napoli 18 punten uit acht wedstrijden. De ploeg uit Napels, die zaterdag met Noa Lang als invaller met 3-1 won van Internazionale, heeft wel een beter doelsaldo.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de aanval van FC Barcelona op de koppositie in La Liga afgeslagen en won de Clásico. De ploeg van trainer Xabi Alonso was op eigen veld sterker dan de naaste belager en won met 2-1. Daardoor heeft Real na tien speelronden 5 punten meer dan Barcelona.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft trainer Bas Sibum ontslagen. De reden zijn de tegenvallende prestaties, meldt de Overijsselse Eredivisieclub. Heracles verloor zaterdag met 3-0 bij FC Volendam en behaalde uit de eerste tien competitiewedstrijden maar 3 punten.
7 uur geleden