Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag geeft veel van zijn gebruikelijke basisspelers rust tijdens het bekerduel met AZ. De club uit Amsterdam staat om 21.00 uur met acht andere voetballers aan de aftrap als zondag voor de topper tegen Feyenoord.

André Onana, Noussair Mazraoui, Jurriën Timber, Daley Blind, Davy Klaassen, Antony, Sébastien Haller en Dusan Tadic starten niet in Alkmaar. Coach Ten Hag vertelde zondag na de gelukkige zege op Feyenoord (1-0) al dat zijn ploeg fysieke problemen en het lastigste schema van alle ploegen in de Eredivisie heeft. Ajax begon afgelopen week met een dag minder rust aan de duels met FC Twente en Feyenoord. AZ heeft ook een dag langer de tijd gehad om zich voor te bereiden op het bekerduel met Ajax.

David Neres keert terug bij Ajax, na een enkelblessure die hem ruim anderhalve maand aan de kant heeft gehouden. Ook doelman Maarten Stekelenburg, Devyne Rensch, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Martínez en Edson Álvarez krijgen een kans. Onana, Tadic, Blind, Haller, Klaassen en Mazraoui zitten wel op de bank.

Bij AZ heeft Zakaria Aboukhlal een basisplaats. De aanvaller wordt beloond voor de twee treffers die hij zaterdag tegen ADO Den Haag (2-1) maakte. Trainer Pascal Jansen heeft ook Jordy Clasie en Timo Letschert een basisplaats gegeven. Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Yukinari Sugawara starten op de bank.

Opstelling

AZ: Bizot; Hatzidiakos, Clasie, Letschert en Wijndal; Koopmeiners, Gudmundsson en Midtsjø; Stengs, Boadu en Aboukhlal.

Ajax: Stekelenburg; Rensch, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Ekkelenkamp en Gravenberch; Neres, Labyad en Promes.

Meer uit Voetbal

Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

32 minuten geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

2 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

3 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

4 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

4 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

5 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

6 uur geleden