Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag geeft veel van zijn gebruikelijke basisspelers rust tijdens het bekerduel met AZ. De club uit Amsterdam staat om 21.00 uur met acht andere voetballers aan de aftrap als zondag voor de topper tegen Feyenoord.

André Onana, Noussair Mazraoui, Jurriën Timber, Daley Blind, Davy Klaassen, Antony, Sébastien Haller en Dusan Tadic starten niet in Alkmaar. Coach Ten Hag vertelde zondag na de gelukkige zege op Feyenoord (1-0) al dat zijn ploeg fysieke problemen en het lastigste schema van alle ploegen in de Eredivisie heeft. Ajax begon afgelopen week met een dag minder rust aan de duels met FC Twente en Feyenoord. AZ heeft ook een dag langer de tijd gehad om zich voor te bereiden op het bekerduel met Ajax.

David Neres keert terug bij Ajax, na een enkelblessure die hem ruim anderhalve maand aan de kant heeft gehouden. Ook doelman Maarten Stekelenburg, Devyne Rensch, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Martínez en Edson Álvarez krijgen een kans. Onana, Tadic, Blind, Haller, Klaassen en Mazraoui zitten wel op de bank.

Bij AZ heeft Zakaria Aboukhlal een basisplaats. De aanvaller wordt beloond voor de twee treffers die hij zaterdag tegen ADO Den Haag (2-1) maakte. Trainer Pascal Jansen heeft ook Jordy Clasie en Timo Letschert een basisplaats gegeven. Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Yukinari Sugawara starten op de bank.

Opstelling

AZ: Bizot; Hatzidiakos, Clasie, Letschert en Wijndal; Koopmeiners, Gudmundsson en Midtsjø; Stengs, Boadu en Aboukhlal.

Ajax: Stekelenburg; Rensch, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Ekkelenkamp en Gravenberch; Neres, Labyad en Promes.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

18 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

18 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

19 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

20 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

20 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

21 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden