Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag geeft veel van zijn gebruikelijke basisspelers rust tijdens het bekerduel met AZ. De club uit Amsterdam staat om 21.00 uur met acht andere voetballers aan de aftrap als zondag voor de topper tegen Feyenoord.
André Onana, Noussair Mazraoui, Jurriën Timber, Daley Blind, Davy Klaassen, Antony, Sébastien Haller en Dusan Tadic starten niet in Alkmaar. Coach Ten Hag vertelde zondag na de gelukkige zege op Feyenoord (1-0) al dat zijn ploeg fysieke problemen en het lastigste schema van alle ploegen in de Eredivisie heeft. Ajax begon afgelopen week met een dag minder rust aan de duels met FC Twente en Feyenoord. AZ heeft ook een dag langer de tijd gehad om zich voor te bereiden op het bekerduel met Ajax.
David Neres keert terug bij Ajax, na een enkelblessure die hem ruim anderhalve maand aan de kant heeft gehouden. Ook doelman Maarten Stekelenburg, Devyne Rensch, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Martínez en Edson Álvarez krijgen een kans. Onana, Tadic, Blind, Haller, Klaassen en Mazraoui zitten wel op de bank.
Bij AZ heeft Zakaria Aboukhlal een basisplaats. De aanvaller wordt beloond voor de twee treffers die hij zaterdag tegen ADO Den Haag (2-1) maakte. Trainer Pascal Jansen heeft ook Jordy Clasie en Timo Letschert een basisplaats gegeven. Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Yukinari Sugawara starten op de bank.
Opstelling
AZ: Bizot; Hatzidiakos, Clasie, Letschert en Wijndal; Koopmeiners, Gudmundsson en Midtsjø; Stengs, Boadu en Aboukhlal.
Ajax: Stekelenburg; Rensch, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Ekkelenkamp en Gravenberch; Neres, Labyad en Promes.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden