Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

Ajax met acht andere basisspelers tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag geeft veel van zijn gebruikelijke basisspelers rust tijdens het bekerduel met AZ. De club uit Amsterdam staat om 21.00 uur met acht andere voetballers aan de aftrap als zondag voor de topper tegen Feyenoord.

André Onana, Noussair Mazraoui, Jurriën Timber, Daley Blind, Davy Klaassen, Antony, Sébastien Haller en Dusan Tadic starten niet in Alkmaar. Coach Ten Hag vertelde zondag na de gelukkige zege op Feyenoord (1-0) al dat zijn ploeg fysieke problemen en het lastigste schema van alle ploegen in de Eredivisie heeft. Ajax begon afgelopen week met een dag minder rust aan de duels met FC Twente en Feyenoord. AZ heeft ook een dag langer de tijd gehad om zich voor te bereiden op het bekerduel met Ajax.

David Neres keert terug bij Ajax, na een enkelblessure die hem ruim anderhalve maand aan de kant heeft gehouden. Ook doelman Maarten Stekelenburg, Devyne Rensch, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Martínez en Edson Álvarez krijgen een kans. Onana, Tadic, Blind, Haller, Klaassen en Mazraoui zitten wel op de bank.

Bij AZ heeft Zakaria Aboukhlal een basisplaats. De aanvaller wordt beloond voor de twee treffers die hij zaterdag tegen ADO Den Haag (2-1) maakte. Trainer Pascal Jansen heeft ook Jordy Clasie en Timo Letschert een basisplaats gegeven. Jesper Karlsson, Bruno Martins Indi en Yukinari Sugawara starten op de bank.

Opstelling

AZ: Bizot; Hatzidiakos, Clasie, Letschert en Wijndal; Koopmeiners, Gudmundsson en Midtsjø; Stengs, Boadu en Aboukhlal.

Ajax: Stekelenburg; Rensch, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Ekkelenkamp en Gravenberch; Neres, Labyad en Promes.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

6 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

7 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

9 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

19 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

23 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

1 dag geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 dag geleden