Ajax mag 4500 kaarten verkopen voor oefenduel met FC Utrecht
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft van de gemeente Amsterdam een vergunning gekregen om volgende week donderdag supporters toe te laten bij de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht. Er mogen ongeveer 4500 mensen de Johan Cruijff ArenA in. Zij worden verdeeld over de eerste ring van het stadion.
Ajax wilde eigenlijk zaterdag tegen RKC Waalwijk al met publiek oefenen. Het was de bedoeling dat er 9000 supporters de ArenA in zouden mogen. Omdat de benodigde vergunning echter uitbleef, besloot de Amsterdamse club dinsdag zelf om dat plan te schrappen. Ajax ontvangt RKC daarom in een leeg stadion.
Tegen FC Utrecht mogen op 13 augustus wel fans naar binnen. Zij moeten onderling allemaal 1,5 meter afstand houden, wat betekent dat er steeds vijf stoelen leeg blijven tussen twee zitplaatsen. De vereiste gezondheidscheck wordt via de Ajax-app geregeld. De kaartverkoop start maandag om 12.00 uur, een ticket kost 10 euro. Seizoenkaarthouders kunnen één kaartje aanschaffen.
Ajax ziet het oefenduel met FC Utrecht ook als organisatorische test, om plannen en protocollen uit te proberen. De club neemt de ervaringen mee in de definitieve plannen die worden gemaakt voor de competitiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
15 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
20 uur geleden