Ajax mag 4500 kaarten verkopen voor oefenduel met FC Utrecht
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft van de gemeente Amsterdam een vergunning gekregen om volgende week donderdag supporters toe te laten bij de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht. Er mogen ongeveer 4500 mensen de Johan Cruijff ArenA in. Zij worden verdeeld over de eerste ring van het stadion.
Ajax wilde eigenlijk zaterdag tegen RKC Waalwijk al met publiek oefenen. Het was de bedoeling dat er 9000 supporters de ArenA in zouden mogen. Omdat de benodigde vergunning echter uitbleef, besloot de Amsterdamse club dinsdag zelf om dat plan te schrappen. Ajax ontvangt RKC daarom in een leeg stadion.
Tegen FC Utrecht mogen op 13 augustus wel fans naar binnen. Zij moeten onderling allemaal 1,5 meter afstand houden, wat betekent dat er steeds vijf stoelen leeg blijven tussen twee zitplaatsen. De vereiste gezondheidscheck wordt via de Ajax-app geregeld. De kaartverkoop start maandag om 12.00 uur, een ticket kost 10 euro. Seizoenkaarthouders kunnen één kaartje aanschaffen.
Ajax ziet het oefenduel met FC Utrecht ook als organisatorische test, om plannen en protocollen uit te proberen. De club neemt de ervaringen mee in de definitieve plannen die worden gemaakt voor de competitiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
8 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
12 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
13 uur geleden