Ajax maakt nog steeds dezelfde fouten maar ontsnapt bij Eagles
DEVENTER (ANP) - Ajax is met een gelukkige zege aan een lange weg richting eerherstel begonnen. Go Ahead Eagles kreeg heel veel kansen om de club uit de hoofdstad een nieuwe teleurstelling te bezorgen maar stapte toch met een nederlaag van het matige veld in de Adelaarshorst (2-3).
Ajax blijft de nummer 5 van de Eredivisie, maar verkleinde de achterstand op het als vierde geklasseerde AZ tot 5 punten. Het spel van de formatie uit Amsterdam gaf nauwelijks reden voor optimisme. Ajax voetbalde zoals het vaak voor de winterstop deed. De ploeg grossierde in balverlies en verdedigde slap en slordig. Dat was ook niet zo raar. Want trainer John van 't Schip heeft nog steeds nagenoeg dezelfde selectie als eind vorige maand onder zijn hoede. Alleen Georges Mikautadze is vertrokken naar FC Metz en de aan Excelsior verhuurde Kian Fitz-Jim is eerder teruggekeerd naar Amsterdam.
Bij Ajax hopen ze op de komst van Jordan Henderson, clubicoon van Liverpool maar nu actief voor Al Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 33-jarige Brit heeft kwaliteiten waar de club uit de hoofdstad naar snakt. Met zijn ervaring moet hij een middenveld kunnen neerzetten dat de defensie minder vaak in de problemen brengt. Maar het is onduidelijk waarom de rijke Arabieren aan zijn vertrek zouden meewerken.
Bergwijn
Steven Bergwijn speelt nog bij Ajax, ondanks interesse vanuit het buitenland. Hij had in de 27e minuut met een afgemeten voorzet een groot aandeel in de openingstreffer van Brian Brobbey. Wie dacht dat Ajax wel beter ging voetballen met een voorsprong, had het fout. Doelman Diant Ramaj voorkwam nog de gelijkmaker van Bas Kuipers en Victor Edvardsen, maar was kansloos toen Edvardsen op zijn 28e verjaardag nog een keer mocht uithalen.
Toch ging Ajax met een voorsprong de rust in. Benjamin Tahirovic scoorde, na een strakke pass van Steven Berghuis. Kenneth Taylor kreeg vlak na rust een kans op de 1-3, maar raakte de paal en Berghuis schoot even later in kansrijke positie over. Aan de andere kant knikte verdediger Joris Kramer wel raak (2-2), op aangeven van Willum Thór Willumsson.
Victor Edvardsen miste eerst nog twee grote kansen voor Go Ahead Eagles, voordat Devyne Rensch voor heel veel opluchting zorgde bij Ajax (2-3). De ingevallen Sylla Sow schoot in de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog op de lat namens de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
7 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
9 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
9 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
11 uur geleden