Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax maakt nog steeds dezelfde fouten maar ontsnapt bij Eagles

Ajax maakt nog steeds dezelfde fouten maar ontsnapt bij Eagles

DEVENTER (ANP) - Ajax is met een gelukkige zege aan een lange weg richting eerherstel begonnen. Go Ahead Eagles kreeg heel veel kansen om de club uit de hoofdstad een nieuwe teleurstelling te bezorgen maar stapte toch met een nederlaag van het matige veld in de Adelaarshorst (2-3).

Ajax blijft de nummer 5 van de Eredivisie, maar verkleinde de achterstand op het als vierde geklasseerde AZ tot 5 punten. Het spel van de formatie uit Amsterdam gaf nauwelijks reden voor optimisme. Ajax voetbalde zoals het vaak voor de winterstop deed. De ploeg grossierde in balverlies en verdedigde slap en slordig. Dat was ook niet zo raar. Want trainer John van 't Schip heeft nog steeds nagenoeg dezelfde selectie als eind vorige maand onder zijn hoede. Alleen Georges Mikautadze is vertrokken naar FC Metz en de aan Excelsior verhuurde Kian Fitz-Jim is eerder teruggekeerd naar Amsterdam.

Bij Ajax hopen ze op de komst van Jordan Henderson, clubicoon van Liverpool maar nu actief voor Al Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 33-jarige Brit heeft kwaliteiten waar de club uit de hoofdstad naar snakt. Met zijn ervaring moet hij een middenveld kunnen neerzetten dat de defensie minder vaak in de problemen brengt. Maar het is onduidelijk waarom de rijke Arabieren aan zijn vertrek zouden meewerken.

Bergwijn

Steven Bergwijn speelt nog bij Ajax, ondanks interesse vanuit het buitenland. Hij had in de 27e minuut met een afgemeten voorzet een groot aandeel in de openingstreffer van Brian Brobbey. Wie dacht dat Ajax wel beter ging voetballen met een voorsprong, had het fout. Doelman Diant Ramaj voorkwam nog de gelijkmaker van Bas Kuipers en Victor Edvardsen, maar was kansloos toen Edvardsen op zijn 28e verjaardag nog een keer mocht uithalen.

Toch ging Ajax met een voorsprong de rust in. Benjamin Tahirovic scoorde, na een strakke pass van Steven Berghuis. Kenneth Taylor kreeg vlak na rust een kans op de 1-3, maar raakte de paal en Berghuis schoot even later in kansrijke positie over. Aan de andere kant knikte verdediger Joris Kramer wel raak (2-2), op aangeven van Willum Thór Willumsson.

Victor Edvardsen miste eerst nog twee grote kansen voor Go Ahead Eagles, voordat Devyne Rensch voor heel veel opluchting zorgde bij Ajax (2-3). De ingevallen Sylla Sow schoot in de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog op de lat namens de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

1 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

4 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

4 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

5 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

7 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

9 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

17 uur geleden