Ajax loopt in laatste kwartier weg bij Heracles Almelo
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een zwaarbevochten zege aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. De club liep pas in het laatste kwartier weg van het gepromoveerde Heracles Almelo (4-1). Mohammed Kudus, de Ghanees die nog graag weg wil, en de nieuwe aanvoerder Steven Bergwijn (2) zorgden voor blijdschap en veel opluchting in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax speurt drie weken voor het sluiten van de transfermarkt nog volop naar versterkingen. Directeur voetbalzaken Sven Mislintat houdt de supporters van de club uit de hoofdstad langer in spanning dan ze eigenlijk willen. Maar de fans zagen ook twee aanwinsten indruk maken tegen Heracles. Branco van den Boomen, transfervrij overgekomen van Toulouse, en Jakov Medic, voor zo'n 2 miljoen euro gekocht van FC St. Pauli, debuteerden verdienstelijk.
Van den Boomen verdeelde het spel van Ajax met zijn fraaie traptechniek. Zijn hoekschoppen waren dreigend en hij was bijna succesvol met een vrije trap. De lange Medic was gevaarlijk met een aantal kopballen. De Kroaat tekende ook voor een fraaie gelijkmaker, met een afstandsschot vanaf ruim 30 meter.
Kansen
Tot ergernis van de nieuwe trainer Maurice Steijn miste Ajax in de voorbereiding kans op kans. Ook tegen Heracles verzuimde de nummer 3 van het afgelopen seizoen het zichzelf makkelijk te maken. Brian Brobbey en Kenneth Taylor misten grote mogelijkheden op de openingstreffer. Mede door die missers kon Heracles in blessuretijd van de eerste helft op voorsprong komen. Linksback Anass Salah-Eddine, die de voorkeur kreeg boven Owen Wijndal, schoot de bal van dichtbij tegen Jorrel Hato aan. Vervolgens kon Mario Engels eenvoudig Jay Gorter passeren.
Gorter mocht invallen omdat eerste keeper Gerónimo Rulli na een botsing met Jizz Hornkamp niet meer verder kon. Gorter kreeg toch wel verrassend de voorkeur boven de Diant Ramaj, die onlangs voor 8 miljoen euro van Eintracht Frankfurt werd overgenomen. Drie minuten later schaarde Medic zich met een prachtig afstandsschot in een rijtje met beroemde spelers van Ajax die ook met een doelpunt debuteerden.
Ajax ging na rust zonder de geschorste Steven Berghuis op zoek naar een zege. Brobbey, Kudus en Bergwijn kregen de bal niet voorbij de goed spelende doelman Michael Brouwer. Uiteindelijk trof Kudus wel doel, op aangeven van de van AS Roma overgekomen Bosniër Benjamin Tahirovic. Bergwijn besliste het duel in de 85e minuut met de 3-1 en benutte in blessuretijd nog een strafschop.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
4 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden