Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax loopt in laatste kwartier weg bij Heracles Almelo

Ajax loopt in laatste kwartier weg bij Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een zwaarbevochten zege aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. De club liep pas in het laatste kwartier weg van het gepromoveerde Heracles Almelo (4-1). Mohammed Kudus, de Ghanees die nog graag weg wil, en de nieuwe aanvoerder Steven Bergwijn (2) zorgden voor blijdschap en veel opluchting in de Johan Cruijff ArenA.

Ajax speurt drie weken voor het sluiten van de transfermarkt nog volop naar versterkingen. Directeur voetbalzaken Sven Mislintat houdt de supporters van de club uit de hoofdstad langer in spanning dan ze eigenlijk willen. Maar de fans zagen ook twee aanwinsten indruk maken tegen Heracles. Branco van den Boomen, transfervrij overgekomen van Toulouse, en Jakov Medic, voor zo'n 2 miljoen euro gekocht van FC St. Pauli, debuteerden verdienstelijk.

Van den Boomen verdeelde het spel van Ajax met zijn fraaie traptechniek. Zijn hoekschoppen waren dreigend en hij was bijna succesvol met een vrije trap. De lange Medic was gevaarlijk met een aantal kopballen. De Kroaat tekende ook voor een fraaie gelijkmaker, met een afstandsschot vanaf ruim 30 meter.

Kansen

Tot ergernis van de nieuwe trainer Maurice Steijn miste Ajax in de voorbereiding kans op kans. Ook tegen Heracles verzuimde de nummer 3 van het afgelopen seizoen het zichzelf makkelijk te maken. Brian Brobbey en Kenneth Taylor misten grote mogelijkheden op de openingstreffer. Mede door die missers kon Heracles in blessuretijd van de eerste helft op voorsprong komen. Linksback Anass Salah-Eddine, die de voorkeur kreeg boven Owen Wijndal, schoot de bal van dichtbij tegen Jorrel Hato aan. Vervolgens kon Mario Engels eenvoudig Jay Gorter passeren.

Gorter mocht invallen omdat eerste keeper Gerónimo Rulli na een botsing met Jizz Hornkamp niet meer verder kon. Gorter kreeg toch wel verrassend de voorkeur boven de Diant Ramaj, die onlangs voor 8 miljoen euro van Eintracht Frankfurt werd overgenomen. Drie minuten later schaarde Medic zich met een prachtig afstandsschot in een rijtje met beroemde spelers van Ajax die ook met een doelpunt debuteerden.

Ajax ging na rust zonder de geschorste Steven Berghuis op zoek naar een zege. Brobbey, Kudus en Bergwijn kregen de bal niet voorbij de goed spelende doelman Michael Brouwer. Uiteindelijk trof Kudus wel doel, op aangeven van de van AS Roma overgekomen Bosniër Benjamin Tahirovic. Bergwijn besliste het duel in de 85e minuut met de 3-1 en benutte in blessuretijd nog een strafschop.

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

1 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

2 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

5 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

5 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

5 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

6 uur geleden