Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax lijdt verlies van bijna 10 miljoen euro

Ajax lijdt verlies van bijna 10 miljoen euro

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vorig seizoen (2023/2024) een nettoverlies van 9,8 miljoen euro geleden. De netto-omzet daalde met 44,4 miljoen euro naar 152 miljoen euro, blijkt uit de jaarcijfers van de Amsterdamse Eredivisieclub.

Het seizoen daarvoor (2022/2023) boekte Ajax nog een winst van 39 miljoen euro. De winstdaling van 48,8 miljoen euro is volgens Ajax voornamelijk het gevolg van lagere premies uit het Europese clubvoetbal en een lager resultaat uit transfers. De daling van de omzet is het gevolg van lagere Europese premies en minder inkomsten uit merchandising.

De opbrengst uit transfers van spelers bedroeg 81,5 miljoen euro. De overgangen van Mohammed Kudus en Edson Álvarez naar West Ham United en Jurriën Timber naar Arsenal brachten het meeste geld op. Na afschrijvingen op vergoedingssommen kwam het transferresultaat uit op 31,3 miljoen euro.

Sportieve prestaties

Sportief gezien beleefde het beursgenoteerde Ajax een teleurstellend seizoen (2023/2024). Het team behaalde in de groepsfase van de Europa League de derde plek, waarna Ajax door Aston Villa werd uitgeschakeld in de achtste finale van de Conference League. In de Eredivisie eindigde Ajax als vijfde. De vrouwen van Ajax deden het beter. De ploeg won de KNVB-beker, reikte tot de kwartfinales van de Champions League en eindigde in de Vrouwen Eredivisie als tweede.

De jaarrekening dient nog te worden vastgesteld door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA). Die vergadering is op 16 december.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

7 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

8 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

8 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

8 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

9 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

10 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

10 uur geleden