Ajax lijdt verlies van bijna 10 miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vorig seizoen (2023/2024) een nettoverlies van 9,8 miljoen euro geleden. De netto-omzet daalde met 44,4 miljoen euro naar 152 miljoen euro, blijkt uit de jaarcijfers van de Amsterdamse Eredivisieclub.
Het seizoen daarvoor (2022/2023) boekte Ajax nog een winst van 39 miljoen euro. De winstdaling van 48,8 miljoen euro is volgens Ajax voornamelijk het gevolg van lagere premies uit het Europese clubvoetbal en een lager resultaat uit transfers. De daling van de omzet is het gevolg van lagere Europese premies en minder inkomsten uit merchandising.
De opbrengst uit transfers van spelers bedroeg 81,5 miljoen euro. De overgangen van Mohammed Kudus en Edson Álvarez naar West Ham United en Jurriën Timber naar Arsenal brachten het meeste geld op. Na afschrijvingen op vergoedingssommen kwam het transferresultaat uit op 31,3 miljoen euro.
Sportieve prestaties
Sportief gezien beleefde het beursgenoteerde Ajax een teleurstellend seizoen (2023/2024). Het team behaalde in de groepsfase van de Europa League de derde plek, waarna Ajax door Aston Villa werd uitgeschakeld in de achtste finale van de Conference League. In de Eredivisie eindigde Ajax als vijfde. De vrouwen van Ajax deden het beter. De ploeg won de KNVB-beker, reikte tot de kwartfinales van de Champions League en eindigde in de Vrouwen Eredivisie als tweede.
De jaarrekening dient nog te worden vastgesteld door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA). Die vergadering is op 16 december.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
9 uur geleden