Ajax lijdt verlies van bijna 10 miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vorig seizoen (2023/2024) een nettoverlies van 9,8 miljoen euro geleden. De netto-omzet daalde met 44,4 miljoen euro naar 152 miljoen euro, blijkt uit de jaarcijfers van de Amsterdamse Eredivisieclub.
Het seizoen daarvoor (2022/2023) boekte Ajax nog een winst van 39 miljoen euro. De winstdaling van 48,8 miljoen euro is volgens Ajax voornamelijk het gevolg van lagere premies uit het Europese clubvoetbal en een lager resultaat uit transfers. De daling van de omzet is het gevolg van lagere Europese premies en minder inkomsten uit merchandising.
De opbrengst uit transfers van spelers bedroeg 81,5 miljoen euro. De overgangen van Mohammed Kudus en Edson Álvarez naar West Ham United en Jurriën Timber naar Arsenal brachten het meeste geld op. Na afschrijvingen op vergoedingssommen kwam het transferresultaat uit op 31,3 miljoen euro.
Sportieve prestaties
Sportief gezien beleefde het beursgenoteerde Ajax een teleurstellend seizoen (2023/2024). Het team behaalde in de groepsfase van de Europa League de derde plek, waarna Ajax door Aston Villa werd uitgeschakeld in de achtste finale van de Conference League. In de Eredivisie eindigde Ajax als vijfde. De vrouwen van Ajax deden het beter. De ploeg won de KNVB-beker, reikte tot de kwartfinales van de Champions League en eindigde in de Vrouwen Eredivisie als tweede.
De jaarrekening dient nog te worden vastgesteld door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA). Die vergadering is op 16 december.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
16 uur geleden