Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

NEUCHÂTEL (ANP) - Ajax is de 'hofleverancier' van spelers aan de clubs uit de vijf grootste competities van Europa. Dat concludeert het internationale sportstudiecentrum CIES na onderzoek. In de hoogste divisies van Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk voetballen 22 spelers die bij Ajax vandaan komen.

De Portugese club Benfica verkocht de afgelopen jaren 21 spelers aan clubs uit de Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga en Ligue 1. Van de spelers in de top 5 van Europa komen er twintig bij de Oostenrijkse club RB Salzburg vandaan. PSV staat zevende op die lijst met vijftien spelers.

Ajax staat al jarenlang in Europa bekend als opleider van talent en 'springplank' naar een topclub. Zo verhuisden vorig jaar Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong van Amsterdam naar respectievelijk Juventus en FC Barcelona.

Eigen opleiding

Volgens CIES komt zo'n 40 procent van de spelers bij de clubs uit de top 5 van Europa uit de eigen opleiding vandaan. Drie op de tien spelers komen bij clubs van buiten de vijf topcompetities vandaan. Vooral in Italië wordt veel geshopt, zo concluderen de onderzoekers. In Spanje en Frankrijk zijn de clubs het minst 'kooplustig' en kijken ze vooral naar de eigen jeugd.

CIES zocht uit dat 75 spelers die nu in de vijf grootste competities voetballen daarvoor in Nederland actief waren, eentje meer dan in Portugal.

Meer uit Voetbal

Real Madrid haalt transfervrije Portugese middenvelder Silva

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de Portugese middenvelder Bernardo Silva transfervrij vastgelegd. De 109-voudig international komt over van Manchester City en heeft voor twee seizoenen getekend bij de 'Koninklijke'.

53 minuten geleden
Oostenrijk verslaat WK-debutant Jordanië moeizaam op het WK

SAN FRANCISCO (ANP) - Oostenrijk is moeizaam aan het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Het elftal van bondscoach Ralf Rangnick, die vorige week zijn contract verlengde tot en met het Europees kampioenschap van 2028, won in de groepsfase met 3-1 van Jordanië. Voor Jordanië is het de eerste deelname aan de mondiale titelstrijd.

5 uur geleden
Zweden vertrouwt ook tegen Oranje op spitsenduo Gyökeres en Isak

HOUSTON (ANP) - Zweden kijkt met vertrouwen uit naar de ontmoeting met het Nederlands elftal van zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal. In amper negen maanden tijd heeft cynisme bij de Scandinaviërs plaatsgemaakt voor hoop en enthousiasme. Bondscoach Graham Potter verving in oktober de ontslagen Jon Dahl Tomasson, bereikte via een zijdeur alsnog het WK en vertrouwt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico op zijn twee topspitsen uit de Premier League: Viktor Gyökeres van Arsenal en Alexander Isak van Liverpool.

6 uur geleden
Zelfs Messi kan amper bevatten hoe goed hij aan WK is begonnen

KANSAS CITY (ANP/DPA) - Lionel Messi (38) kan amper bevatten hoe goed hij aan het WK voetbal is begonnen. "Als kind had ik me nooit kunnen voorstellen wat ik allemaal zou gaan meemaken", zei Messi na afloop van Argentinië - Algerije (3-0) in de mixed zone van het Kansas City Stadium.

6 uur geleden
Argentijnse coach Scaloni geëmotioneerd door glansoptreden Messi

KANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.

7 uur geleden
Messi schiet Argentinië met drie treffers naar zege op Algerije

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Messi scoort drie keer en evenaart WK-topscorer Klose

KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.

8 uur geleden