Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

NEUCHÂTEL (ANP) - Ajax is de 'hofleverancier' van spelers aan de clubs uit de vijf grootste competities van Europa. Dat concludeert het internationale sportstudiecentrum CIES na onderzoek. In de hoogste divisies van Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk voetballen 22 spelers die bij Ajax vandaan komen.

De Portugese club Benfica verkocht de afgelopen jaren 21 spelers aan clubs uit de Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga en Ligue 1. Van de spelers in de top 5 van Europa komen er twintig bij de Oostenrijkse club RB Salzburg vandaan. PSV staat zevende op die lijst met vijftien spelers.

Ajax staat al jarenlang in Europa bekend als opleider van talent en 'springplank' naar een topclub. Zo verhuisden vorig jaar Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong van Amsterdam naar respectievelijk Juventus en FC Barcelona.

Eigen opleiding

Volgens CIES komt zo'n 40 procent van de spelers bij de clubs uit de top 5 van Europa uit de eigen opleiding vandaan. Drie op de tien spelers komen bij clubs van buiten de vijf topcompetities vandaan. Vooral in Italië wordt veel geshopt, zo concluderen de onderzoekers. In Spanje en Frankrijk zijn de clubs het minst 'kooplustig' en kijken ze vooral naar de eigen jeugd.

CIES zocht uit dat 75 spelers die nu in de vijf grootste competities voetballen daarvoor in Nederland actief waren, eentje meer dan in Portugal.

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

6 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

7 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

10 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

10 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

10 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

12 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

13 uur geleden