Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

Ajax levert meeste voetballers aan vijf grootste competities

NEUCHÂTEL (ANP) - Ajax is de 'hofleverancier' van spelers aan de clubs uit de vijf grootste competities van Europa. Dat concludeert het internationale sportstudiecentrum CIES na onderzoek. In de hoogste divisies van Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk voetballen 22 spelers die bij Ajax vandaan komen.

De Portugese club Benfica verkocht de afgelopen jaren 21 spelers aan clubs uit de Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga en Ligue 1. Van de spelers in de top 5 van Europa komen er twintig bij de Oostenrijkse club RB Salzburg vandaan. PSV staat zevende op die lijst met vijftien spelers.

Ajax staat al jarenlang in Europa bekend als opleider van talent en 'springplank' naar een topclub. Zo verhuisden vorig jaar Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong van Amsterdam naar respectievelijk Juventus en FC Barcelona.

Eigen opleiding

Volgens CIES komt zo'n 40 procent van de spelers bij de clubs uit de top 5 van Europa uit de eigen opleiding vandaan. Drie op de tien spelers komen bij clubs van buiten de vijf topcompetities vandaan. Vooral in Italië wordt veel geshopt, zo concluderen de onderzoekers. In Spanje en Frankrijk zijn de clubs het minst 'kooplustig' en kijken ze vooral naar de eigen jeugd.

CIES zocht uit dat 75 spelers die nu in de vijf grootste competities voetballen daarvoor in Nederland actief waren, eentje meer dan in Portugal.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid boekt minimale zege in aanloop naar Clásico

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.

4 uur geleden
Sc Heerenveen wint uitduel met ADO onder barre omstandigheden

DEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.

4 uur geleden
Middenvelder Taylor helpt Lazio met treffer aan koppositie

ROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.

4 uur geleden
Willem II verliest van SC Cambuur (1-6) met interim-coach Koster

TILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).

6 uur geleden
Borussia Dortmund wint weer in Bundesliga na twee gelijke spelen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.

6 uur geleden
Tottenham verslaat Chelsea in regenachtige Londense derby

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.

6 uur geleden
Opgeleefd Zwolle laat FC Utrecht in blessuretijd langszij komen

UTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).

8 uur geleden