
Ajax legt talent Van Axel Dongen tot medio 2027 vast
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft talent Amourricho van Axel Dongen langer aan zich verbonden. Het aflopende contract van de 18-jarige aanvaller is verlengd tot medio 2027. Van Axel Dongen sluit na de zomerstop aan bij de selectie van Ajax 1.
Van Axel Dongen speelt sinds 2013 in de jeugd van Ajax. In 2021 ontving hij de Abdelhak Nouri Trofee, de prijs voor het grootste talent van de jeugdopleiding.
De tiener maakte in december van 2021 zijn debuut voor Ajax tijdens de bekerwedstrijd tegen Barendrecht (4-0). Hij speelde tot op heden drie keer voor het eerste elftal. Ook speelde hij 23 duels voor Jong Ajax en daarin was hij drie keer trefzeker.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona wil het contract van Frenkie de Jong snel verlengen. "Wees gerust, want we willen met elkaar door", zei voorzitter Joan Laporta in een interview met TV3. "Zijn situatie is urgent voor ons."
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van de huurlingen Hugo Bueno, Facundo González en Ibrahim Osman. In het geval van González werd de optie tot koop in de huurovereenkomst niet gelicht.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft centrale verdediger Mike Eerdhuijzen van Sparta vastgelegd. De 24-jarige Volendammer tekende een contract tot de zomer van 2029 bij de nummer 4 van de Eredivisie.
14 uur geledenROME (ANP/BELGA) - Titelkandidaten Napoli en Internazionale moeten het vrijdag op de laatste speeldag doen zonder hun trainers Antonio Conte en Simone Inzaghi. De Italiaanse voetbalbond bevestigde dat de twee coaches zijn geschorst na hun rode kaarten op zondag.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes zag niet aankomen dat trainer Francesco Farioli bij Ajax wilde vertrekken. "Ik kreeg woensdag na de wedstrijd tegen FC Groningen een appje van hem, net als onze directeur Menno Geelen. Hij wilde donderdag even met ons zitten en dat had niets met de uitslag van die wedstrijd te maken. Hij had ernstige twijfels om door te gaan. Een paar dagen later heeft hij nu de daad bij het woord gevoegd. Hij heeft dat respectvol gedaan en niet gewacht op een andere club", vertelde hij maandag.
17 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk werkt na de degradatie naar de eerste divisie komend seizoen met een begroting van ruim 7 miljoen euro. Dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dit seizoen, meldt de Brabantse voetbalclub. RKC gaat onder meer snijden in het personeelsbestand en het spelersbudget.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Arvid Smit en Janneke Bijl vertrekken na het komende EK voetbal bij de KNVB. De assistent-trainers van bondscoach Andries Jonker stappen over naar de Engelse bond, waar ze bondscoach Sarina Wiegman gaan assisteren. Dat meldt de KNVB.
18 uur geleden