Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax legt De Lang vast als hoofd scouting

Ajax legt De Lang vast als hoofd scouting

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Kelvin de Lang gecontracteerd als hoofd scouting betaald voetbal. Hij volgt Henk Veldmate op, die na zeven jaar in Amsterdam terugkeert naar FC Groningen. De Lang bereikte met Ajax overeenstemming over een contract dat loopt tot en met 30 juni 2027 en hij begint in augustus. Momenteel werkt hij nog bij Manchester City, de kampioen van Engeland.

"We zijn blij dat Kelvin heeft besloten om bij Ajax te tekenen", zegt directeur voetbalzaken Sven Mislintat, ook al nieuw bij de club. "Hij is de juiste persoon voor deze baan. We zochten naar een moderne hoofdscout met kennis van de huidige internationale voetbalwereld. Kelvin weet waar Ajax voor staat. Met de ervaring die hij bij City heeft opgedaan en zijn competenties brengt hij aanvullende kwaliteiten mee naar het huidige scoutingteam."

De Lang trainde van 2002 tot en met 2005 verschillende jeugdteams bij HFC Haarlem, waarna hij in de periode 2005 tot en met 2017 functies in onder meer scouting en marketing vervulde bij drie verschillende managementbureaus. Hij vertrok in 2017 naar Manchester City.

Meer uit Voetbal

Oud-international Gilardino opvolger van coach Cuesta bij Parma

PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.

30 minuten geleden
Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

4 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

5 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

6 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

7 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

8 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

8 uur geleden