Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip wil zondag met een strijdbaar Ajax aan het thuisduel met FC Twente beginnen. "En dat kan", zei hij na de historische afgang tegen Feyenoord (6-0). "We hebben vaker bewezen dat we ook goed kunnen voetballen. Zo herinner ik me nog die zege op FC Utrecht."

Ajax beëindigde een reeks van vijftien duels zonder nederlaag van FC Utrecht (2-0) een week nadat het kansloos van AZ had verloren (2-0). Maar de spelers van de gevallen topclub liepen er na de historische nederlaag in De Kuip anders bij dan anderhalve maand geleden in Alkmaar. "We schamen ons heel erg", stamelde Jorrel Hato.

De 18-jarige verdediger moest van de perswoordvoerders van Ajax even langs bij de schrijvende pers. Het huilen stond hem nader dan het lachen. Anderhalf uur later bij terugkeer in de Johan Cruijff ArenA stonden tientallen boze fans te wachten. Het is crisis bij de recordkampioen, binnen en buiten het veld.

Gemankeerde selectie

Interim-trainer Van 't Schip kan met een gemankeerde selectie niet voldoen aan de traditionele doelstellingen van de club die vijf jaar geleden nog in de halve finales van de Champions League uitkwam. De nieuwe algemeen directeur Alex Kroes heeft hem verteld dat hij na de zomer een andere functie krijgt. Ajax zoekt een nieuwe trainer.

Maar de raad van commissarissen stelde diezelfde Kroes vorige week op non-actief omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. "Het is hier geen speeltuin", zei voorzitter Michael van Praag van de rvc over de beoogde 'redder'. "Als je een beursgenoteerde club gaat leiden, dan moet je jezelf ook in regels verdiepen."

Buitengewone vergadering

Uitgerekend Van Praag werd er afgelopen donderdag op gewezen dat hij zijn honderd aandelen Ajax ook niet bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft laten registreren. Die fout laat zich niet vergelijken met het handelen met voorkennis, maar is wel pijnlijk als je iemand anders zo de maat neemt.

De rvc schrijft binnenkort een buitengewone vergadering van aandeelhouders uit, waarna het ontslag van Kroes kan worden bevestigd. De machtige bestuursraad van Ajax, in het bezit van 73 procent van de aandelen, blijkt verdeeld. Er zijn ook leden die vinden dat Kroes te zwaar is gestraft. De bestuursraad kan de rvc van Ajax naar huis sturen.

Als het aan de fanatieke fans van de F-Side ligt, dan treden de commissarissen Georgette Schlick, Cees van Oevelen en Annette Mosman liever nog vandaag af dan morgen. Het drietal zat afgelopen zomer ook al in de rvc toen de later ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat de ruimte kreeg om voor ruim 100 miljoen euro twaalf spelers te halen.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Edvardsen tegen FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.

52 minuten geleden
PSV officieus kampioen na late thuiszege op FC Utrecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.

1 uur geleden
Real Madrid verliest in aanloop naar duel met Bayern op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.

2 uur geleden
Aanvoerder Schouten met veel pijn gewisseld bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.

2 uur geleden
Bayern München draait 2-0-achterstand om in zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.

3 uur geleden
Gasiorowski vervangt Obispo op laatste moment bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.

3 uur geleden
Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

4 uur geleden