Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip wil zondag met een strijdbaar Ajax aan het thuisduel met FC Twente beginnen. "En dat kan", zei hij na de historische afgang tegen Feyenoord (6-0). "We hebben vaker bewezen dat we ook goed kunnen voetballen. Zo herinner ik me nog die zege op FC Utrecht."

Ajax beëindigde een reeks van vijftien duels zonder nederlaag van FC Utrecht (2-0) een week nadat het kansloos van AZ had verloren (2-0). Maar de spelers van de gevallen topclub liepen er na de historische nederlaag in De Kuip anders bij dan anderhalve maand geleden in Alkmaar. "We schamen ons heel erg", stamelde Jorrel Hato.

De 18-jarige verdediger moest van de perswoordvoerders van Ajax even langs bij de schrijvende pers. Het huilen stond hem nader dan het lachen. Anderhalf uur later bij terugkeer in de Johan Cruijff ArenA stonden tientallen boze fans te wachten. Het is crisis bij de recordkampioen, binnen en buiten het veld.

Gemankeerde selectie

Interim-trainer Van 't Schip kan met een gemankeerde selectie niet voldoen aan de traditionele doelstellingen van de club die vijf jaar geleden nog in de halve finales van de Champions League uitkwam. De nieuwe algemeen directeur Alex Kroes heeft hem verteld dat hij na de zomer een andere functie krijgt. Ajax zoekt een nieuwe trainer.

Maar de raad van commissarissen stelde diezelfde Kroes vorige week op non-actief omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. "Het is hier geen speeltuin", zei voorzitter Michael van Praag van de rvc over de beoogde 'redder'. "Als je een beursgenoteerde club gaat leiden, dan moet je jezelf ook in regels verdiepen."

Buitengewone vergadering

Uitgerekend Van Praag werd er afgelopen donderdag op gewezen dat hij zijn honderd aandelen Ajax ook niet bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft laten registreren. Die fout laat zich niet vergelijken met het handelen met voorkennis, maar is wel pijnlijk als je iemand anders zo de maat neemt.

De rvc schrijft binnenkort een buitengewone vergadering van aandeelhouders uit, waarna het ontslag van Kroes kan worden bevestigd. De machtige bestuursraad van Ajax, in het bezit van 73 procent van de aandelen, blijkt verdeeld. Er zijn ook leden die vinden dat Kroes te zwaar is gestraft. De bestuursraad kan de rvc van Ajax naar huis sturen.

Als het aan de fanatieke fans van de F-Side ligt, dan treden de commissarissen Georgette Schlick, Cees van Oevelen en Annette Mosman liever nog vandaag af dan morgen. Het drietal zat afgelopen zomer ook al in de rvc toen de later ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat de ruimte kreeg om voor ruim 100 miljoen euro twaalf spelers te halen.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

1 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

4 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

5 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

5 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

10 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

13 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

14 uur geleden