Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip wil zondag met een strijdbaar Ajax aan het thuisduel met FC Twente beginnen. "En dat kan", zei hij na de historische afgang tegen Feyenoord (6-0). "We hebben vaker bewezen dat we ook goed kunnen voetballen. Zo herinner ik me nog die zege op FC Utrecht."

Ajax beëindigde een reeks van vijftien duels zonder nederlaag van FC Utrecht (2-0) een week nadat het kansloos van AZ had verloren (2-0). Maar de spelers van de gevallen topclub liepen er na de historische nederlaag in De Kuip anders bij dan anderhalve maand geleden in Alkmaar. "We schamen ons heel erg", stamelde Jorrel Hato.

De 18-jarige verdediger moest van de perswoordvoerders van Ajax even langs bij de schrijvende pers. Het huilen stond hem nader dan het lachen. Anderhalf uur later bij terugkeer in de Johan Cruijff ArenA stonden tientallen boze fans te wachten. Het is crisis bij de recordkampioen, binnen en buiten het veld.

Gemankeerde selectie

Interim-trainer Van 't Schip kan met een gemankeerde selectie niet voldoen aan de traditionele doelstellingen van de club die vijf jaar geleden nog in de halve finales van de Champions League uitkwam. De nieuwe algemeen directeur Alex Kroes heeft hem verteld dat hij na de zomer een andere functie krijgt. Ajax zoekt een nieuwe trainer.

Maar de raad van commissarissen stelde diezelfde Kroes vorige week op non-actief omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. "Het is hier geen speeltuin", zei voorzitter Michael van Praag van de rvc over de beoogde 'redder'. "Als je een beursgenoteerde club gaat leiden, dan moet je jezelf ook in regels verdiepen."

Buitengewone vergadering

Uitgerekend Van Praag werd er afgelopen donderdag op gewezen dat hij zijn honderd aandelen Ajax ook niet bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft laten registreren. Die fout laat zich niet vergelijken met het handelen met voorkennis, maar is wel pijnlijk als je iemand anders zo de maat neemt.

De rvc schrijft binnenkort een buitengewone vergadering van aandeelhouders uit, waarna het ontslag van Kroes kan worden bevestigd. De machtige bestuursraad van Ajax, in het bezit van 73 procent van de aandelen, blijkt verdeeld. Er zijn ook leden die vinden dat Kroes te zwaar is gestraft. De bestuursraad kan de rvc van Ajax naar huis sturen.

Als het aan de fanatieke fans van de F-Side ligt, dan treden de commissarissen Georgette Schlick, Cees van Oevelen en Annette Mosman liever nog vandaag af dan morgen. Het drietal zat afgelopen zomer ook al in de rvc toen de later ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat de ruimte kreeg om voor ruim 100 miljoen euro twaalf spelers te halen.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

1 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

8 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

10 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

11 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

13 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

1 dag geleden