Ajax leeft in crisissfeer toe naar thuisduel met FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip wil zondag met een strijdbaar Ajax aan het thuisduel met FC Twente beginnen. "En dat kan", zei hij na de historische afgang tegen Feyenoord (6-0). "We hebben vaker bewezen dat we ook goed kunnen voetballen. Zo herinner ik me nog die zege op FC Utrecht."
Ajax beëindigde een reeks van vijftien duels zonder nederlaag van FC Utrecht (2-0) een week nadat het kansloos van AZ had verloren (2-0). Maar de spelers van de gevallen topclub liepen er na de historische nederlaag in De Kuip anders bij dan anderhalve maand geleden in Alkmaar. "We schamen ons heel erg", stamelde Jorrel Hato.
De 18-jarige verdediger moest van de perswoordvoerders van Ajax even langs bij de schrijvende pers. Het huilen stond hem nader dan het lachen. Anderhalf uur later bij terugkeer in de Johan Cruijff ArenA stonden tientallen boze fans te wachten. Het is crisis bij de recordkampioen, binnen en buiten het veld.
Gemankeerde selectie
Interim-trainer Van 't Schip kan met een gemankeerde selectie niet voldoen aan de traditionele doelstellingen van de club die vijf jaar geleden nog in de halve finales van de Champions League uitkwam. De nieuwe algemeen directeur Alex Kroes heeft hem verteld dat hij na de zomer een andere functie krijgt. Ajax zoekt een nieuwe trainer.
Maar de raad van commissarissen stelde diezelfde Kroes vorige week op non-actief omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. "Het is hier geen speeltuin", zei voorzitter Michael van Praag van de rvc over de beoogde 'redder'. "Als je een beursgenoteerde club gaat leiden, dan moet je jezelf ook in regels verdiepen."
Buitengewone vergadering
Uitgerekend Van Praag werd er afgelopen donderdag op gewezen dat hij zijn honderd aandelen Ajax ook niet bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft laten registreren. Die fout laat zich niet vergelijken met het handelen met voorkennis, maar is wel pijnlijk als je iemand anders zo de maat neemt.
De rvc schrijft binnenkort een buitengewone vergadering van aandeelhouders uit, waarna het ontslag van Kroes kan worden bevestigd. De machtige bestuursraad van Ajax, in het bezit van 73 procent van de aandelen, blijkt verdeeld. Er zijn ook leden die vinden dat Kroes te zwaar is gestraft. De bestuursraad kan de rvc van Ajax naar huis sturen.
Als het aan de fanatieke fans van de F-Side ligt, dan treden de commissarissen Georgette Schlick, Cees van Oevelen en Annette Mosman liever nog vandaag af dan morgen. Het drietal zat afgelopen zomer ook al in de rvc toen de later ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat de ruimte kreeg om voor ruim 100 miljoen euro twaalf spelers te halen.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
8 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden