Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-Lazio zonder uitpubliek, vrees voor antisemitische uitingen

Ajax-Lazio zonder uitpubliek, vrees voor antisemitische uitingen

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalwedstrijd in de Europa League tussen Ajax en de Italiaanse club SS Lazio uit Rome, wordt op donderdag 12 december gespeeld zonder uitpubliek. Dat heeft de Amsterdamse driehoek bekendgemaakt.

"De supporters van Lazio uit Rome zijn niet welkom in Amsterdam", meldt de driehoek bestaande uit burgemeester, politiechef en de hoofdofficier van het OM. "Het risico op strafbare rechts-extremistische, antisemitische, racistische uitingen en ordeverstoringen is te groot."

De wedstrijd is door UEFA en politie gekwalificeerd als 'hoogrisicowedstrijd'. Een harde kern van de supporters van de club staat bekend om hun rechts-extremistische en fascistische sympathieën en antisemitische en racistische uitingen, aldus de driehoek. Voorbeelden daarvan zijn het brengen van de Hitlergroet, tonen van hakenkruizen en het misbruiken van de beeltenis van Anne Frank.

Besluitvorming

Ajax is door de driehoek op de hoogte gesteld van het besluit. De club was niet betrokken bij de besluitvorming over het weren van de Lazio-aanhang.

"De oorlog in Palestina en Israël en andere landen in het Midden-Oosten leidt het afgelopen jaar in toenemende mate tot verdriet, woede, angst en polarisatie", meldt de driehoek in de toelichting op het besluit. "Op 7 en 8 november is Amsterdam opgeschrikt door heftige geweldsincidenten rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. De prioriteit van de driehoek ligt bij het bewaken en bewaren van de openbare orde, veiligheid en rust."

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

8 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

8 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

8 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

10 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

10 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

13 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

13 uur geleden