Ajax laat zich niet afleiden door slechte start van FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer Alfred Schreuder laat zich niet afleiden door de slechte competitiestart van FC Utrecht. Hij verwacht zondag een lastige uitwedstrijd voor Ajax en heeft nog een klein beetje hoop dat hij Antony weer in zijn selectie kan opnemen. "Maar dan moet hij wel weer met de groep gaan trainen", zei hij.
Antony heeft zijn zinnen gezet op een vertrek naar Manchester United. Hij traint al een week individueel, in afwachting van een akkoord tussen beide clubs. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro op de Braziliaan. Schreuder wil hem niet kwijt, ook omdat de onderhandelingen over een terugkeer van Hakim Ziyech met Chelsea moeizaam verlopen.
Ajax heeft het vaak lastig in Utrecht, al werden de laatste drie duels in de Domstad gewonnen. FC Utrecht mocht de laatste thuiswedstrijden tegen Ajax ook geen publiek ontvangen vanwege corona.
FC Utrecht is het seizoen matig begonnen met een nederlaag en twee gelijke spelen. Ajax is nog zonder puntenverlies en heeft in de laatste achttien seizoenen slechts eenmaal de eerste vier competitieduels weten te winnen.
"Utrecht tegen Ajax is altijd een pittige wedstrijd", weet Schreuder. "Utrecht is een echte volksclub, met het publiek erachter. Iedere club wil van Ajax winnen en dat heeft Utrecht ook. Wij kijken gewoon met respect naar de tegenstander. Dan zien we veel goede dingen maar ook plekken waar mogelijkheden liggen."
Schreuder beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Francisco Conceição was de afgelopen week geblesseerd. "Maar ook dat ziet er nu goed uit", zei de opvolger van Erik ten Hag over zijn Portugese buitenspeler. "Dat gaat niet lang meer duren."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
12 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
14 uur geleden