Ajax laat zich niet afleiden door slechte start van FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer Alfred Schreuder laat zich niet afleiden door de slechte competitiestart van FC Utrecht. Hij verwacht zondag een lastige uitwedstrijd voor Ajax en heeft nog een klein beetje hoop dat hij Antony weer in zijn selectie kan opnemen. "Maar dan moet hij wel weer met de groep gaan trainen", zei hij.
Antony heeft zijn zinnen gezet op een vertrek naar Manchester United. Hij traint al een week individueel, in afwachting van een akkoord tussen beide clubs. Ajax weigerde al een bod van 80 miljoen euro op de Braziliaan. Schreuder wil hem niet kwijt, ook omdat de onderhandelingen over een terugkeer van Hakim Ziyech met Chelsea moeizaam verlopen.
Ajax heeft het vaak lastig in Utrecht, al werden de laatste drie duels in de Domstad gewonnen. FC Utrecht mocht de laatste thuiswedstrijden tegen Ajax ook geen publiek ontvangen vanwege corona.
FC Utrecht is het seizoen matig begonnen met een nederlaag en twee gelijke spelen. Ajax is nog zonder puntenverlies en heeft in de laatste achttien seizoenen slechts eenmaal de eerste vier competitieduels weten te winnen.
"Utrecht tegen Ajax is altijd een pittige wedstrijd", weet Schreuder. "Utrecht is een echte volksclub, met het publiek erachter. Iedere club wil van Ajax winnen en dat heeft Utrecht ook. Wij kijken gewoon met respect naar de tegenstander. Dan zien we veel goede dingen maar ook plekken waar mogelijkheden liggen."
Schreuder beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Francisco Conceição was de afgelopen week geblesseerd. "Maar ook dat ziet er nu goed uit", zei de opvolger van Erik ten Hag over zijn Portugese buitenspeler. "Dat gaat niet lang meer duren."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
26 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
3 uur geleden