Ajax laat trainster Bakker na dit seizoen gaan ondanks CL-succes
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ondanks het succes van de voetbalsters in de Champions League besloten om het contract van trainster Suzanne Bakker niet te verlengen. Daardoor vertrekt de 37-jarige coach na dit seizoen bij de landskampioen, na een periode van twee jaar. De huidige nummer 2 van de Eredivisie geeft geen reden voor het beëindigen van de samenwerking.
Bakker zegt dat ze de beslissing niet had zien aankomen. "Ik had het zelf uiteraard graag anders gezien. Echter kan ik, tot nu toe, zeker terugkijken op een fantastische periode als hoofdtrainer waarin ik zeer trots ben op de behaalde resultaten", staat in een eerste reactie op de website van Ajax.
Ajax, dat debuteert in de groepsfase van de Champions League, staat met nog twee duels te gaan verrassend eerste in de poule. De beste twee teams plaatsen zich voor de kwartfinales. "Ik hoop dat het harde werk van haar en het team nog wordt beloond met verder vervolg in Europa en prijzen in eigen land", reageert Daphne Koster, manager van Ajax Vrouwen.
10 punten
Ajax klopte de afgelopen maanden in de Champions League verrassend topploegen Paris Saint-Germain (2-0) en Bayern München (1-0) in de Johan Cruijff ArenA. In München werd het 1-1, bij AS Roma werd ruim verloren (3-0). Ajax heeft 7 punten, PSG volgt met 6, Bayern met 5 en Roma met 4. Op 24 januari volgt het uitduel met PSG.
In de Eredivisie leed Ajax echter al meer puntenverlies dan in het hele vorige seizoen. Na twee gelijke spelen en een nederlaag bedraagt de achterstand op koploper FC Twente nu 10 punten. Ajax heeft wel nog een duel in te halen. Op 20 januari gaat de competitie verder met een uitwedstrijd tegen Excelsior.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
14 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
20 uur geleden