Ajax laat trainster Bakker na dit seizoen gaan ondanks CL-succes
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ondanks het succes van de voetbalsters in de Champions League besloten om het contract van trainster Suzanne Bakker niet te verlengen. Daardoor vertrekt de 37-jarige coach na dit seizoen bij de landskampioen, na een periode van twee jaar. De huidige nummer 2 van de Eredivisie geeft geen reden voor het beëindigen van de samenwerking.
Bakker zegt dat ze de beslissing niet had zien aankomen. "Ik had het zelf uiteraard graag anders gezien. Echter kan ik, tot nu toe, zeker terugkijken op een fantastische periode als hoofdtrainer waarin ik zeer trots ben op de behaalde resultaten", staat in een eerste reactie op de website van Ajax.
Ajax, dat debuteert in de groepsfase van de Champions League, staat met nog twee duels te gaan verrassend eerste in de poule. De beste twee teams plaatsen zich voor de kwartfinales. "Ik hoop dat het harde werk van haar en het team nog wordt beloond met verder vervolg in Europa en prijzen in eigen land", reageert Daphne Koster, manager van Ajax Vrouwen.
10 punten
Ajax klopte de afgelopen maanden in de Champions League verrassend topploegen Paris Saint-Germain (2-0) en Bayern München (1-0) in de Johan Cruijff ArenA. In München werd het 1-1, bij AS Roma werd ruim verloren (3-0). Ajax heeft 7 punten, PSG volgt met 6, Bayern met 5 en Roma met 4. Op 24 januari volgt het uitduel met PSG.
In de Eredivisie leed Ajax echter al meer puntenverlies dan in het hele vorige seizoen. Na twee gelijke spelen en een nederlaag bedraagt de achterstand op koploper FC Twente nu 10 punten. Ajax heeft wel nog een duel in te halen. Op 20 januari gaat de competitie verder met een uitwedstrijd tegen Excelsior.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
3 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
4 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
9 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
10 uur geleden