Ajax laat oog vallen op Deense rechtsback Gaaei
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het vizier gericht op Anton Gaaei. De Deense rechtsback is in beeld gekomen omdat Jorge Sanchéz mogelijk vertrekt. De Mexicaan staat in de belangstelling van FC Porto en Chivas, een topclub uit zijn geboorteland.
De 20-jarige Gaaei is een aanvallend ingestelde rechtsback. Volgens het Deense B.T Sport heeft zijn huidige club Viborg FF een eerste bod van ruim 2 miljoen euro van Ajax afgewezen. De Deense club zou inzetten op een transfersom van 4 miljoen euro. Devyne Rensch is op dit moment de eerste rechtsback van de club uit Amsterdam.
Ajax versterkte zich woensdag met Chuba Akpom. De 27-jarige spits komt over van Middlesbrough en heeft een contract voor vijf seizoenen ondertekend. Ajax betaalt een transfersom van 12,3 miljoen euro voor de aanvaller. Dat bedrag kan met bonussen oplopen tot 14,3 miljoen euro.
Chuba Akpom
Akpom werd het afgelopen seizoen topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Hij maakte 28 doelpunten in 38 competitieduels voor Middlesbrough. De spits doorliep de jeugdopleiding van Arsenal en voetbalde ook voor het Griekse PAOK. Hij gaat bij Ajax concurreren met Brian Brobbey, de enige echte spits in de selectie van trainer Maurice Steijn.
Akpom is de zesde nieuweling bij Ajax. De club versterkte zich eerder deze zomer met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
20 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
18 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
19 uur geleden