Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats van de Eredivisie niet steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Francesco Farioli bleef tegen FC Utrecht steken op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

Ajax houdt een voorsprong van 1 punt op het als derde geklasseerde FC Utrecht. Het verschil met Feyenoord is nu 4 punten. Koploper PSV heeft 6 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam.

Ajax begon de wedstrijd aardig met Brian Brobbey, Steven Berghuis en Davy Klaassen op de bank, terwijl de geblesseerde Mika Godts en Devyne Rensch op de tribune zaten. Toch kwam de thuisploeg in de zestiende minuut op achterstand. Na een vrije trap kreeg de defensie van Ajax de bal niet weg uit het strafschopgebied, wat David Min de kans gaf om de openingstreffer te maken (0-1).

Eigen doelpunt Toornstra

Het antwoord van Ajax volgde negen minuten later. Anton Gaaei, vorig seizoen vaak bekritiseerd, nam de bal eerst aan met zijn borst en schoot daarna prachtig raak (1-1). Vier minuten later zorgde een ongelukkige actie van Jens Toornstra ervoor dat hij de bal na een schot van Jorrel Hato in eigen doel werkte. Dit was het eerste eigen doelpunt van de middenvelder van FC Utrecht in 458 Eredivisieduels.

Ajax bouwde het spel voor rust beter op dan afgelopen zondag tijdens een moeizaam gewonnen uitduel met NEC (1-2). Dit was voornamelijk te danken aan de terugkeer van Youri Baas en Jordan Henderson in de basisploeg, die Ahmetcan Kaplan en Branco van den Boomen vervingen. Chuba Akpom en Bertrand Traoré kregen op de vleugels de voorkeur boven Kristian Hlynsson en Berghuis. Op het middenveld maakte Klaassen plaats voor Kian Fitz-Jim.

Ajax met veel balverlies

De ervaren trainer Ron Jans van FC Utrecht zei voor het duel dat Ajax nog steeds goede en slechte perioden in een wedstrijd afwisselt en zag zijn gelijk in de tweede helft bevestigd. De thuisploeg leed opvallend veel balverlies en de bezoekers werden steeds sterker. Hato kon nog maar net voorkomen dat Niklas Vesterlund profiteerde van een fout van Pasveer. Vervolgens revancheerde de keeper van Ajax zich door een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel te werken.

Met Klaassen, Berghuis en Brobbey voor Fitz-Jim, Traoré en Weghorst probeerde Ajax weer controle over de wedstrijd te krijgen. Dat lukte niet. Yoann Cathline schoot in de tachtigste minuut op de paal, maar zag de bal via de rug van Pasveer alsnog het doel in rollen.

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

15 minuten geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

4 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

4 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

4 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden