Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats van de Eredivisie niet steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Francesco Farioli bleef tegen FC Utrecht steken op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
Ajax houdt een voorsprong van 1 punt op het als derde geklasseerde FC Utrecht. Het verschil met Feyenoord is nu 4 punten. Koploper PSV heeft 6 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam.
Ajax begon de wedstrijd aardig met Brian Brobbey, Steven Berghuis en Davy Klaassen op de bank, terwijl de geblesseerde Mika Godts en Devyne Rensch op de tribune zaten. Toch kwam de thuisploeg in de zestiende minuut op achterstand. Na een vrije trap kreeg de defensie van Ajax de bal niet weg uit het strafschopgebied, wat David Min de kans gaf om de openingstreffer te maken (0-1).
Eigen doelpunt Toornstra
Het antwoord van Ajax volgde negen minuten later. Anton Gaaei, vorig seizoen vaak bekritiseerd, nam de bal eerst aan met zijn borst en schoot daarna prachtig raak (1-1). Vier minuten later zorgde een ongelukkige actie van Jens Toornstra ervoor dat hij de bal na een schot van Jorrel Hato in eigen doel werkte. Dit was het eerste eigen doelpunt van de middenvelder van FC Utrecht in 458 Eredivisieduels.
Ajax bouwde het spel voor rust beter op dan afgelopen zondag tijdens een moeizaam gewonnen uitduel met NEC (1-2). Dit was voornamelijk te danken aan de terugkeer van Youri Baas en Jordan Henderson in de basisploeg, die Ahmetcan Kaplan en Branco van den Boomen vervingen. Chuba Akpom en Bertrand Traoré kregen op de vleugels de voorkeur boven Kristian Hlynsson en Berghuis. Op het middenveld maakte Klaassen plaats voor Kian Fitz-Jim.
Ajax met veel balverlies
De ervaren trainer Ron Jans van FC Utrecht zei voor het duel dat Ajax nog steeds goede en slechte perioden in een wedstrijd afwisselt en zag zijn gelijk in de tweede helft bevestigd. De thuisploeg leed opvallend veel balverlies en de bezoekers werden steeds sterker. Hato kon nog maar net voorkomen dat Niklas Vesterlund profiteerde van een fout van Pasveer. Vervolgens revancheerde de keeper van Ajax zich door een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel te werken.
Met Klaassen, Berghuis en Brobbey voor Fitz-Jim, Traoré en Weghorst probeerde Ajax weer controle over de wedstrijd te krijgen. Dat lukte niet. Yoann Cathline schoot in de tachtigste minuut op de paal, maar zag de bal via de rug van Pasveer alsnog het doel in rollen.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
14 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
20 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden