Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats van de Eredivisie niet steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Francesco Farioli bleef tegen FC Utrecht steken op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

Ajax houdt een voorsprong van 1 punt op het als derde geklasseerde FC Utrecht. Het verschil met Feyenoord is nu 4 punten. Koploper PSV heeft 6 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam.

Ajax begon de wedstrijd aardig met Brian Brobbey, Steven Berghuis en Davy Klaassen op de bank, terwijl de geblesseerde Mika Godts en Devyne Rensch op de tribune zaten. Toch kwam de thuisploeg in de zestiende minuut op achterstand. Na een vrije trap kreeg de defensie van Ajax de bal niet weg uit het strafschopgebied, wat David Min de kans gaf om de openingstreffer te maken (0-1).

Eigen doelpunt Toornstra

Het antwoord van Ajax volgde negen minuten later. Anton Gaaei, vorig seizoen vaak bekritiseerd, nam de bal eerst aan met zijn borst en schoot daarna prachtig raak (1-1). Vier minuten later zorgde een ongelukkige actie van Jens Toornstra ervoor dat hij de bal na een schot van Jorrel Hato in eigen doel werkte. Dit was het eerste eigen doelpunt van de middenvelder van FC Utrecht in 458 Eredivisieduels.

Ajax bouwde het spel voor rust beter op dan afgelopen zondag tijdens een moeizaam gewonnen uitduel met NEC (1-2). Dit was voornamelijk te danken aan de terugkeer van Youri Baas en Jordan Henderson in de basisploeg, die Ahmetcan Kaplan en Branco van den Boomen vervingen. Chuba Akpom en Bertrand Traoré kregen op de vleugels de voorkeur boven Kristian Hlynsson en Berghuis. Op het middenveld maakte Klaassen plaats voor Kian Fitz-Jim.

Ajax met veel balverlies

De ervaren trainer Ron Jans van FC Utrecht zei voor het duel dat Ajax nog steeds goede en slechte perioden in een wedstrijd afwisselt en zag zijn gelijk in de tweede helft bevestigd. De thuisploeg leed opvallend veel balverlies en de bezoekers werden steeds sterker. Hato kon nog maar net voorkomen dat Niklas Vesterlund profiteerde van een fout van Pasveer. Vervolgens revancheerde de keeper van Ajax zich door een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel te werken.

Met Klaassen, Berghuis en Brobbey voor Fitz-Jim, Traoré en Weghorst probeerde Ajax weer controle over de wedstrijd te krijgen. Dat lukte niet. Yoann Cathline schoot in de tachtigste minuut op de paal, maar zag de bal via de rug van Pasveer alsnog het doel in rollen.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

12 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

13 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

13 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

13 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

13 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

14 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

14 uur geleden