Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

Ajax laat FC Utrecht in matige tweede helft terugkomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de tweede plaats van de Eredivisie niet steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Francesco Farioli bleef tegen FC Utrecht steken op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

Ajax houdt een voorsprong van 1 punt op het als derde geklasseerde FC Utrecht. Het verschil met Feyenoord is nu 4 punten. Koploper PSV heeft 6 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam.

Ajax begon de wedstrijd aardig met Brian Brobbey, Steven Berghuis en Davy Klaassen op de bank, terwijl de geblesseerde Mika Godts en Devyne Rensch op de tribune zaten. Toch kwam de thuisploeg in de zestiende minuut op achterstand. Na een vrije trap kreeg de defensie van Ajax de bal niet weg uit het strafschopgebied, wat David Min de kans gaf om de openingstreffer te maken (0-1).

Eigen doelpunt Toornstra

Het antwoord van Ajax volgde negen minuten later. Anton Gaaei, vorig seizoen vaak bekritiseerd, nam de bal eerst aan met zijn borst en schoot daarna prachtig raak (1-1). Vier minuten later zorgde een ongelukkige actie van Jens Toornstra ervoor dat hij de bal na een schot van Jorrel Hato in eigen doel werkte. Dit was het eerste eigen doelpunt van de middenvelder van FC Utrecht in 458 Eredivisieduels.

Ajax bouwde het spel voor rust beter op dan afgelopen zondag tijdens een moeizaam gewonnen uitduel met NEC (1-2). Dit was voornamelijk te danken aan de terugkeer van Youri Baas en Jordan Henderson in de basisploeg, die Ahmetcan Kaplan en Branco van den Boomen vervingen. Chuba Akpom en Bertrand Traoré kregen op de vleugels de voorkeur boven Kristian Hlynsson en Berghuis. Op het middenveld maakte Klaassen plaats voor Kian Fitz-Jim.

Ajax met veel balverlies

De ervaren trainer Ron Jans van FC Utrecht zei voor het duel dat Ajax nog steeds goede en slechte perioden in een wedstrijd afwisselt en zag zijn gelijk in de tweede helft bevestigd. De thuisploeg leed opvallend veel balverlies en de bezoekers werden steeds sterker. Hato kon nog maar net voorkomen dat Niklas Vesterlund profiteerde van een fout van Pasveer. Vervolgens revancheerde de keeper van Ajax zich door een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel te werken.

Met Klaassen, Berghuis en Brobbey voor Fitz-Jim, Traoré en Weghorst probeerde Ajax weer controle over de wedstrijd te krijgen. Dat lukte niet. Yoann Cathline schoot in de tachtigste minuut op de paal, maar zag de bal via de rug van Pasveer alsnog het doel in rollen.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

6 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

6 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

7 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

8 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

8 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

8 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

9 uur geleden