Ajax kort omlaag op beurs Amsterdam na schorsing directeur Kroes
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Ajax ging dinsdag kortstondig omlaag bij de opening van de handel op de beurs in Amsterdam na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes om verdenking van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beëindigen". Ajax stond in de vroege handel 1,5 procent in het rood bij de lokale fondsen op het Damrak. Vervolgens werd dat verlies weer weggepoetst en was de koers onveranderd.
Het besluit is volgens Ajax genomen nadat de raad van commissarissen (rvc) vernam dat Kroes, een week voor de publicatie van zijn voorgenomen benoeming op 2 augustus 2023, ruim 17.000 aandelen Ajax had gekocht.
Kroes kon pas op 1 maart beginnen bij Ajax omdat zijn vorige werkgever AZ een concurrentiebeding had. Dat werd teruggebracht naar een half jaar. Hij volgde in Amsterdam Edwin van der Sar op.
Niet verenigbaar
"Wij zijn zeer onaangenaam verrast dat dit Ajax nu overkomt, want dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt", zegt rvc-voorzitter Michael van Praag. "Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht maakt dat hij handelde met voorwetenschap." Kroes betaalde destijds ongeveer 190.000 euro voor zijn aandelen. Zijn taken worden voorlopig door zijn collega-directieleden overgenomen.
De AEX-index noteerde kort na opening een plus van 0,9 procent op 889,47 punten. Daarmee werd het record van vorige week donderdag verder aangescherpt. De MidKap won 0,5 procent tot 934,58 punten.
Paasweekend
In Parijs, Londen en Frankfurt waren plussen tot 0,5 procent te zien. Beleggers in Europa keerden terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de markten gesloten.
In de AEX ging chiptoeleverancier Besi aan kop met een plus van 4 procent, na een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Branchegenoot ASMI volgde met een winst van 3,3 procent. Adyen kreeg een adviesverhoging door beleggingsadviseur Evercore ISI.
Opdracht
NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiële details gemeld over de opdracht. Het aandeel klom 6,4 procent op Beursplein 5.
De euro was dinsdagochtend 1,0733 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 84,69 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 88,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
7 uur geleden