Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kort omlaag op beurs Amsterdam na schorsing directeur Kroes

Ajax kort omlaag op beurs Amsterdam na schorsing directeur Kroes

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Ajax ging dinsdag kortstondig omlaag bij de opening van de handel op de beurs in Amsterdam na de schorsing van algemeen directeur Alex Kroes om verdenking van handel met voorkennis. De Amsterdamse club zegt van plan te zijn de samenwerking "permanent te beƫindigen". Ajax stond in de vroege handel 1,5 procent in het rood bij de lokale fondsen op het Damrak. Vervolgens werd dat verlies weer weggepoetst en was de koers onveranderd.

Het besluit is volgens Ajax genomen nadat de raad van commissarissen (rvc) vernam dat Kroes, een week voor de publicatie van zijn voorgenomen benoeming op 2 augustus 2023, ruim 17.000 aandelen Ajax had gekocht.

Kroes kon pas op 1 maart beginnen bij Ajax omdat zijn vorige werkgever AZ een concurrentiebeding had. Dat werd teruggebracht naar een half jaar. Hij volgde in Amsterdam Edwin van der Sar op.

Niet verenigbaar

"Wij zijn zeer onaangenaam verrast dat dit Ajax nu overkomt, want dit is zeer slecht voor de club en voor iedereen die de club een warm hart toedraagt", zegt rvc-voorzitter Michael van Praag. "Het handelen van Alex Kroes is niet verenigbaar met waar we met Ajax voor staan. Het moment waarop hij de aandelen kocht maakt dat hij handelde met voorwetenschap." Kroes betaalde destijds ongeveer 190.000 euro voor zijn aandelen. Zijn taken worden voorlopig door zijn collega-directieleden overgenomen.

De AEX-index noteerde kort na opening een plus van 0,9 procent op 889,47 punten. Daarmee werd het record van vorige week donderdag verder aangescherpt. De MidKap won 0,5 procent tot 934,58 punten.

Paasweekend

In Parijs, Londen en Frankfurt waren plussen tot 0,5 procent te zien. Beleggers in Europa keerden terug van een lang paasweekend, want op Goede Vrijdag en tweede paasdag waren de markten gesloten.

In de AEX ging chiptoeleverancier Besi aan kop met een plus van 4 procent, na een adviesverhoging door de Britse bank Barclays. Branchegenoot ASMI volgde met een winst van 3,3 procent. Adyen kreeg een adviesverhoging door beleggingsadviseur Evercore ISI.

Opdracht

NX Filtration maakte bekend een nieuwe opdracht te hebben van het Canadese Delco Water voor zijn waterzuiveringstechnologie. Er werden geen financiƫle details gemeld over de opdracht. Het aandeel klom 6,4 procent op Beursplein 5.

De euro was dinsdagochtend 1,0733 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 84,69 dollar en Brentolie werd 1,1 procent duurder op 88,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

5 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

17 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

18 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

19 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden