Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt ook met een andere tactiek tekort tegen Brighton

Ajax komt ook met een andere tactiek tekort tegen Brighton

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de tweede keer in twee weken vrij kansloos verloren van Brighton & Hove Albion (0-2). De ploeg van trainer John van 't Schip staat door die nederlaag nog steviger op de laatste plaats van groep B in de Europa League.

Met nog een uitwedstrijd tegen Olympique Marseille en een thuisduel met AEK Athene voor de boeg heeft Ajax nog steeds kans op Europees voetbal na de winterstop. Zelfs de nummer 3 van de poule kan zich nog plaatsen voor de Conference League, de derde competitie van Europa. Het is nog maar twee seizoenen geleden dat de Amsterdammers alle zes groepswedstrijden in de Champions League winnend afsloten.

Ajax koos voor een andere tactiek dan twee weken geleden, toen de ploeg met een defensieve speelwijze kansloos verloor in de Engelse badplaats (2-0). Trainer Van 't Schip eist van zijn spelers dat ze lef tonen. Ajax koos ook voor de aanval maar dat leverde tot de slotfase geen grote kansen op. Wel schreeuwden de fans in een volle Johan Cruijff ArenA in de eerste helft tweemaal om een strafschop. Scheidsrechter Nikola Dabanovic uit Montenegro liet een handsbal en een harde duw in de rug van Brian Brobbey echter onbestraft.

Nederlands bij Brighton

Brighton, de nummer 7 van de Premier League, verscheen met drie Nederlanders aan de aftrap. Doelman Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke mochten na een kwartier juichen. Silvano Vos, de 18-jarige vervanger van de geblesseerde Branco van den Boomen, gaf de bal zomaar aan Simon Adingra. Deze middenvelder uit Ivoorkust bracht Ansu Fati in stelling. De van FC Barcelona gehuurde aanvaller liet keeper Diant Ramaj kansloos (0-1).

Van 't Schip bracht na rust aanvaller Chuba Akpom voor middenvelder Kenneth Taylor. De Brit scoorde de afgelopen week als invaller driemaal tegen FC Volendam en sc Heerenveen. Hij stond nog maar 8 minuten in het veld toen Brighton op 0-2 kwam. Dit keer was Fati de aangever en Adingra de doelpuntenmaker.

Alles-of-niets

Ajax was even aangeslagen, maar koos vervolgens met aan aantal invallers voor een spelletje alles-of-niets. Het werd niets. Want Brobbey zag zijn inzet via de binnenkant van de rechter- en linkerpaal weer het veld inrollen. Ook de ingevallen Carlos Forbs en Steven Bergwijn slaagden er niet in doelman Verbruggen te passeren.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

9 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

10 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

10 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

11 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

12 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

13 uur geleden