Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt ook met een andere tactiek tekort tegen Brighton

Ajax komt ook met een andere tactiek tekort tegen Brighton

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de tweede keer in twee weken vrij kansloos verloren van Brighton & Hove Albion (0-2). De ploeg van trainer John van 't Schip staat door die nederlaag nog steviger op de laatste plaats van groep B in de Europa League.

Met nog een uitwedstrijd tegen Olympique Marseille en een thuisduel met AEK Athene voor de boeg heeft Ajax nog steeds kans op Europees voetbal na de winterstop. Zelfs de nummer 3 van de poule kan zich nog plaatsen voor de Conference League, de derde competitie van Europa. Het is nog maar twee seizoenen geleden dat de Amsterdammers alle zes groepswedstrijden in de Champions League winnend afsloten.

Ajax koos voor een andere tactiek dan twee weken geleden, toen de ploeg met een defensieve speelwijze kansloos verloor in de Engelse badplaats (2-0). Trainer Van 't Schip eist van zijn spelers dat ze lef tonen. Ajax koos ook voor de aanval maar dat leverde tot de slotfase geen grote kansen op. Wel schreeuwden de fans in een volle Johan Cruijff ArenA in de eerste helft tweemaal om een strafschop. Scheidsrechter Nikola Dabanovic uit Montenegro liet een handsbal en een harde duw in de rug van Brian Brobbey echter onbestraft.

Nederlands bij Brighton

Brighton, de nummer 7 van de Premier League, verscheen met drie Nederlanders aan de aftrap. Doelman Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke mochten na een kwartier juichen. Silvano Vos, de 18-jarige vervanger van de geblesseerde Branco van den Boomen, gaf de bal zomaar aan Simon Adingra. Deze middenvelder uit Ivoorkust bracht Ansu Fati in stelling. De van FC Barcelona gehuurde aanvaller liet keeper Diant Ramaj kansloos (0-1).

Van 't Schip bracht na rust aanvaller Chuba Akpom voor middenvelder Kenneth Taylor. De Brit scoorde de afgelopen week als invaller driemaal tegen FC Volendam en sc Heerenveen. Hij stond nog maar 8 minuten in het veld toen Brighton op 0-2 kwam. Dit keer was Fati de aangever en Adingra de doelpuntenmaker.

Alles-of-niets

Ajax was even aangeslagen, maar koos vervolgens met aan aantal invallers voor een spelletje alles-of-niets. Het werd niets. Want Brobbey zag zijn inzet via de binnenkant van de rechter- en linkerpaal weer het veld inrollen. Ook de ingevallen Carlos Forbs en Steven Bergwijn slaagden er niet in doelman Verbruggen te passeren.

Meer uit Voetbal

Laat doelpunt Aston Villa bezorgt Arsenal tweede nederlaag

BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.

8 minuten geleden
PSV mist Mauro Júnior in uitwedstrijd tegen sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.

11 minuten geleden
Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

4 uur geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

8 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

17 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

17 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

17 uur geleden