Ajax komt ook met een andere tactiek tekort tegen Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de tweede keer in twee weken vrij kansloos verloren van Brighton & Hove Albion (0-2). De ploeg van trainer John van 't Schip staat door die nederlaag nog steviger op de laatste plaats van groep B in de Europa League.
Met nog een uitwedstrijd tegen Olympique Marseille en een thuisduel met AEK Athene voor de boeg heeft Ajax nog steeds kans op Europees voetbal na de winterstop. Zelfs de nummer 3 van de poule kan zich nog plaatsen voor de Conference League, de derde competitie van Europa. Het is nog maar twee seizoenen geleden dat de Amsterdammers alle zes groepswedstrijden in de Champions League winnend afsloten.
Ajax koos voor een andere tactiek dan twee weken geleden, toen de ploeg met een defensieve speelwijze kansloos verloor in de Engelse badplaats (2-0). Trainer Van 't Schip eist van zijn spelers dat ze lef tonen. Ajax koos ook voor de aanval maar dat leverde tot de slotfase geen grote kansen op. Wel schreeuwden de fans in een volle Johan Cruijff ArenA in de eerste helft tweemaal om een strafschop. Scheidsrechter Nikola Dabanovic uit Montenegro liet een handsbal en een harde duw in de rug van Brian Brobbey echter onbestraft.
Nederlands bij Brighton
Brighton, de nummer 7 van de Premier League, verscheen met drie Nederlanders aan de aftrap. Doelman Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke mochten na een kwartier juichen. Silvano Vos, de 18-jarige vervanger van de geblesseerde Branco van den Boomen, gaf de bal zomaar aan Simon Adingra. Deze middenvelder uit Ivoorkust bracht Ansu Fati in stelling. De van FC Barcelona gehuurde aanvaller liet keeper Diant Ramaj kansloos (0-1).
Van 't Schip bracht na rust aanvaller Chuba Akpom voor middenvelder Kenneth Taylor. De Brit scoorde de afgelopen week als invaller driemaal tegen FC Volendam en sc Heerenveen. Hij stond nog maar 8 minuten in het veld toen Brighton op 0-2 kwam. Dit keer was Fati de aangever en Adingra de doelpuntenmaker.
Alles-of-niets
Ajax was even aangeslagen, maar koos vervolgens met aan aantal invallers voor een spelletje alles-of-niets. Het werd niets. Want Brobbey zag zijn inzet via de binnenkant van de rechter- en linkerpaal weer het veld inrollen. Ook de ingevallen Carlos Forbs en Steven Bergwijn slaagden er niet in doelman Verbruggen te passeren.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
29 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
6 uur geleden