Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop
ALMELO (ANP) - Ajax is hard op weg naar de 35e landstitel. De koploper won ook de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (2-0) en profiteerde zo van de uitglijder van het als tweede geklasseerde PSV in Den Haag (2-2). De ploeg van Erik ten Hag heeft inmiddels een voorsprong van 6 punten op de belangrijkste concurrent uit Eindhoven, die ook nog eens een duel meer heeft gespeeld.
Makkelijk kwam de zege van Ajax niet tot stand, in de vrieskou in Almelo. Heracles weet hoe je in een thuiswedstrijd Ajax moet aanpakken. De club stuurde de ploeg uit Amsterdam de laatste drie jaar steeds met een nederlaag terug naar de hoofdstad. Ook nu durfde de ploeg van Frank Wormuth het aan om Ajax soms vroeg onder druk te zetten. Heracles was vooral in de openingsfase veel feller dan de koploper. Het leek soms wel of de thuisploeg met een mannetje meer op het eigen kunstgrasveld stond.
Teun Bijleveld verzuimde Heracles te belonen voor de felle start. De oud-speler van Ajax miste alleen voor doelman Maarten Stekelenburg, die met leeftijd 38 jaar en 144 dagen Arnold Mühren afloste als oudste speler ooit van Ajax in een Eredivisieduel. Zuur voor Bijleveld en zijn ploeggenoten was dat de bezoekers slechts een fatsoenlijke aanval nodig hadden voor de openingstreffer. Davy Klaassen, spelend met korte mouwen terwijl de temperatuur tijdens het duel daalde richting de 10 graden onder nul, scoorde in de 14e minuut op aangeven van Sébastien Haller.
VAR
Het was veelzeggend dat de videoscheidsrechter lang nodig had om te kijken of het een geldig doelpunt was. Hij vond het eerst geen probleem dat Dusan Tadic even Tim Breukers wegduwde voordat hij Haller aanspeelde. Uiteindelijk besloot de VAR dat Haller niet buitenspel stond toen hij Klaassen aanspeelde. Eenmaal op voorsprong wist Ajax het duel redelijk te controleren, al ontsnapte de lijstaanvoerder toen Rai Vloet in kansrijke positie naast schoot.
Het duurde tot de 79e minuut voordat Ajax het duel zo goed als besliste. Haller scoorde, op aangeven van Klaassen. De Franse spits is in zijn eerste acht duels voor Ajax nu bij 8 goals direct betrokken geweest. Daarnaast was hij ook tegen Heracles voortdurend aanspeelbaar en liet hij zijn ploeggenoten om zich heen beter functioneren. Ajax zal hem donderdag missen als de uitwedstrijd tegen Lille in de Europa League op het programma staat.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nordin Amrabat (39) keert terug in de Eredivisie. De 64-voudig international van Marokko gaat voor FC Utrecht spelen, waar hij de afgelopen twee weken al meetrainde. De club meldt geen details over de contractduur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
8 uur geleden