Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop
ALMELO (ANP) - Ajax is hard op weg naar de 35e landstitel. De koploper won ook de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (2-0) en profiteerde zo van de uitglijder van het als tweede geklasseerde PSV in Den Haag (2-2). De ploeg van Erik ten Hag heeft inmiddels een voorsprong van 6 punten op de belangrijkste concurrent uit Eindhoven, die ook nog eens een duel meer heeft gespeeld.
Makkelijk kwam de zege van Ajax niet tot stand, in de vrieskou in Almelo. Heracles weet hoe je in een thuiswedstrijd Ajax moet aanpakken. De club stuurde de ploeg uit Amsterdam de laatste drie jaar steeds met een nederlaag terug naar de hoofdstad. Ook nu durfde de ploeg van Frank Wormuth het aan om Ajax soms vroeg onder druk te zetten. Heracles was vooral in de openingsfase veel feller dan de koploper. Het leek soms wel of de thuisploeg met een mannetje meer op het eigen kunstgrasveld stond.
Teun Bijleveld verzuimde Heracles te belonen voor de felle start. De oud-speler van Ajax miste alleen voor doelman Maarten Stekelenburg, die met leeftijd 38 jaar en 144 dagen Arnold Mühren afloste als oudste speler ooit van Ajax in een Eredivisieduel. Zuur voor Bijleveld en zijn ploeggenoten was dat de bezoekers slechts een fatsoenlijke aanval nodig hadden voor de openingstreffer. Davy Klaassen, spelend met korte mouwen terwijl de temperatuur tijdens het duel daalde richting de 10 graden onder nul, scoorde in de 14e minuut op aangeven van Sébastien Haller.
VAR
Het was veelzeggend dat de videoscheidsrechter lang nodig had om te kijken of het een geldig doelpunt was. Hij vond het eerst geen probleem dat Dusan Tadic even Tim Breukers wegduwde voordat hij Haller aanspeelde. Uiteindelijk besloot de VAR dat Haller niet buitenspel stond toen hij Klaassen aanspeelde. Eenmaal op voorsprong wist Ajax het duel redelijk te controleren, al ontsnapte de lijstaanvoerder toen Rai Vloet in kansrijke positie naast schoot.
Het duurde tot de 79e minuut voordat Ajax het duel zo goed als besliste. Haller scoorde, op aangeven van Klaassen. De Franse spits is in zijn eerste acht duels voor Ajax nu bij 8 goals direct betrokken geweest. Daarnaast was hij ook tegen Heracles voortdurend aanspeelbaar en liet hij zijn ploeggenoten om zich heen beter functioneren. Ajax zal hem donderdag missen als de uitwedstrijd tegen Lille in de Europa League op het programma staat.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
7 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
8 uur geleden