Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

ALMELO (ANP) - Ajax is hard op weg naar de 35e landstitel. De koploper won ook de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (2-0) en profiteerde zo van de uitglijder van het als tweede geklasseerde PSV in Den Haag (2-2). De ploeg van Erik ten Hag heeft inmiddels een voorsprong van 6 punten op de belangrijkste concurrent uit Eindhoven, die ook nog eens een duel meer heeft gespeeld.

Makkelijk kwam de zege van Ajax niet tot stand, in de vrieskou in Almelo. Heracles weet hoe je in een thuiswedstrijd Ajax moet aanpakken. De club stuurde de ploeg uit Amsterdam de laatste drie jaar steeds met een nederlaag terug naar de hoofdstad. Ook nu durfde de ploeg van Frank Wormuth het aan om Ajax soms vroeg onder druk te zetten. Heracles was vooral in de openingsfase veel feller dan de koploper. Het leek soms wel of de thuisploeg met een mannetje meer op het eigen kunstgrasveld stond.

Teun Bijleveld verzuimde Heracles te belonen voor de felle start. De oud-speler van Ajax miste alleen voor doelman Maarten Stekelenburg, die met leeftijd 38 jaar en 144 dagen Arnold Mühren afloste als oudste speler ooit van Ajax in een Eredivisieduel. Zuur voor Bijleveld en zijn ploeggenoten was dat de bezoekers slechts een fatsoenlijke aanval nodig hadden voor de openingstreffer. Davy Klaassen, spelend met korte mouwen terwijl de temperatuur tijdens het duel daalde richting de 10 graden onder nul, scoorde in de 14e minuut op aangeven van Sébastien Haller.

VAR

Het was veelzeggend dat de videoscheidsrechter lang nodig had om te kijken of het een geldig doelpunt was. Hij vond het eerst geen probleem dat Dusan Tadic even Tim Breukers wegduwde voordat hij Haller aanspeelde. Uiteindelijk besloot de VAR dat Haller niet buitenspel stond toen hij Klaassen aanspeelde. Eenmaal op voorsprong wist Ajax het duel redelijk te controleren, al ontsnapte de lijstaanvoerder toen Rai Vloet in kansrijke positie naast schoot.

Het duurde tot de 79e minuut voordat Ajax het duel zo goed als besliste. Haller scoorde, op aangeven van Klaassen. De Franse spits is in zijn eerste acht duels voor Ajax nu bij 8 goals direct betrokken geweest. Daarnaast was hij ook tegen Heracles voortdurend aanspeelbaar en liet hij zijn ploeggenoten om zich heen beter functioneren. Ajax zal hem donderdag missen als de uitwedstrijd tegen Lille in de Europa League op het programma staat.

Meer uit Voetbal

Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

7 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

7 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

8 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

8 uur geleden
Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

10 uur geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

10 uur geleden
Oranje start tegen Servië met Koopmeiners als centrale verdediger

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League met Teun Koopmeiners in het basiselftal. De speler van Juventus staat samen met aanvoerder Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging. Jurriën Timber, die donderdag bij Griekenland (2-2) nog basisspeler was, zit in het Philips Stadion op de reservebank.

10 uur geleden