Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

ALMELO (ANP) - Ajax is hard op weg naar de 35e landstitel. De koploper won ook de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (2-0) en profiteerde zo van de uitglijder van het als tweede geklasseerde PSV in Den Haag (2-2). De ploeg van Erik ten Hag heeft inmiddels een voorsprong van 6 punten op de belangrijkste concurrent uit Eindhoven, die ook nog eens een duel meer heeft gespeeld.

Makkelijk kwam de zege van Ajax niet tot stand, in de vrieskou in Almelo. Heracles weet hoe je in een thuiswedstrijd Ajax moet aanpakken. De club stuurde de ploeg uit Amsterdam de laatste drie jaar steeds met een nederlaag terug naar de hoofdstad. Ook nu durfde de ploeg van Frank Wormuth het aan om Ajax soms vroeg onder druk te zetten. Heracles was vooral in de openingsfase veel feller dan de koploper. Het leek soms wel of de thuisploeg met een mannetje meer op het eigen kunstgrasveld stond.

Teun Bijleveld verzuimde Heracles te belonen voor de felle start. De oud-speler van Ajax miste alleen voor doelman Maarten Stekelenburg, die met leeftijd 38 jaar en 144 dagen Arnold Mühren afloste als oudste speler ooit van Ajax in een Eredivisieduel. Zuur voor Bijleveld en zijn ploeggenoten was dat de bezoekers slechts een fatsoenlijke aanval nodig hadden voor de openingstreffer. Davy Klaassen, spelend met korte mouwen terwijl de temperatuur tijdens het duel daalde richting de 10 graden onder nul, scoorde in de 14e minuut op aangeven van Sébastien Haller.

VAR

Het was veelzeggend dat de videoscheidsrechter lang nodig had om te kijken of het een geldig doelpunt was. Hij vond het eerst geen probleem dat Dusan Tadic even Tim Breukers wegduwde voordat hij Haller aanspeelde. Uiteindelijk besloot de VAR dat Haller niet buitenspel stond toen hij Klaassen aanspeelde. Eenmaal op voorsprong wist Ajax het duel redelijk te controleren, al ontsnapte de lijstaanvoerder toen Rai Vloet in kansrijke positie naast schoot.

Het duurde tot de 79e minuut voordat Ajax het duel zo goed als besliste. Haller scoorde, op aangeven van Klaassen. De Franse spits is in zijn eerste acht duels voor Ajax nu bij 8 goals direct betrokken geweest. Daarnaast was hij ook tegen Heracles voortdurend aanspeelbaar en liet hij zijn ploeggenoten om zich heen beter functioneren. Ajax zal hem donderdag missen als de uitwedstrijd tegen Lille in de Europa League op het programma staat.

Meer uit Voetbal

Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

1 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

1 uur geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

5 uur geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

5 uur geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

8 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

18 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

19 uur geleden