Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

Ajax komt met zege op Heracles steviger op kop

ALMELO (ANP) - Ajax is hard op weg naar de 35e landstitel. De koploper won ook de uitwedstrijd bij Heracles Almelo (2-0) en profiteerde zo van de uitglijder van het als tweede geklasseerde PSV in Den Haag (2-2). De ploeg van Erik ten Hag heeft inmiddels een voorsprong van 6 punten op de belangrijkste concurrent uit Eindhoven, die ook nog eens een duel meer heeft gespeeld.

Makkelijk kwam de zege van Ajax niet tot stand, in de vrieskou in Almelo. Heracles weet hoe je in een thuiswedstrijd Ajax moet aanpakken. De club stuurde de ploeg uit Amsterdam de laatste drie jaar steeds met een nederlaag terug naar de hoofdstad. Ook nu durfde de ploeg van Frank Wormuth het aan om Ajax soms vroeg onder druk te zetten. Heracles was vooral in de openingsfase veel feller dan de koploper. Het leek soms wel of de thuisploeg met een mannetje meer op het eigen kunstgrasveld stond.

Teun Bijleveld verzuimde Heracles te belonen voor de felle start. De oud-speler van Ajax miste alleen voor doelman Maarten Stekelenburg, die met leeftijd 38 jaar en 144 dagen Arnold Mühren afloste als oudste speler ooit van Ajax in een Eredivisieduel. Zuur voor Bijleveld en zijn ploeggenoten was dat de bezoekers slechts een fatsoenlijke aanval nodig hadden voor de openingstreffer. Davy Klaassen, spelend met korte mouwen terwijl de temperatuur tijdens het duel daalde richting de 10 graden onder nul, scoorde in de 14e minuut op aangeven van Sébastien Haller.

VAR

Het was veelzeggend dat de videoscheidsrechter lang nodig had om te kijken of het een geldig doelpunt was. Hij vond het eerst geen probleem dat Dusan Tadic even Tim Breukers wegduwde voordat hij Haller aanspeelde. Uiteindelijk besloot de VAR dat Haller niet buitenspel stond toen hij Klaassen aanspeelde. Eenmaal op voorsprong wist Ajax het duel redelijk te controleren, al ontsnapte de lijstaanvoerder toen Rai Vloet in kansrijke positie naast schoot.

Het duurde tot de 79e minuut voordat Ajax het duel zo goed als besliste. Haller scoorde, op aangeven van Klaassen. De Franse spits is in zijn eerste acht duels voor Ajax nu bij 8 goals direct betrokken geweest. Daarnaast was hij ook tegen Heracles voortdurend aanspeelbaar en liet hij zijn ploeggenoten om zich heen beter functioneren. Ajax zal hem donderdag missen als de uitwedstrijd tegen Lille in de Europa League op het programma staat.

Meer uit Voetbal

Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

6 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

6 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

7 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

9 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

9 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

9 uur geleden
ADO na gelijkspel tegen Cambuur nog altijd zonder Eredivisiezege

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.

11 uur geleden