Ajax komt in laatste minuut met schrik vrij tegen RKC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met de schrik vrijgekomen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-2). Dusan Tadic benutte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd een strafschop, na een knullige overtreding van Luuk Wouters op Antony.
Tadic miste al twee strafschoppen dit kalenderjaar maar durfde het toch aan om de penalty te nemen. De aanvoerder trof dit keer wel doel vanaf elf meter, tot afgrijzen van Wouters. Hij had Antony nooit mogen vloeren aan de zijkant van het strafschopgebied. Ajax blijft door de zege koploper in de Eredivisie, met een voorsprong van 2 punten op PSV dat Heracles Almelo versloeg (3-1).
Sébastien Haller leek Ajax een eenvoudige wedstrijd te bezorgen, met twee doelpunten voor rust. De spits voert de topscorerslijst van de Eredivisie nu met achttien treffers aan. Hij mag zich met elf treffers vooralsnog ook de meest scorende voetballer van de Champions League noemen. 'Haller, Haller", schreeuwen de fans van Ajax steeds als hun spits scoort. Veel van hen hadden vorig jaar nog veel kritiek op hem.
Tempo
Haller, vorig jaar voor 22,5 miljoen aangetrokken, zou snelheid missen en niet voldoende technisch zijn. Inmiddels heeft hij zijn aankoopbedrag al voor een groot deel waargemaakt. Haller staat opvallend vaak op de goede plek en mist niet veel kansen. Het is ook lekker voetballen met Antony, Dusan Tadic en Steven Berghuis om hem heen.
Ajax startte in een te laag tempo. RKC bleef in het eerste half uur vrij eenvoudig overeind, zonder de zieke trainer Joseph Oosting, Etienne Vaessen en Alexander Büttner en geblesseerde aanvoerder Melle Meulensteen. Het had er veel van weg dat Michiel Kramer de thuisploeg wakker maakte. Doelman André Onana reageerde uitstekende op de kopbal van de spits. Acht minuten later leidde Ajax met 2-0.
Goals
Haller trof in de 33e minuut doel, na goed voorbereidend werk van Ryan Gravenberch en Antony. Vier minuten later controleerde hij de bal eerst met zijn borst voordat hij raak schoot (2-0). Ajax leek op weg naar een eenvoudige zege maar in de tweede helft werd plotseling duidelijk dat de thuisploeg met Jurriën Timber en Noussair Mazraoui twee belangrijke verdedigers miste.
Kramer kreeg in de 50e minuut een vrije doorgang naar het doel van Ajax en scoorde beheerst. Zeven minuten zag Jens Odgaard dat Richard van der Venne na een lange sprint helemaal vrijstond. Van der Venne liet doelman Onana opnieuw kansloos. Ajax nam vervolgens alle risico's maar leek een week na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles opnieuw op weg naar puntenverlies, totdat Wouters in de fout ging en de koelbloedige Tadic de strafschop benutte.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
15 uur geleden