Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax komt in laatste minuut met schrik vrij tegen RKC

Ajax komt in laatste minuut met schrik vrij tegen RKC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met de schrik vrijgekomen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-2). Dusan Tadic benutte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd een strafschop, na een knullige overtreding van Luuk Wouters op Antony.

Tadic miste al twee strafschoppen dit kalenderjaar maar durfde het toch aan om de penalty te nemen. De aanvoerder trof dit keer wel doel vanaf elf meter, tot afgrijzen van Wouters. Hij had Antony nooit mogen vloeren aan de zijkant van het strafschopgebied. Ajax blijft door de zege koploper in de Eredivisie, met een voorsprong van 2 punten op PSV dat Heracles Almelo versloeg (3-1).

Sébastien Haller leek Ajax een eenvoudige wedstrijd te bezorgen, met twee doelpunten voor rust. De spits voert de topscorerslijst van de Eredivisie nu met achttien treffers aan. Hij mag zich met elf treffers vooralsnog ook de meest scorende voetballer van de Champions League noemen. 'Haller, Haller", schreeuwen de fans van Ajax steeds als hun spits scoort. Veel van hen hadden vorig jaar nog veel kritiek op hem.

Tempo

Haller, vorig jaar voor 22,5 miljoen aangetrokken, zou snelheid missen en niet voldoende technisch zijn. Inmiddels heeft hij zijn aankoopbedrag al voor een groot deel waargemaakt. Haller staat opvallend vaak op de goede plek en mist niet veel kansen. Het is ook lekker voetballen met Antony, Dusan Tadic en Steven Berghuis om hem heen.

Ajax startte in een te laag tempo. RKC bleef in het eerste half uur vrij eenvoudig overeind, zonder de zieke trainer Joseph Oosting, Etienne Vaessen en Alexander Büttner en geblesseerde aanvoerder Melle Meulensteen. Het had er veel van weg dat Michiel Kramer de thuisploeg wakker maakte. Doelman André Onana reageerde uitstekende op de kopbal van de spits. Acht minuten later leidde Ajax met 2-0.

Goals

Haller trof in de 33e minuut doel, na goed voorbereidend werk van Ryan Gravenberch en Antony. Vier minuten later controleerde hij de bal eerst met zijn borst voordat hij raak schoot (2-0). Ajax leek op weg naar een eenvoudige zege maar in de tweede helft werd plotseling duidelijk dat de thuisploeg met Jurriën Timber en Noussair Mazraoui twee belangrijke verdedigers miste.

Kramer kreeg in de 50e minuut een vrije doorgang naar het doel van Ajax en scoorde beheerst. Zeven minuten zag Jens Odgaard dat Richard van der Venne na een lange sprint helemaal vrijstond. Van der Venne liet doelman Onana opnieuw kansloos. Ajax nam vervolgens alle risico's maar leek een week na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles opnieuw op weg naar puntenverlies, totdat Wouters in de fout ging en de koelbloedige Tadic de strafschop benutte.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

5 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

6 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

7 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

13 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden