Ajax komt in laatste minuut met schrik vrij tegen RKC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met de schrik vrijgekomen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-2). Dusan Tadic benutte in de laatste minuut van de reguliere speeltijd een strafschop, na een knullige overtreding van Luuk Wouters op Antony.
Tadic miste al twee strafschoppen dit kalenderjaar maar durfde het toch aan om de penalty te nemen. De aanvoerder trof dit keer wel doel vanaf elf meter, tot afgrijzen van Wouters. Hij had Antony nooit mogen vloeren aan de zijkant van het strafschopgebied. Ajax blijft door de zege koploper in de Eredivisie, met een voorsprong van 2 punten op PSV dat Heracles Almelo versloeg (3-1).
Sébastien Haller leek Ajax een eenvoudige wedstrijd te bezorgen, met twee doelpunten voor rust. De spits voert de topscorerslijst van de Eredivisie nu met achttien treffers aan. Hij mag zich met elf treffers vooralsnog ook de meest scorende voetballer van de Champions League noemen. 'Haller, Haller", schreeuwen de fans van Ajax steeds als hun spits scoort. Veel van hen hadden vorig jaar nog veel kritiek op hem.
Tempo
Haller, vorig jaar voor 22,5 miljoen aangetrokken, zou snelheid missen en niet voldoende technisch zijn. Inmiddels heeft hij zijn aankoopbedrag al voor een groot deel waargemaakt. Haller staat opvallend vaak op de goede plek en mist niet veel kansen. Het is ook lekker voetballen met Antony, Dusan Tadic en Steven Berghuis om hem heen.
Ajax startte in een te laag tempo. RKC bleef in het eerste half uur vrij eenvoudig overeind, zonder de zieke trainer Joseph Oosting, Etienne Vaessen en Alexander Büttner en geblesseerde aanvoerder Melle Meulensteen. Het had er veel van weg dat Michiel Kramer de thuisploeg wakker maakte. Doelman André Onana reageerde uitstekende op de kopbal van de spits. Acht minuten later leidde Ajax met 2-0.
Goals
Haller trof in de 33e minuut doel, na goed voorbereidend werk van Ryan Gravenberch en Antony. Vier minuten later controleerde hij de bal eerst met zijn borst voordat hij raak schoot (2-0). Ajax leek op weg naar een eenvoudige zege maar in de tweede helft werd plotseling duidelijk dat de thuisploeg met Jurriën Timber en Noussair Mazraoui twee belangrijke verdedigers miste.
Kramer kreeg in de 50e minuut een vrije doorgang naar het doel van Ajax en scoorde beheerst. Zeven minuten zag Jens Odgaard dat Richard van der Venne na een lange sprint helemaal vrijstond. Van der Venne liet doelman Onana opnieuw kansloos. Ajax nam vervolgens alle risico's maar leek een week na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles opnieuw op weg naar puntenverlies, totdat Wouters in de fout ging en de koelbloedige Tadic de strafschop benutte.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
8 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
11 uur geleden