Ajax knokt zich naar thuiszege op FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen (2-1). De ploeg van trainer John van 't Schip toonde karakter na rust en kwam terug van een achterstand.
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een voorsprong van 5 punten op AZ. Ajax staat even vijfde, maar NEC speelt zondag nog tegen PEC Zwolle.
Ricky van Wolfswinkel kopte FC Twente in de 31e minuut op voorsprong, na een afgemeten voorzet van Daan Rots. Brian Brobbey maakte in de 59e minuut gelijk (1-1). De spits dacht vlak voor zijn gelijkmaker dat hij een penalty kreeg, maar de videoscheidsrechter corrigeerde arbiter Serdar Gözübüyük. Hij zag dat de overtreding van Youri Regeer net buiten het strafschopgebied was gemaakt.
De videoscheidsrechter corrigeerde Gözübüyük in de 81e minuut opnieuw, nadat oud-speler Anass Salah-Eddine van Ajax op een enkel van Devyne Rensch was gaan staan. Aanvoerder Steven Bergwijn belastte zich met de alsnog toegekende strafschop en schoot koelbloedig raak.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
20 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
20 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
23 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 dag geleden