Ajax knokt zich naar thuiszege op FC Twente
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen (2-1). De ploeg van trainer John van 't Schip toonde karakter na rust en kwam terug van een achterstand.
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een voorsprong van 5 punten op AZ. Ajax staat even vijfde, maar NEC speelt zondag nog tegen PEC Zwolle.
Ricky van Wolfswinkel kopte FC Twente in de 31e minuut op voorsprong, na een afgemeten voorzet van Daan Rots. Brian Brobbey maakte in de 59e minuut gelijk (1-1). De spits dacht vlak voor zijn gelijkmaker dat hij een penalty kreeg, maar de videoscheidsrechter corrigeerde arbiter Serdar Gözübüyük. Hij zag dat de overtreding van Youri Regeer net buiten het strafschopgebied was gemaakt.
De videoscheidsrechter corrigeerde Gözübüyük in de 81e minuut opnieuw, nadat oud-speler Anass Salah-Eddine van Ajax op een enkel van Devyne Rensch was gaan staan. Aanvoerder Steven Bergwijn belastte zich met de alsnog toegekende strafschop en schoot koelbloedig raak.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
11 uur geleden