Ajax knokt zich naar bekerfinale in tijdelijk gestaakt duel
ROTTERDAM (ANP) - Ajax staat in de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De club uit de hoofdstad versloeg Feyenoord in De Kuip met 2-1. De halve eindstrijd lag bijna een half uur stil nadat Davy Klaassen, de maker van het winnende doelpunt, was geraakt door een aansteker vanuit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd in de 62e minuut voor een klein half uur onderbroken. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld maar kon niet verder. Ajax stuit op 30 april in de finale op PSV, net als vorig jaar toen de club uit Eindhoven de sterkste was (2-1).
Geheel tegen de gewoonte in riep de coach van Ajax vooraf Feyenoord uit als favoriet voor een plaats in de finale. Trainer John Heitinga wees op de stand van de Eredivisie, waar de club uit Rotterdam inmiddels 8 punten afstand heeft genomen van de twee belangrijkste concurrenten. Feyenoord staat ook in de kwartfinale van de Europa League.
Revancheren
Feyenoord was vooral voor rust sterker en de spelers van trainer Arne Slot oogden toen ook fitter. Toch kwam Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh verkeken zich op een voorzet van Jorge Sánchez, de vervanger van de niet fitte Devyne Rensch. Ze kwamen met elkaar in botsing en zagen Dusan Tadic profiteren (0-1).
Jahanbakhsh kreeg al snel een kans om zich te revancheren. Maar de rechtsbuiten raakte de paal, na een goede voorzet van Quilindschy Hartman. Jahanbakhsh had in blessuretijd van de eerste helft alsnog een groot aandeel in de gelijkmaker. Met een prachtige voorzet stelde hij Santiago Giménez in staat raak te koppen.
Fraaie reflexen
Jahanbakhsh was aan de aandacht ontsnapt van Youri Baas, de linksback die opnieuw de voorkeur kreeg boven de vorig jaar voor in totaal 33 miljoen euro aangetrokken Calvin Bassey en Owen Wijndal. Giménez was halverwege de eerste helft ook al dichtbij de gelijkmaker maar stuitte toen op doelman Gerónimo Rulli. Aan de andere kant schoot Davy Klaassen bijna de 0-2 binnen.
Klaassen scoorde in de 51e minuut alsnog, nadat doelman Timon Wellenreuther met fraaie reflexen had voorkomen dat Steven Bergwijn en Tadic doel troffen. Na de hervatting kreeg Feyenoord nog een grote kans. Giménez kopte op de paal. Daardoor kan Ajax een vooralsnog teleurstellend seizoen op 30 april alsnog met een prijs afsluiten. Ajax eindigde de wedstrijd met 10 man. Kenneth Taylor kreeg in blessuretijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 minuten geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
11 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
11 uur geleden