
Ajax knokt zich naar bekerfinale in tijdelijk gestaakt duel
ROTTERDAM (ANP) - Ajax staat in de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De club uit de hoofdstad versloeg Feyenoord in De Kuip met 2-1. De halve eindstrijd lag bijna een half uur stil nadat Davy Klaassen, de maker van het winnende doelpunt, was geraakt door een aansteker vanuit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd in de 62e minuut voor een klein half uur onderbroken. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld maar kon niet verder. Ajax stuit op 30 april in de finale op PSV, net als vorig jaar toen de club uit Eindhoven de sterkste was (2-1).
Geheel tegen de gewoonte in riep de coach van Ajax vooraf Feyenoord uit als favoriet voor een plaats in de finale. Trainer John Heitinga wees op de stand van de Eredivisie, waar de club uit Rotterdam inmiddels 8 punten afstand heeft genomen van de twee belangrijkste concurrenten. Feyenoord staat ook in de kwartfinale van de Europa League.
Revancheren
Feyenoord was vooral voor rust sterker en de spelers van trainer Arne Slot oogden toen ook fitter. Toch kwam Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh verkeken zich op een voorzet van Jorge Sánchez, de vervanger van de niet fitte Devyne Rensch. Ze kwamen met elkaar in botsing en zagen Dusan Tadic profiteren (0-1).
Jahanbakhsh kreeg al snel een kans om zich te revancheren. Maar de rechtsbuiten raakte de paal, na een goede voorzet van Quilindschy Hartman. Jahanbakhsh had in blessuretijd van de eerste helft alsnog een groot aandeel in de gelijkmaker. Met een prachtige voorzet stelde hij Santiago Giménez in staat raak te koppen.
Fraaie reflexen
Jahanbakhsh was aan de aandacht ontsnapt van Youri Baas, de linksback die opnieuw de voorkeur kreeg boven de vorig jaar voor in totaal 33 miljoen euro aangetrokken Calvin Bassey en Owen Wijndal. Giménez was halverwege de eerste helft ook al dichtbij de gelijkmaker maar stuitte toen op doelman Gerónimo Rulli. Aan de andere kant schoot Davy Klaassen bijna de 0-2 binnen.
Klaassen scoorde in de 51e minuut alsnog, nadat doelman Timon Wellenreuther met fraaie reflexen had voorkomen dat Steven Bergwijn en Tadic doel troffen. Na de hervatting kreeg Feyenoord nog een grote kans. Giménez kopte op de paal. Daardoor kan Ajax een vooralsnog teleurstellend seizoen op 30 april alsnog met een prijs afsluiten. Ajax eindigde de wedstrijd met 10 man. Kenneth Taylor kreeg in blessuretijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
10 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
13 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
13 uur geleden