Ajax knokt zich naar bekerfinale in tijdelijk gestaakt duel
ROTTERDAM (ANP) - Ajax staat in de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De club uit de hoofdstad versloeg Feyenoord in De Kuip met 2-1. De halve eindstrijd lag bijna een half uur stil nadat Davy Klaassen, de maker van het winnende doelpunt, was geraakt door een aansteker vanuit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd in de 62e minuut voor een klein half uur onderbroken. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld maar kon niet verder. Ajax stuit op 30 april in de finale op PSV, net als vorig jaar toen de club uit Eindhoven de sterkste was (2-1).
Geheel tegen de gewoonte in riep de coach van Ajax vooraf Feyenoord uit als favoriet voor een plaats in de finale. Trainer John Heitinga wees op de stand van de Eredivisie, waar de club uit Rotterdam inmiddels 8 punten afstand heeft genomen van de twee belangrijkste concurrenten. Feyenoord staat ook in de kwartfinale van de Europa League.
Revancheren
Feyenoord was vooral voor rust sterker en de spelers van trainer Arne Slot oogden toen ook fitter. Toch kwam Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh verkeken zich op een voorzet van Jorge Sánchez, de vervanger van de niet fitte Devyne Rensch. Ze kwamen met elkaar in botsing en zagen Dusan Tadic profiteren (0-1).
Jahanbakhsh kreeg al snel een kans om zich te revancheren. Maar de rechtsbuiten raakte de paal, na een goede voorzet van Quilindschy Hartman. Jahanbakhsh had in blessuretijd van de eerste helft alsnog een groot aandeel in de gelijkmaker. Met een prachtige voorzet stelde hij Santiago Giménez in staat raak te koppen.
Fraaie reflexen
Jahanbakhsh was aan de aandacht ontsnapt van Youri Baas, de linksback die opnieuw de voorkeur kreeg boven de vorig jaar voor in totaal 33 miljoen euro aangetrokken Calvin Bassey en Owen Wijndal. Giménez was halverwege de eerste helft ook al dichtbij de gelijkmaker maar stuitte toen op doelman Gerónimo Rulli. Aan de andere kant schoot Davy Klaassen bijna de 0-2 binnen.
Klaassen scoorde in de 51e minuut alsnog, nadat doelman Timon Wellenreuther met fraaie reflexen had voorkomen dat Steven Bergwijn en Tadic doel troffen. Na de hervatting kreeg Feyenoord nog een grote kans. Giménez kopte op de paal. Daardoor kan Ajax een vooralsnog teleurstellend seizoen op 30 april alsnog met een prijs afsluiten. Ajax eindigde de wedstrijd met 10 man. Kenneth Taylor kreeg in blessuretijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
6 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
9 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
13 uur geleden