Ajax knokt zich naar bekerfinale in tijdelijk gestaakt duel
ROTTERDAM (ANP) - Ajax staat in de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De club uit de hoofdstad versloeg Feyenoord in De Kuip met 2-1. De halve eindstrijd lag bijna een half uur stil nadat Davy Klaassen, de maker van het winnende doelpunt, was geraakt door een aansteker vanuit het publiek. Hij liep daarbij een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd in de 62e minuut voor een klein half uur onderbroken. Klaassen verscheen na de hervatting nog even op het veld maar kon niet verder. Ajax stuit op 30 april in de finale op PSV, net als vorig jaar toen de club uit Eindhoven de sterkste was (2-1).
Geheel tegen de gewoonte in riep de coach van Ajax vooraf Feyenoord uit als favoriet voor een plaats in de finale. Trainer John Heitinga wees op de stand van de Eredivisie, waar de club uit Rotterdam inmiddels 8 punten afstand heeft genomen van de twee belangrijkste concurrenten. Feyenoord staat ook in de kwartfinale van de Europa League.
Revancheren
Feyenoord was vooral voor rust sterker en de spelers van trainer Arne Slot oogden toen ook fitter. Toch kwam Ajax in de 14e minuut op voorsprong. Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh verkeken zich op een voorzet van Jorge Sánchez, de vervanger van de niet fitte Devyne Rensch. Ze kwamen met elkaar in botsing en zagen Dusan Tadic profiteren (0-1).
Jahanbakhsh kreeg al snel een kans om zich te revancheren. Maar de rechtsbuiten raakte de paal, na een goede voorzet van Quilindschy Hartman. Jahanbakhsh had in blessuretijd van de eerste helft alsnog een groot aandeel in de gelijkmaker. Met een prachtige voorzet stelde hij Santiago Giménez in staat raak te koppen.
Fraaie reflexen
Jahanbakhsh was aan de aandacht ontsnapt van Youri Baas, de linksback die opnieuw de voorkeur kreeg boven de vorig jaar voor in totaal 33 miljoen euro aangetrokken Calvin Bassey en Owen Wijndal. Giménez was halverwege de eerste helft ook al dichtbij de gelijkmaker maar stuitte toen op doelman Gerónimo Rulli. Aan de andere kant schoot Davy Klaassen bijna de 0-2 binnen.
Klaassen scoorde in de 51e minuut alsnog, nadat doelman Timon Wellenreuther met fraaie reflexen had voorkomen dat Steven Bergwijn en Tadic doel troffen. Na de hervatting kreeg Feyenoord nog een grote kans. Giménez kopte op de paal. Daardoor kan Ajax een vooralsnog teleurstellend seizoen op 30 april alsnog met een prijs afsluiten. Ajax eindigde de wedstrijd met 10 man. Kenneth Taylor kreeg in blessuretijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
5 uur geleden