Ajax knokt zich met tien man naar zege op Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich naar een thuiszege op Vitesse geknokt. Het elftal van trainer Erik ten Hag voetbalde ruim een helft met tien man na een rode kaart van Edson Álvarez. Net als tijdens het eerste competitieduel met Sparta leidde dat niet tot puntenverlies: 2-1.
Na overwinningen op Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk moest Ajax tegen Vitesse laten zien of het met het vertrek van Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Joël Veltman niet te veel aan kwaliteit heeft ingeleverd. De bezoekers uit Arnhem zijn onder de nieuwe trainer Thomas Letsch goed aan het seizoen begonnen. Ook toen Ajax nog met elf spelers op het veld stond, deden ze weinig onder voor de thuisploeg.
Vitesse maakte indruk, met gevarieerd positiespel, de handige middenvelder Oussama Tannane en snelle aanvallers als Loïs Openda en en Oussama Darfalou. De formatie deed ook voor rust al veel goed, maar vergat wel te scoren. Tannane en Openda misten in kansrijke positie en Darfalou zag zijn kopbal gekeerd door doelman André Onana.
Lastig
Ajax had het lastig, een maand voor de start van de groepsfase van de Champions League. De aangetrokken Mohammed Kudus en Antony lieten zien dat ze talentvol zijn. Maar het lijkt er op dat de huidige selectie van Ajax behoefte heeft aan meer versterking. Zakaria Labyad deed het aardig in de voorbereiding, maar lijkt niet een spits die de formatie uit de hoofdstad aan Europees succes gaat helpen. En Quincy Promes is een aanvallende middenvelder van een ander kaliber dan Van de Beek.
Promes opende in de 21e minuut wel de score, op aangeven van Noussair Mazraoui (1-0). Even later verloor Ajax verdediger Perr Schuurs met een blessure. Álvarez moest vlak voor rust met een rode kaart vertrekken, omdat hij al dan niet per ongeluk op een been van Openda was gaan staan. Met tien man misten Antony en de ingevallen Jurgen Ekkelenkamp in de openingsfase van de tweede helft grote mogelijkheden op de 2-0. Riechedly Bazoer schoot in de 56e minuut wel raak namens Vitesse (1-1).
Bijna schoot Eli Dasa de bezoekers op voorsprong. De rechtsback van Vitesse raakte de paal. Ajax sloeg een minuut later wel toe. Antony scoorde, op aangeven van die andere aanwinst Kudus.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
6 uur geleden