Ajax knokt zich met tien man naar zege op Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich naar een thuiszege op Vitesse geknokt. Het elftal van trainer Erik ten Hag voetbalde ruim een helft met tien man na een rode kaart van Edson Álvarez. Net als tijdens het eerste competitieduel met Sparta leidde dat niet tot puntenverlies: 2-1.
Na overwinningen op Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk moest Ajax tegen Vitesse laten zien of het met het vertrek van Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Joël Veltman niet te veel aan kwaliteit heeft ingeleverd. De bezoekers uit Arnhem zijn onder de nieuwe trainer Thomas Letsch goed aan het seizoen begonnen. Ook toen Ajax nog met elf spelers op het veld stond, deden ze weinig onder voor de thuisploeg.
Vitesse maakte indruk, met gevarieerd positiespel, de handige middenvelder Oussama Tannane en snelle aanvallers als Loïs Openda en en Oussama Darfalou. De formatie deed ook voor rust al veel goed, maar vergat wel te scoren. Tannane en Openda misten in kansrijke positie en Darfalou zag zijn kopbal gekeerd door doelman André Onana.
Lastig
Ajax had het lastig, een maand voor de start van de groepsfase van de Champions League. De aangetrokken Mohammed Kudus en Antony lieten zien dat ze talentvol zijn. Maar het lijkt er op dat de huidige selectie van Ajax behoefte heeft aan meer versterking. Zakaria Labyad deed het aardig in de voorbereiding, maar lijkt niet een spits die de formatie uit de hoofdstad aan Europees succes gaat helpen. En Quincy Promes is een aanvallende middenvelder van een ander kaliber dan Van de Beek.
Promes opende in de 21e minuut wel de score, op aangeven van Noussair Mazraoui (1-0). Even later verloor Ajax verdediger Perr Schuurs met een blessure. Álvarez moest vlak voor rust met een rode kaart vertrekken, omdat hij al dan niet per ongeluk op een been van Openda was gaan staan. Met tien man misten Antony en de ingevallen Jurgen Ekkelenkamp in de openingsfase van de tweede helft grote mogelijkheden op de 2-0. Riechedly Bazoer schoot in de 56e minuut wel raak namens Vitesse (1-1).
Bijna schoot Eli Dasa de bezoekers op voorsprong. De rechtsback van Vitesse raakte de paal. Ajax sloeg een minuut later wel toe. Antony scoorde, op aangeven van die andere aanwinst Kudus.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geleden