Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax knokt zich met tien man naar zege op Vitesse

Ajax knokt zich met tien man naar zege op Vitesse

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich naar een thuiszege op Vitesse geknokt. Het elftal van trainer Erik ten Hag voetbalde ruim een helft met tien man na een rode kaart van Edson Álvarez. Net als tijdens het eerste competitieduel met Sparta leidde dat niet tot puntenverlies: 2-1.

Na overwinningen op Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk moest Ajax tegen Vitesse laten zien of het met het vertrek van Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Joël Veltman niet te veel aan kwaliteit heeft ingeleverd. De bezoekers uit Arnhem zijn onder de nieuwe trainer Thomas Letsch goed aan het seizoen begonnen. Ook toen Ajax nog met elf spelers op het veld stond, deden ze weinig onder voor de thuisploeg.

Vitesse maakte indruk, met gevarieerd positiespel, de handige middenvelder Oussama Tannane en snelle aanvallers als Loïs Openda en en Oussama Darfalou. De formatie deed ook voor rust al veel goed, maar vergat wel te scoren. Tannane en Openda misten in kansrijke positie en Darfalou zag zijn kopbal gekeerd door doelman André Onana.

Lastig

Ajax had het lastig, een maand voor de start van de groepsfase van de Champions League. De aangetrokken Mohammed Kudus en Antony lieten zien dat ze talentvol zijn. Maar het lijkt er op dat de huidige selectie van Ajax behoefte heeft aan meer versterking. Zakaria Labyad deed het aardig in de voorbereiding, maar lijkt niet een spits die de formatie uit de hoofdstad aan Europees succes gaat helpen. En Quincy Promes is een aanvallende middenvelder van een ander kaliber dan Van de Beek.

Promes opende in de 21e minuut wel de score, op aangeven van Noussair Mazraoui (1-0). Even later verloor Ajax verdediger Perr Schuurs met een blessure. Álvarez moest vlak voor rust met een rode kaart vertrekken, omdat hij al dan niet per ongeluk op een been van Openda was gaan staan. Met tien man misten Antony en de ingevallen Jurgen Ekkelenkamp in de openingsfase van de tweede helft grote mogelijkheden op de 2-0. Riechedly Bazoer schoot in de 56e minuut wel raak namens Vitesse (1-1).

Bijna schoot Eli Dasa de bezoekers op voorsprong. De rechtsback van Vitesse raakte de paal. Ajax sloeg een minuut later wel toe. Antony scoorde, op aangeven van die andere aanwinst Kudus.

Meer uit Voetbal

Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

39 minuten geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

10 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

10 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

11 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

12 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

13 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

14 uur geleden