Ajax knokt zich met tien man naar zege op Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich naar een thuiszege op Vitesse geknokt. Het elftal van trainer Erik ten Hag voetbalde ruim een helft met tien man na een rode kaart van Edson Álvarez. Net als tijdens het eerste competitieduel met Sparta leidde dat niet tot puntenverlies: 2-1.
Na overwinningen op Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk moest Ajax tegen Vitesse laten zien of het met het vertrek van Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Joël Veltman niet te veel aan kwaliteit heeft ingeleverd. De bezoekers uit Arnhem zijn onder de nieuwe trainer Thomas Letsch goed aan het seizoen begonnen. Ook toen Ajax nog met elf spelers op het veld stond, deden ze weinig onder voor de thuisploeg.
Vitesse maakte indruk, met gevarieerd positiespel, de handige middenvelder Oussama Tannane en snelle aanvallers als Loïs Openda en en Oussama Darfalou. De formatie deed ook voor rust al veel goed, maar vergat wel te scoren. Tannane en Openda misten in kansrijke positie en Darfalou zag zijn kopbal gekeerd door doelman André Onana.
Lastig
Ajax had het lastig, een maand voor de start van de groepsfase van de Champions League. De aangetrokken Mohammed Kudus en Antony lieten zien dat ze talentvol zijn. Maar het lijkt er op dat de huidige selectie van Ajax behoefte heeft aan meer versterking. Zakaria Labyad deed het aardig in de voorbereiding, maar lijkt niet een spits die de formatie uit de hoofdstad aan Europees succes gaat helpen. En Quincy Promes is een aanvallende middenvelder van een ander kaliber dan Van de Beek.
Promes opende in de 21e minuut wel de score, op aangeven van Noussair Mazraoui (1-0). Even later verloor Ajax verdediger Perr Schuurs met een blessure. Álvarez moest vlak voor rust met een rode kaart vertrekken, omdat hij al dan niet per ongeluk op een been van Openda was gaan staan. Met tien man misten Antony en de ingevallen Jurgen Ekkelenkamp in de openingsfase van de tweede helft grote mogelijkheden op de 2-0. Riechedly Bazoer schoot in de 56e minuut wel raak namens Vitesse (1-1).
Bijna schoot Eli Dasa de bezoekers op voorsprong. De rechtsback van Vitesse raakte de paal. Ajax sloeg een minuut later wel toe. Antony scoorde, op aangeven van die andere aanwinst Kudus.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
5 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
22 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
22 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden