Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kijkt weer vooruit na terugkeer van geschorste Kroes

Ajax kijkt weer vooruit na terugkeer van geschorste Kroes

AMSTERDAM (ANP) - Ajax richt het vizier op de toekomst na de terugkeer van Alex Kroes als technisch directeur. De club zoekt een algemeen directeur, drie commissarissen en een trainer die een stem krijgt bij het formeren van een selectie die de club weer richting de nationale top moet brengen.

Van Praag en Kroes wandelden donderdagavond samen naar buiten na een crisisberaad van de leden van Ajax. Alsof er niets was voorgevallen tussen ze. Het duo meldde zich bij de aanwezige pers, waar ze naast elkaar hun verhaal deden.

Is die schorsing van Kroes als algemeen directeur nog steeds een verstandig besluit? "Ja, natuurlijk", antwoordde Van Praag. "Als directeur van een beursgenoteerde onderneming kan je niet met voorkennis handelen in aandelen. Leo van Wijk zei het mooi. Als fan wil je van alles, maar wij als commissarissen moeten ons aan regels houden."

Titulair technisch directeur

Diezelfde Van Wijk speelde een grote rol in de terugkeer van Kroes en sprak een paar keer met hem. Louis van Gaal, adviseur van de rvc, liet de bestuursraad weten dat een terugkeer van Kroes, in welke vorm dan ook, heroverwogen moest worden. "Mede daarom hebben we er bij de rvc op aangedrongen om te bekijken hoe Kroes kon terugkeren", bevestigde voorzitter Ernst Boekhorst van de bestuursraad.

"Als algemeen directeur kon Kroes niet terug", zei Van Praag. "Maar wij zijn natuurlijk ook niet doof voor geluiden van onze achterban. Natuurlijk lijden we nu geen gezichtsverlies. Dat hadden we gedaan als we een terugkeer niet hadden onderzocht. Volgens onze advocaten kan hij nu als titulair technisch directeur aan de slag."

Nieuwe trainer

"Algemeen directeur of titulair technisch directeur, het maakt mij niet uit", zei Kroes. "Ik wil Ajax helpen, met iedereen om mij heen. Ik ben nu titulair technisch directeur omdat de AFM alles nog onderzoekt. Dat kan even duren. En als zij zeggen dat ik zwaar in de fout ben gegaan met die aandelen, dan stap ik alsnog op."

Kroes heeft zijn zoektocht naar een nieuwe trainer hervat. Hij wil niet reageren op de mogelijke komst van Graham Potter, de coach die bij Chelsea naar verluidt van een jaarsalaris van ruim 15 miljoen euro genoot. Hij zwijgt ook over een terugkeer van Erik ten Hag, die mogelijk met zijn laatste weken bij Manchester United bezig is.

Van Praag en de overige leden van rvc gaan op zoek naar een algemeen directeur. "Dat kan ook eerst een tijdelijke worden", doelde Van Praag mogelijk op commercieel directeur Menno Geelen. "En de bestuursraad draagt snel drie commissarissen voor", doelde Boekhorst op vervangers voor Georgette Schlick, Annette Mosman en Cees van Oevelen.

Meer uit Voetbal

Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

26 minuten geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

1 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

3 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

3 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

4 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

16 uur geleden