Ajax kijkt weer vooruit na terugkeer van geschorste Kroes
AMSTERDAM (ANP) - Ajax richt het vizier op de toekomst na de terugkeer van Alex Kroes als technisch directeur. De club zoekt een algemeen directeur, drie commissarissen en een trainer die een stem krijgt bij het formeren van een selectie die de club weer richting de nationale top moet brengen.
Van Praag en Kroes wandelden donderdagavond samen naar buiten na een crisisberaad van de leden van Ajax. Alsof er niets was voorgevallen tussen ze. Het duo meldde zich bij de aanwezige pers, waar ze naast elkaar hun verhaal deden.
Is die schorsing van Kroes als algemeen directeur nog steeds een verstandig besluit? "Ja, natuurlijk", antwoordde Van Praag. "Als directeur van een beursgenoteerde onderneming kan je niet met voorkennis handelen in aandelen. Leo van Wijk zei het mooi. Als fan wil je van alles, maar wij als commissarissen moeten ons aan regels houden."
Titulair technisch directeur
Diezelfde Van Wijk speelde een grote rol in de terugkeer van Kroes en sprak een paar keer met hem. Louis van Gaal, adviseur van de rvc, liet de bestuursraad weten dat een terugkeer van Kroes, in welke vorm dan ook, heroverwogen moest worden. "Mede daarom hebben we er bij de rvc op aangedrongen om te bekijken hoe Kroes kon terugkeren", bevestigde voorzitter Ernst Boekhorst van de bestuursraad.
"Als algemeen directeur kon Kroes niet terug", zei Van Praag. "Maar wij zijn natuurlijk ook niet doof voor geluiden van onze achterban. Natuurlijk lijden we nu geen gezichtsverlies. Dat hadden we gedaan als we een terugkeer niet hadden onderzocht. Volgens onze advocaten kan hij nu als titulair technisch directeur aan de slag."
Nieuwe trainer
"Algemeen directeur of titulair technisch directeur, het maakt mij niet uit", zei Kroes. "Ik wil Ajax helpen, met iedereen om mij heen. Ik ben nu titulair technisch directeur omdat de AFM alles nog onderzoekt. Dat kan even duren. En als zij zeggen dat ik zwaar in de fout ben gegaan met die aandelen, dan stap ik alsnog op."
Kroes heeft zijn zoektocht naar een nieuwe trainer hervat. Hij wil niet reageren op de mogelijke komst van Graham Potter, de coach die bij Chelsea naar verluidt van een jaarsalaris van ruim 15 miljoen euro genoot. Hij zwijgt ook over een terugkeer van Erik ten Hag, die mogelijk met zijn laatste weken bij Manchester United bezig is.
Van Praag en de overige leden van rvc gaan op zoek naar een algemeen directeur. "Dat kan ook eerst een tijdelijke worden", doelde Van Praag mogelijk op commercieel directeur Menno Geelen. "En de bestuursraad draagt snel drie commissarissen voor", doelde Boekhorst op vervangers voor Georgette Schlick, Annette Mosman en Cees van Oevelen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.
58 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben op de laatste speeldag van de eerste helft van de competitie gelijkgespeeld. Het Eredivisieduel in de Adelaarshorst eindigde in 1-1. Het was de vijfde keer op rij dat Go Ahead Eagles geen competitiewedstrijd wist te winnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.
4 uur geleden