Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kijkt met verlangen uit naar duel met Dortmund en Haaland

Ajax kijkt met verlangen uit naar duel met Dortmund en Haaland

HEERENVEEN (ANP) - Kansloos was Ajax, toen het Borussia Dortmund in november 2012 voor het laatst trof in de Champions League. Door doelpunten van Marco Reus, Mario Götze en Robert Lewandowski was het duel bij rust al beslist (0-3). Uiteindelijk won Dortmund, door een tweede treffer van Lewandowski, met 1-4 in de Johan Cruijff ArenA.

In negen jaar tijd is veel veranderd. Ajax heeft de aansluiting in Europa de laatste jaren weer gevonden en van ontzag of angst is dit keer geen sprake. Ajax kijkt nu met verlangen uit naar het duel van dinsdag met de medekoploper van groep C. Dortmund won net als Ajax de eerste twee groepswedstrijden.

Een topspits heeft de Duitse topclub nog steeds. De Lewandowski van toen heet nu Erling Haaland, die zaterdag na een blessure terugkeerde bij Dortmund en direct twee keer scoorde. "Haaland is een buitengewone speler. Mijn spelers kijken er juist naar uit om zich te meten met een speler zoals hij. Niet alleen de spelers, maar wij als team ook", zei trainer Erik ten Hag zaterdag in sc Heerenveen, waar Ajax met 2-0 won. "Of ik liever had dat hij nog wat langer geblesseerd zou zijn? Nee, we zijn er blij mee dat hij er is. Wij willen ons meten met de besten."

Opstelling

Wil Ajax een resultaat halen tegen Dortmund, zal er beter verdedigd moeten worden dan tegen sc Heerenveen. De Amsterdammers gaven af en toe veel ruimte weg. Doelman Remko Pasveer redde enkele keren goed. "Tot nog toe heeft hij bij ons bijna geen schot op doel gehad" , zei Ten Hag. "Vandaag kreeg hij gelukkig wat te doen en kon hij zich onderscheiden. Dat deed hij uitstekend. Vooral bij spelhervattingen waren we een aantal keer niet waakzaam en traden we niet goed op."

Middenvelder Davy Klaassen keerde tegen sc Heerenveen terug in de basis. Tegen FC Utrecht gaf Ten Hag twee weken terug nog de voorkeur aan Steven Berghuis (als aanvallende middenvelder) en Antony (rechtsbuiten). Antony was er, vanwege een langere interlandperiode met Brazilië, niet bij. Dinsdag heeft Ajax weer de beschikking over alle drie de spelers. "Ik vind dat ik moet spelen, maar ik denk dat Steven dat ook heeft. Uiteindelijk is het aan de trainer om te bepalen wie hij opstelt", zei Klaassen.

Klaassen kijkt iets minder uit naar de ontmoeting met Haaland dan zijn trainer. "Vanuit het niets kan hij wat, dat hebben we bij Noorwegen tegen Nederland gezien. Als ik kan kiezen, heb ik liever niet dat hij er bij is. Maar ja, hij doet gewoon mee. Dortmund is een topploeg. We zullen op ons best moeten zijn om te winnen. Maar iedereen bij ons heeft er heel veel zin in."

Meer uit Voetbal

De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

14 minuten geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

4 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

5 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

6 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

6 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

7 uur geleden
FC Utrecht: UEFA moet van CAS onderzoek doen naar speler Lyon

UTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.

8 uur geleden