Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kijkt met verlangen uit naar duel met Dortmund en Haaland

Ajax kijkt met verlangen uit naar duel met Dortmund en Haaland

HEERENVEEN (ANP) - Kansloos was Ajax, toen het Borussia Dortmund in november 2012 voor het laatst trof in de Champions League. Door doelpunten van Marco Reus, Mario Götze en Robert Lewandowski was het duel bij rust al beslist (0-3). Uiteindelijk won Dortmund, door een tweede treffer van Lewandowski, met 1-4 in de Johan Cruijff ArenA.

In negen jaar tijd is veel veranderd. Ajax heeft de aansluiting in Europa de laatste jaren weer gevonden en van ontzag of angst is dit keer geen sprake. Ajax kijkt nu met verlangen uit naar het duel van dinsdag met de medekoploper van groep C. Dortmund won net als Ajax de eerste twee groepswedstrijden.

Een topspits heeft de Duitse topclub nog steeds. De Lewandowski van toen heet nu Erling Haaland, die zaterdag na een blessure terugkeerde bij Dortmund en direct twee keer scoorde. "Haaland is een buitengewone speler. Mijn spelers kijken er juist naar uit om zich te meten met een speler zoals hij. Niet alleen de spelers, maar wij als team ook", zei trainer Erik ten Hag zaterdag in sc Heerenveen, waar Ajax met 2-0 won. "Of ik liever had dat hij nog wat langer geblesseerd zou zijn? Nee, we zijn er blij mee dat hij er is. Wij willen ons meten met de besten."

Opstelling

Wil Ajax een resultaat halen tegen Dortmund, zal er beter verdedigd moeten worden dan tegen sc Heerenveen. De Amsterdammers gaven af en toe veel ruimte weg. Doelman Remko Pasveer redde enkele keren goed. "Tot nog toe heeft hij bij ons bijna geen schot op doel gehad" , zei Ten Hag. "Vandaag kreeg hij gelukkig wat te doen en kon hij zich onderscheiden. Dat deed hij uitstekend. Vooral bij spelhervattingen waren we een aantal keer niet waakzaam en traden we niet goed op."

Middenvelder Davy Klaassen keerde tegen sc Heerenveen terug in de basis. Tegen FC Utrecht gaf Ten Hag twee weken terug nog de voorkeur aan Steven Berghuis (als aanvallende middenvelder) en Antony (rechtsbuiten). Antony was er, vanwege een langere interlandperiode met Brazilië, niet bij. Dinsdag heeft Ajax weer de beschikking over alle drie de spelers. "Ik vind dat ik moet spelen, maar ik denk dat Steven dat ook heeft. Uiteindelijk is het aan de trainer om te bepalen wie hij opstelt", zei Klaassen.

Klaassen kijkt iets minder uit naar de ontmoeting met Haaland dan zijn trainer. "Vanuit het niets kan hij wat, dat hebben we bij Noorwegen tegen Nederland gezien. Als ik kan kiezen, heb ik liever niet dat hij er bij is. Maar ja, hij doet gewoon mee. Dortmund is een topploeg. We zullen op ons best moeten zijn om te winnen. Maar iedereen bij ons heeft er heel veel zin in."

Meer uit Voetbal

Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

2 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

12 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

12 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

13 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

14 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

15 uur geleden