Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar thuisduel met Feyenoord

Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar thuisduel met Feyenoord

HEERENVEEN (ANP) - Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar het thuisduel van zondag met Feyenoord om de koppositie van de Eredivisie. "Natuurlijk kunnen we van ze winnen", zei aanvoerder Dusan Tadic na de winst in Heerenveen (2-4). "Ajax is voor mij altijd favoriet in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Dus nu ook weer."

Bij Ajax is het vertrouwen terug na een serie van zeven gewonnen competitiewedstrijden onder trainer John Heitinga, die niet kon voorkomen dat zijn ploeg door 1. FC Union Berlin werd uitgeschakeld in een tussenronde van de Europa League. Zonder internationale verplichtingen kan de club uit de hoofdstad zich wel volledig focussen op de titelrace. Feyenoord speelt donderdag eerst nog tegen Sjachtar Donetsk, voordat het zich volledig op de kraker tegen Ajax kan richten.

Ajax speelt dit seizoen nog tegen Feyenoord, PSV, AZ en FC Twente. Feyenoord treft alleen nog met Ajax een ploeg uit de top vijf van de Eredivisie. Maar voor Kenneth Taylor maakt dat de ploeg uit Rotterdam nog niet de favoriet voor de landstitel. "Wij hebben alles nog in eigen hand. Als we alles winnen, dan zijn we zeker kampioen", zei hij. "Natuurlijk klinkt dat simpeler dan het is. Maar het is wel zo."

Terugkeer linkshalf

Taylor werd vorige week gepasseerd voor het duel met NEC, maar kreeg in Heerenveen de voorkeur boven Davy Klaassen. "De trainer heeft me uitgelegd waarom ik vorige week niet begon. Ik moet daarmee dealen", zei de international die na de terugkeer van Edson Álvarez weer op zijn favoriete positie links op het middenveld speelt. "Als verdedigende middenvelder moet ik op veilig spelen. Maar als dat nodig is, dan speel ik daar. Maar linkshalf is wel mijn beste positie."

Taylor maakte het vierde doelpunt van Ajax in Heerenveen. "Maar die 3-0 van Bergwijn was wel de mooiste", erkende hij. "Eerst lift hij de bal omhoog en hij hoe het dan afmaakt. Dat was echt zo bedoeld." Ook Tadic genoot van het optreden van Bergwijn. "Hij was een tijdje ongelukkig maar deze Bergwijn kunnen we tegen Feyenoord goed gebruiken."

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

49 minuten geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

4 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

6 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

7 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

7 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

7 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

7 uur geleden