Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar thuisduel met Feyenoord

Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar thuisduel met Feyenoord

HEERENVEEN (ANP) - Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar het thuisduel van zondag met Feyenoord om de koppositie van de Eredivisie. "Natuurlijk kunnen we van ze winnen", zei aanvoerder Dusan Tadic na de winst in Heerenveen (2-4). "Ajax is voor mij altijd favoriet in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Dus nu ook weer."

Bij Ajax is het vertrouwen terug na een serie van zeven gewonnen competitiewedstrijden onder trainer John Heitinga, die niet kon voorkomen dat zijn ploeg door 1. FC Union Berlin werd uitgeschakeld in een tussenronde van de Europa League. Zonder internationale verplichtingen kan de club uit de hoofdstad zich wel volledig focussen op de titelrace. Feyenoord speelt donderdag eerst nog tegen Sjachtar Donetsk, voordat het zich volledig op de kraker tegen Ajax kan richten.

Ajax speelt dit seizoen nog tegen Feyenoord, PSV, AZ en FC Twente. Feyenoord treft alleen nog met Ajax een ploeg uit de top vijf van de Eredivisie. Maar voor Kenneth Taylor maakt dat de ploeg uit Rotterdam nog niet de favoriet voor de landstitel. "Wij hebben alles nog in eigen hand. Als we alles winnen, dan zijn we zeker kampioen", zei hij. "Natuurlijk klinkt dat simpeler dan het is. Maar het is wel zo."

Terugkeer linkshalf

Taylor werd vorige week gepasseerd voor het duel met NEC, maar kreeg in Heerenveen de voorkeur boven Davy Klaassen. "De trainer heeft me uitgelegd waarom ik vorige week niet begon. Ik moet daarmee dealen", zei de international die na de terugkeer van Edson Álvarez weer op zijn favoriete positie links op het middenveld speelt. "Als verdedigende middenvelder moet ik op veilig spelen. Maar als dat nodig is, dan speel ik daar. Maar linkshalf is wel mijn beste positie."

Taylor maakte het vierde doelpunt van Ajax in Heerenveen. "Maar die 3-0 van Bergwijn was wel de mooiste", erkende hij. "Eerst lift hij de bal omhoog en hij hoe het dan afmaakt. Dat was echt zo bedoeld." Ook Tadic genoot van het optreden van Bergwijn. "Hij was een tijdje ongelukkig maar deze Bergwijn kunnen we tegen Feyenoord goed gebruiken."

Meer uit Sport

Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

1 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

2 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

4 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

5 uur geleden
Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

12 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

14 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

18 uur geleden