Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar thuisduel met Feyenoord
HEERENVEEN (ANP) - Ajax kijkt met veel vertrouwen uit naar het thuisduel van zondag met Feyenoord om de koppositie van de Eredivisie. "Natuurlijk kunnen we van ze winnen", zei aanvoerder Dusan Tadic na de winst in Heerenveen (2-4). "Ajax is voor mij altijd favoriet in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Dus nu ook weer."
Bij Ajax is het vertrouwen terug na een serie van zeven gewonnen competitiewedstrijden onder trainer John Heitinga, die niet kon voorkomen dat zijn ploeg door 1. FC Union Berlin werd uitgeschakeld in een tussenronde van de Europa League. Zonder internationale verplichtingen kan de club uit de hoofdstad zich wel volledig focussen op de titelrace. Feyenoord speelt donderdag eerst nog tegen Sjachtar Donetsk, voordat het zich volledig op de kraker tegen Ajax kan richten.
Ajax speelt dit seizoen nog tegen Feyenoord, PSV, AZ en FC Twente. Feyenoord treft alleen nog met Ajax een ploeg uit de top vijf van de Eredivisie. Maar voor Kenneth Taylor maakt dat de ploeg uit Rotterdam nog niet de favoriet voor de landstitel. "Wij hebben alles nog in eigen hand. Als we alles winnen, dan zijn we zeker kampioen", zei hij. "Natuurlijk klinkt dat simpeler dan het is. Maar het is wel zo."
Terugkeer linkshalf
Taylor werd vorige week gepasseerd voor het duel met NEC, maar kreeg in Heerenveen de voorkeur boven Davy Klaassen. "De trainer heeft me uitgelegd waarom ik vorige week niet begon. Ik moet daarmee dealen", zei de international die na de terugkeer van Edson Álvarez weer op zijn favoriete positie links op het middenveld speelt. "Als verdedigende middenvelder moet ik op veilig spelen. Maar als dat nodig is, dan speel ik daar. Maar linkshalf is wel mijn beste positie."
Taylor maakte het vierde doelpunt van Ajax in Heerenveen. "Maar die 3-0 van Bergwijn was wel de mooiste", erkende hij. "Eerst lift hij de bal omhoog en hij hoe het dan afmaakt. Dat was echt zo bedoeld." Ook Tadic genoot van het optreden van Bergwijn. "Hij was een tijdje ongelukkig maar deze Bergwijn kunnen we tegen Feyenoord goed gebruiken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
23 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden