Ajax-keeper Onana ongedeerd na auto-ongeluk in Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Doelman Andre Onana van Ajax is in Kameroen betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Volgens zijn zaakwaarnemer heeft Onana geen verwondingen opgelopen en kan hij later deze week gewoon spelen in de play-offs om een WK-ticket tegen Algerije.
Afrikaanse media publiceerden foto's, waarop te zien is dat twee auto's frontaal op elkaar zijn gebotst. In een filmpje, gemaakt op de plek van het ongeluk, is Onana te zien. Hij was op weg naar het trainingskamp van Kameroen in Douala. "Hij is in orde en hij kan spelen", aldus de zaakwaarnemer van de 25-jarige keeper, die na dit seizoen transfervrij vertrekt bij Ajax. Alles wijst erop dat Onana al een contract heeft getekend bij de Italiaanse kampioen Internazionale.
Ajax laat weten alleen via de sociale media te hebben gehoord over het ongeluk van Onana. "Inhoudelijk weten we verder niets, dat zoeken we nu uit", aldus een woordvoerder.
Keepersproblemen
De voetbalbond van Kameroen laat via Twitter weten dat Onana inmiddels is aangesloten bij de selectie en dat het goed met hem gaat. Uit voorzorg wordt hij nog wel medisch onderzocht in het ziekenhuis.
Onana is sinds kort weer de nummer 1 onder de lat bij Ajax, omdat Remko Pasveer vorige maand een gebroken vinger opliep. Pasveer staat zo'n twee maanden aan de kant. De keepers Maarten Stekelenburg en Jay Gorter zijn ook geblesseerd bij Ajax, dat daarom onlangs de clubloze Poolse doelman Przemyslaw Tyton aantrok.
Kameroen speelt vrijdag thuis tegen Algerije, vier dagen later is de return. De winnaar van het tweeluik doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
7 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
20 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
21 uur geleden