Ajax-keeper Onana ongedeerd na auto-ongeluk in Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Doelman Andre Onana van Ajax is in Kameroen betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Volgens zijn zaakwaarnemer heeft Onana geen verwondingen opgelopen en kan hij later deze week gewoon spelen in de play-offs om een WK-ticket tegen Algerije.
Afrikaanse media publiceerden foto's, waarop te zien is dat twee auto's frontaal op elkaar zijn gebotst. In een filmpje, gemaakt op de plek van het ongeluk, is Onana te zien. Hij was op weg naar het trainingskamp van Kameroen in Douala. "Hij is in orde en hij kan spelen", aldus de zaakwaarnemer van de 25-jarige keeper, die na dit seizoen transfervrij vertrekt bij Ajax. Alles wijst erop dat Onana al een contract heeft getekend bij de Italiaanse kampioen Internazionale.
Ajax laat weten alleen via de sociale media te hebben gehoord over het ongeluk van Onana. "Inhoudelijk weten we verder niets, dat zoeken we nu uit", aldus een woordvoerder.
Keepersproblemen
De voetbalbond van Kameroen laat via Twitter weten dat Onana inmiddels is aangesloten bij de selectie en dat het goed met hem gaat. Uit voorzorg wordt hij nog wel medisch onderzocht in het ziekenhuis.
Onana is sinds kort weer de nummer 1 onder de lat bij Ajax, omdat Remko Pasveer vorige maand een gebroken vinger opliep. Pasveer staat zo'n twee maanden aan de kant. De keepers Maarten Stekelenburg en Jay Gorter zijn ook geblesseerd bij Ajax, dat daarom onlangs de clubloze Poolse doelman Przemyslaw Tyton aantrok.
Kameroen speelt vrijdag thuis tegen Algerije, vier dagen later is de return. De winnaar van het tweeluik doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
22 uur geleden