Ajax-keeper Onana ongedeerd na auto-ongeluk in Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Doelman Andre Onana van Ajax is in Kameroen betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Volgens zijn zaakwaarnemer heeft Onana geen verwondingen opgelopen en kan hij later deze week gewoon spelen in de play-offs om een WK-ticket tegen Algerije.
Afrikaanse media publiceerden foto's, waarop te zien is dat twee auto's frontaal op elkaar zijn gebotst. In een filmpje, gemaakt op de plek van het ongeluk, is Onana te zien. Hij was op weg naar het trainingskamp van Kameroen in Douala. "Hij is in orde en hij kan spelen", aldus de zaakwaarnemer van de 25-jarige keeper, die na dit seizoen transfervrij vertrekt bij Ajax. Alles wijst erop dat Onana al een contract heeft getekend bij de Italiaanse kampioen Internazionale.
Ajax laat weten alleen via de sociale media te hebben gehoord over het ongeluk van Onana. "Inhoudelijk weten we verder niets, dat zoeken we nu uit", aldus een woordvoerder.
Keepersproblemen
De voetbalbond van Kameroen laat via Twitter weten dat Onana inmiddels is aangesloten bij de selectie en dat het goed met hem gaat. Uit voorzorg wordt hij nog wel medisch onderzocht in het ziekenhuis.
Onana is sinds kort weer de nummer 1 onder de lat bij Ajax, omdat Remko Pasveer vorige maand een gebroken vinger opliep. Pasveer staat zo'n twee maanden aan de kant. De keepers Maarten Stekelenburg en Jay Gorter zijn ook geblesseerd bij Ajax, dat daarom onlangs de clubloze Poolse doelman Przemyslaw Tyton aantrok.
Kameroen speelt vrijdag thuis tegen Algerije, vier dagen later is de return. De winnaar van het tweeluik doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
1 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
4 uur geleden