Ajax kan zich na uitschakeling op titelrace in Eredivisie richten
FRANKFURT (ANP) - Ajax heeft zonder veel basisspelers na achttien wedstrijden afscheid genomen van de Europa League. De club verloor ook de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt (4-1), na de nederlaag vorige week in de Johan Cruijff ArenA (1-2).
Ajax kan zich de rest van het seizoen volledig richten op de titelrace van de Eredivisie, die zondag verder gaat met een thuiswedstrijd tegen AZ. Over ruim twee weken speelt de koploper een uitduel met PSV in Eindhoven.
Ruim 3000 supporters waren naar Frankfurt gekomen om Ajax naar de kwartfinale van de Europa League te schreeuwen. Ze hoorden trainer Francesco Farioli woensdag nog zeggen dat hij het Europese toernooi zeer serieus neemt. Maar dat bleek niet uit zijn basisformatie. Josip Sutalo, Brian Brobbey, Bertrand Traoré, Kenneth Taylor, Youri Baas, Anton Gaaei, Kian Fitz-Jim, Jorrel Hato en Mika Godts ontbraken in de startopstelling. Jordan Henderson zat een schorsing uit. Potentiële basisspelers als Remko Pasveer en Wout Weghorst zijn nog geblesseerd.
Ajax reisde dit seizoen naar verschillende uithoeken van Europa. Voor het uitduel met Qarabag uit Azerbeidzjan vloog de selectie ruim veertien uur. Maar de Europa League genoot niet meer de grootste prioriteit. Ajax begon met tieners als Don-Angelo Konadu, Dies Janse en Jorthy Mokio tegen de fysiek sterke Duitse ploeg. Farioli hield dit seizoen wel vaker veel basisspelers aan de kant tijdens Europese duels. Maar nu Ajax na de winterstop plotseling deelneemt aan de titelrace van de Eredivisie wilde hij vlak voor het thuisduel met AZ niet te veel risico nemen met voetballers die hij de komende maanden nodig heeft.
Wie Ajax zag voetballen, kon zich afvragen waarom de club de afgelopen dagen zoveel moeite deed om doelman Matheus speelgerechtigd te krijgen. Vanaf het eerste fluitsignaal was zichtbaar dat de meeste basisspelers nog maar weinig met elkaar hadden samengespeeld. Jean-Mattéo Bahoya kreeg in de zevende minuut alle gelegenheid de openingstreffer te maken. Ahmetcan Kaplan maakte in de 25e minuut een grote fout bij het tweede doelpunt van Mario Götze.
Farioli liet na ruim een uur nog Taylor, Traoré en Godts invallen, maar Hugo Ekitiké maakte in de 67e minuut 3-0. Taylor scoorde in de 78e minuut voor Ajax, waarna Götze na een blunder van keeper Matheus de eindstand bepaalde namens een ploeg die één van de laatste zeven competitieduels had gewonnen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
17 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
42 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
7 uur geleden