Ajax kan voorsprong niet vasthouden bij Slavia Praag: 1-1
PRAAG (ANP) - Ajax heeft een punt overgehouden aan de uitwedstrijd tegen Slavia Praag in de Europa League. De ploeg van coach Francesco Farioli verspeelde een 1-0-voorsprong, maar hield de Tsjechen daarna op 1-1.
De Amsterdammers kwamen in de eerste helft op 1-0 uit een strafschop, benut door Branco van den Boomen. Invaller Tomas Chory kopte de thuisploeg in de tweede helft op gelijke hoogte. Youri Baas werd met nog een kwartier te spelen met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.
Ajax en Slavia Praag staan door het gelijkspel beide op 4 punten in de Europa League. De Amsterdammers wonnen eerder in eigen huis met 4-0 van Besiktas. Slavia Praag won met 2-0 bij Ludogorets.
Strafschop
Farioli moest het in Praag doen zonder Steven Berghuis, Wout Weghorst, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré. Christian Rasmussen, Van den Boomen en Kristian Hlynsson hadden een basisplaats.
Brian Brobbey kreeg de eerste kans, maar hij schoot links voorlangs. Bij een volgende aanval in de zeventiende minuut kreeg Ajax een strafschop na een overtreding van Ondrej Zmrzly op Rasmussen. Van den Boomen schoot raak in de rechterhoek.
Veel overtredingen
Slavia Praag werd daarna gevaarlijk, maar de grootste kansen voor de rust waren voor de bezoekers. Hlynsson schoot op aangeven van Brobbey net voorlangs en raakte zelf geblesseerd. Hij werd gewisseld voor Benjamin Tahirovic. Brobbey werd daarna door een lange bal van doelman Remko Pasveer weggestuurd en zijn schot ging net rechts naast.
In de tweede helft zette Slavia Ajax onder druk en hadden de spelers van Farioli veel overtredingen nodig. Er kwamen schoten op het doel van Pasveer door onder anderen voormalig Feyenoord-huurling Ondrej Lingr en Simion Michez. Coach Jindrich Trpisovsky bracht vier nieuwe spelers en van hen kopte de lange Chory uit een voorzet van Matej Jurasek ongehinderd raak.
Nadat Baas met zijn tweede gele kaart was weggestuurd hield het tiental Ajacieden met de nodige moeite stand.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
12 uur geleden