Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kan voorsprong niet vasthouden bij Slavia Praag: 1-1

Ajax kan voorsprong niet vasthouden bij Slavia Praag: 1-1

PRAAG (ANP) - Ajax heeft een punt overgehouden aan de uitwedstrijd tegen Slavia Praag in de Europa League. De ploeg van coach Francesco Farioli verspeelde een 1-0-voorsprong, maar hield de Tsjechen daarna op 1-1.

De Amsterdammers kwamen in de eerste helft op 1-0 uit een strafschop, benut door Branco van den Boomen. Invaller Tomas Chory kopte de thuisploeg in de tweede helft op gelijke hoogte. Youri Baas werd met nog een kwartier te spelen met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Ajax en Slavia Praag staan door het gelijkspel beide op 4 punten in de Europa League. De Amsterdammers wonnen eerder in eigen huis met 4-0 van Besiktas. Slavia Praag won met 2-0 bij Ludogorets.

Strafschop

Farioli moest het in Praag doen zonder Steven Berghuis, Wout Weghorst, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré. Christian Rasmussen, Van den Boomen en Kristian Hlynsson hadden een basisplaats.

Brian Brobbey kreeg de eerste kans, maar hij schoot links voorlangs. Bij een volgende aanval in de zeventiende minuut kreeg Ajax een strafschop na een overtreding van Ondrej Zmrzly op Rasmussen. Van den Boomen schoot raak in de rechterhoek.

Veel overtredingen

Slavia Praag werd daarna gevaarlijk, maar de grootste kansen voor de rust waren voor de bezoekers. Hlynsson schoot op aangeven van Brobbey net voorlangs en raakte zelf geblesseerd. Hij werd gewisseld voor Benjamin Tahirovic. Brobbey werd daarna door een lange bal van doelman Remko Pasveer weggestuurd en zijn schot ging net rechts naast.

In de tweede helft zette Slavia Ajax onder druk en hadden de spelers van Farioli veel overtredingen nodig. Er kwamen schoten op het doel van Pasveer door onder anderen voormalig Feyenoord-huurling Ondrej Lingr en Simion Michez. Coach Jindrich Trpisovsky bracht vier nieuwe spelers en van hen kopte de lange Chory uit een voorzet van Matej Jurasek ongehinderd raak.

Nadat Baas met zijn tweede gele kaart was weggestuurd hield het tiental Ajacieden met de nodige moeite stand.

Meer uit Voetbal

Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

16 minuten geleden
Wereldvoetbalbond geeft Amerikaanse president Trump vredesprijs

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.

17 minuten geleden
Bondscoaches Koeman en Advocaat in Kennedy Center voor loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.

33 minuten geleden
WK-deelnemers onder extreme veiligheidsmaatregelen naar loting

WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.

1 uur geleden
Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

4 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

5 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

6 uur geleden