Ajax kan voorsprong niet vasthouden bij Slavia Praag: 1-1
PRAAG (ANP) - Ajax heeft een punt overgehouden aan de uitwedstrijd tegen Slavia Praag in de Europa League. De ploeg van coach Francesco Farioli verspeelde een 1-0-voorsprong, maar hield de Tsjechen daarna op 1-1.
De Amsterdammers kwamen in de eerste helft op 1-0 uit een strafschop, benut door Branco van den Boomen. Invaller Tomas Chory kopte de thuisploeg in de tweede helft op gelijke hoogte. Youri Baas werd met nog een kwartier te spelen met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd.
Ajax en Slavia Praag staan door het gelijkspel beide op 4 punten in de Europa League. De Amsterdammers wonnen eerder in eigen huis met 4-0 van Besiktas. Slavia Praag won met 2-0 bij Ludogorets.
Strafschop
Farioli moest het in Praag doen zonder Steven Berghuis, Wout Weghorst, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim en Bertrand Traoré. Christian Rasmussen, Van den Boomen en Kristian Hlynsson hadden een basisplaats.
Brian Brobbey kreeg de eerste kans, maar hij schoot links voorlangs. Bij een volgende aanval in de zeventiende minuut kreeg Ajax een strafschop na een overtreding van Ondrej Zmrzly op Rasmussen. Van den Boomen schoot raak in de rechterhoek.
Veel overtredingen
Slavia Praag werd daarna gevaarlijk, maar de grootste kansen voor de rust waren voor de bezoekers. Hlynsson schoot op aangeven van Brobbey net voorlangs en raakte zelf geblesseerd. Hij werd gewisseld voor Benjamin Tahirovic. Brobbey werd daarna door een lange bal van doelman Remko Pasveer weggestuurd en zijn schot ging net rechts naast.
In de tweede helft zette Slavia Ajax onder druk en hadden de spelers van Farioli veel overtredingen nodig. Er kwamen schoten op het doel van Pasveer door onder anderen voormalig Feyenoord-huurling Ondrej Lingr en Simion Michez. Coach Jindrich Trpisovsky bracht vier nieuwe spelers en van hen kopte de lange Chory uit een voorzet van Matej Jurasek ongehinderd raak.
Nadat Baas met zijn tweede gele kaart was weggestuurd hield het tiental Ajacieden met de nodige moeite stand.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
40 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
3 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
5 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
5 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
10 uur geleden