Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kan trainingscomplex gaan uitbreiden op parkeerplaats

Ajax kan trainingscomplex gaan uitbreiden op parkeerplaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan trainingscomplex De Toekomst gaan uitbreiden op de naastgelegen grote parkeerplaats, bekend onder de naam P2. De landskampioen heeft van de gemeente Amsterdam voor vijf jaar het zogeheten exclusieve ontwikkelrecht gekregen op het terrein. Dat betekent dat Ajax tot 2026 de tijd heeft om de plannen voor de nieuwbouw uit te werken, zonder dat de gemeente met andere partijen zaken doet wat betreft het terrein.

Het is de bedoeling dat de gemeente de parkeerplaats in 2025 overdraagt aan Ajax, zodra Amsterdam elders in het gebied een nieuwe parkeervoorziening heeft gerealiseerd. P2 ligt op loopafstand van de Johan Cruijff ArenA en stroomt bij thuiswedstrijden van Ajax altijd vol met auto's.

De huidige koploper van de Eredivisie wil op de parkeerplaats een aantal extra trainingsvelden aanleggen en ook een ministadion bouwen, waar Jong Ajax en de vrouwenploeg hun thuiswedstrijden gaan spelen. Ajax denkt aan een stadion met een capaciteit van 3000 tot 3500 plaatsen, maar dat kan worden uitgebreid. "Het is nog te prematuur om nu al definitieve aantallen te noemen", aldus een woordvoerster.

Erfpacht

Als de gemeente de definitieve plannen van Ajax goedkeurt, krijgt de club het terrein in erfpacht. Dat wordt dan in een keer voor altijd afgekocht. "Over bedragen wat betreft het afkopen van de erfpacht worden geen uitspraken gedaan. Wel kunnen we melden dat het vastgestelde grondprijsbeleid van Amsterdam is gevolgd", aldus de woordvoerster.

De nieuwbouw op de parkeerplaats maakt deel uit van het ontwikkelingsplan De Nieuwe Kern, een project in de gemeente Ouder-Amstel. In de buurt van Sportcomplex De Toekomst moeten een groot stadspark en minimaal 4500 woningen komen.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

9 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

10 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

10 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

12 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

13 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

14 uur geleden