Ajax kan trainingscomplex gaan uitbreiden op parkeerplaats
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan trainingscomplex De Toekomst gaan uitbreiden op de naastgelegen grote parkeerplaats, bekend onder de naam P2. De landskampioen heeft van de gemeente Amsterdam voor vijf jaar het zogeheten exclusieve ontwikkelrecht gekregen op het terrein. Dat betekent dat Ajax tot 2026 de tijd heeft om de plannen voor de nieuwbouw uit te werken, zonder dat de gemeente met andere partijen zaken doet wat betreft het terrein.
Het is de bedoeling dat de gemeente de parkeerplaats in 2025 overdraagt aan Ajax, zodra Amsterdam elders in het gebied een nieuwe parkeervoorziening heeft gerealiseerd. P2 ligt op loopafstand van de Johan Cruijff ArenA en stroomt bij thuiswedstrijden van Ajax altijd vol met auto's.
De huidige koploper van de Eredivisie wil op de parkeerplaats een aantal extra trainingsvelden aanleggen en ook een ministadion bouwen, waar Jong Ajax en de vrouwenploeg hun thuiswedstrijden gaan spelen. Ajax denkt aan een stadion met een capaciteit van 3000 tot 3500 plaatsen, maar dat kan worden uitgebreid. "Het is nog te prematuur om nu al definitieve aantallen te noemen", aldus een woordvoerster.
Erfpacht
Als de gemeente de definitieve plannen van Ajax goedkeurt, krijgt de club het terrein in erfpacht. Dat wordt dan in een keer voor altijd afgekocht. "Over bedragen wat betreft het afkopen van de erfpacht worden geen uitspraken gedaan. Wel kunnen we melden dat het vastgestelde grondprijsbeleid van Amsterdam is gevolgd", aldus de woordvoerster.
De nieuwbouw op de parkeerplaats maakt deel uit van het ontwikkelingsplan De Nieuwe Kern, een project in de gemeente Ouder-Amstel. In de buurt van Sportcomplex De Toekomst moeten een groot stadspark en minimaal 4500 woningen komen.
Meer uit Voetbal
PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.
16 uur geledenZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
22 uur geleden