Ajax kan trainingscomplex gaan uitbreiden op parkeerplaats
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan trainingscomplex De Toekomst gaan uitbreiden op de naastgelegen grote parkeerplaats, bekend onder de naam P2. De landskampioen heeft van de gemeente Amsterdam voor vijf jaar het zogeheten exclusieve ontwikkelrecht gekregen op het terrein. Dat betekent dat Ajax tot 2026 de tijd heeft om de plannen voor de nieuwbouw uit te werken, zonder dat de gemeente met andere partijen zaken doet wat betreft het terrein.
Het is de bedoeling dat de gemeente de parkeerplaats in 2025 overdraagt aan Ajax, zodra Amsterdam elders in het gebied een nieuwe parkeervoorziening heeft gerealiseerd. P2 ligt op loopafstand van de Johan Cruijff ArenA en stroomt bij thuiswedstrijden van Ajax altijd vol met auto's.
De huidige koploper van de Eredivisie wil op de parkeerplaats een aantal extra trainingsvelden aanleggen en ook een ministadion bouwen, waar Jong Ajax en de vrouwenploeg hun thuiswedstrijden gaan spelen. Ajax denkt aan een stadion met een capaciteit van 3000 tot 3500 plaatsen, maar dat kan worden uitgebreid. "Het is nog te prematuur om nu al definitieve aantallen te noemen", aldus een woordvoerster.
Erfpacht
Als de gemeente de definitieve plannen van Ajax goedkeurt, krijgt de club het terrein in erfpacht. Dat wordt dan in een keer voor altijd afgekocht. "Over bedragen wat betreft het afkopen van de erfpacht worden geen uitspraken gedaan. Wel kunnen we melden dat het vastgestelde grondprijsbeleid van Amsterdam is gevolgd", aldus de woordvoerster.
De nieuwbouw op de parkeerplaats maakt deel uit van het ontwikkelingsplan De Nieuwe Kern, een project in de gemeente Ouder-Amstel. In de buurt van Sportcomplex De Toekomst moeten een groot stadspark en minimaal 4500 woningen komen.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Cody Gakpo wil kwalificatie voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap met Oranje zaterdag tegen Zweden al veiligstellen. "We zullen de wedstrijd ingaan om te winnen natuurlijk, ook al begrijpen we dat het belangrijk is om vooral niet te verliezen. Daar hebben we de kwaliteiten voor, denk ik", vertelde de linksbuiten na de training op een persconferentie in Kansas City.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo begint woensdag om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan zijn zesde WK voetbal met Portugal. De 41-jarige sterspeler staat in de basis voor de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Democratische Republiek Congo in het Houston Stadium. Hij evenaart met zijn zesde deelname aan het WK het record van de Argentijn Lionel Messi, die dit toernooi al in actie kwam tegen Algerije.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De tranen van Lionel Messi (38) na zijn openingstreffer voor Argentiniƫ tegen Algerije waren het gevolg van de zorgen om zijn zieke vader Jorge. Dat meldt persbureau Reuters.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het tweede duel op het WK van zaterdag met Zweden. Bondscoach Ronald Koeman staat met zijn volledige selectie op een veld van het complex van de voetbalsters van KC Current in Kansas City.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de Portugese middenvelder Bernardo Silva transfervrij vastgelegd. De 109-voudig international komt over van Manchester City en heeft voor twee seizoenen getekend bij de 'Koninklijke'.
9 uur geleden