Ajax kan trainingscomplex gaan uitbreiden op parkeerplaats
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan trainingscomplex De Toekomst gaan uitbreiden op de naastgelegen grote parkeerplaats, bekend onder de naam P2. De landskampioen heeft van de gemeente Amsterdam voor vijf jaar het zogeheten exclusieve ontwikkelrecht gekregen op het terrein. Dat betekent dat Ajax tot 2026 de tijd heeft om de plannen voor de nieuwbouw uit te werken, zonder dat de gemeente met andere partijen zaken doet wat betreft het terrein.
Het is de bedoeling dat de gemeente de parkeerplaats in 2025 overdraagt aan Ajax, zodra Amsterdam elders in het gebied een nieuwe parkeervoorziening heeft gerealiseerd. P2 ligt op loopafstand van de Johan Cruijff ArenA en stroomt bij thuiswedstrijden van Ajax altijd vol met auto's.
De huidige koploper van de Eredivisie wil op de parkeerplaats een aantal extra trainingsvelden aanleggen en ook een ministadion bouwen, waar Jong Ajax en de vrouwenploeg hun thuiswedstrijden gaan spelen. Ajax denkt aan een stadion met een capaciteit van 3000 tot 3500 plaatsen, maar dat kan worden uitgebreid. "Het is nog te prematuur om nu al definitieve aantallen te noemen", aldus een woordvoerster.
Erfpacht
Als de gemeente de definitieve plannen van Ajax goedkeurt, krijgt de club het terrein in erfpacht. Dat wordt dan in een keer voor altijd afgekocht. "Over bedragen wat betreft het afkopen van de erfpacht worden geen uitspraken gedaan. Wel kunnen we melden dat het vastgestelde grondprijsbeleid van Amsterdam is gevolgd", aldus de woordvoerster.
De nieuwbouw op de parkeerplaats maakt deel uit van het ontwikkelingsplan De Nieuwe Kern, een project in de gemeente Ouder-Amstel. In de buurt van Sportcomplex De Toekomst moeten een groot stadspark en minimaal 4500 woningen komen.
Meer uit Voetbal
MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
1 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvaller Alassane Pléa komt dit kalenderjaar niet meer in actie. Een woordvoerder van de landskampioen uit Eindhoven bevestigt een bericht van ESPN hierover.
2 uur geledenALGIERS (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft de selectie van Algerije verlaten met een blessure. De 24-jarige aanvaller is teruggekeerd naar zijn club, meldt de Algerijnse bond.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De klokkenluider achter Football Leaks, wiens onthullingen mede tot het onderzoek naar de financiële malversaties van Manchester City leidden, verliest zeer binnenkort zijn getuigenbescherming. Volgens zijn juridische team is de situatie van de Portugese hacker Rui Pinto 'kritiek', omdat hij over enkele dagen zijn beschermde woonadres moet verlaten zonder garantie op politiebescherming. "Zijn situatie is nu kritiek. De bedreigingen aan zijn adres zijn niet louter theoretisch; hij is afgelopen april in Lissabon aangevallen."
3 uur geledenNYON (ANP) - De voetbalsters van PSV spelen in de achtste finale van de Europa Cup tegen het Duitse Eintracht Frankfurt. Feyenoord treft met VfL Wolfsburg eveneens een Duitse tegenstander, terwijl Ajax is gekoppeld aan het Zweedse Malmö FF. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
6 uur geleden