Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax kan na ruime zege op Fortuna Sittard even uitrusten

Ajax kan na ruime zege op Fortuna Sittard even uitrusten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste helft van de competitie afgesloten met een thuiszege op Fortuna Sittard (5-0). Daley Blind en Antony zorgden binnen 22 minuten voor een redelijk veilige marge, Devyne Rensch en Sébastien Haller (2) bepaalden in de slotfase de eindstand.

Trainer Erik ten Hag kan zijn vermoeide selectie nu even rust geven voordat de Eredivisie over ruim drie weken weer wordt hervat. Als PSV donderdag in eigen stadion wint van Go Ahead Eagles, dan begint Ajax met een achterstand van een punt op de koploper uit Eindhoven aan de tweede helft van het seizoen.

Dat voelt niet helemaal goed in Amsterdam. Ajax incasseerde twaalf verliespunten in de Eredivisie. Dat is best opmerkelijk als je naar het doelsaldo kijkt van 56 doelpunten voor en slechts vier tegentreffers.

Ongeslagen in Champions League

Ajax sloot de groepsfase van de Champions League zonder verliespunten af. Op het hoogste Europese niveau staan de meeste spelers van trainer Erik ten Hag wel op scherp. Maar in eigen land hebben ze moeite om zich iedere week weer op te laden, tot ergernis van Ten Hag. Die is de laatste weken steeds meer gaan vrezen dat het gebrek aan motivatie bij zijn voetballers de landstitel in gevaar brengt.

Tegen Fortuna Sittard kwam de zege van Ajax niet in gevaar. Daley Blind scoorde al in de veertiende minuut, nadat Dusan Tadic de bal net wel of net niet binnen het speelveld had gehouden. Na de 2-0 van Antony in de 22e minuut was het duel nagenoeg beslist. Als Ajax snel scoort, dan is er in de Eredivisie vaak niet zoveel aan de hand. Maar als doelpunten uitblijven, dan heeft de kampioen soms geen plan B. Vandaar het plan om Brian Brobbey en Steven Bergwijn terug te halen naar Amsterdam.

Ajax vermoeid

Ajax oogde ook na rust vermoeid. Maar Rensch tekende in de slotfase voor de 3-0 en Haller scoorde nog tweemaal in de laatste drie minuten van de wedstrijd. Ajax is toe aan rust analyseerde trainer Ten Hag zondag al na de uitzege van zondag op Feyenoord. Talenten zijn basisspelers geworden en hebben zelfs het Nederlands elftal gehaald. Internationals uit Zuid- en Midden-Amerika en Afrika zijn dit kalenderjaar de hele wereld over gevlogen.

Zij hebben nu even vakantie, totdat Ajax begin volgend jaar op trainingskamp gaat in Portugal en de Afrika Cup voor onder meer topscorer Haller begint. Ook daarom wil Ajax zich in de winterstop versterken met een of twee aanvallers. Want op 16 januari wacht een uitwedstrijd tegen FC Utrecht en een week later is PSV de tegenstander in Eindhoven.

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

6 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

7 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

7 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

8 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

8 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

8 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden