Ajax kan landskampioen worden in AFAS Live
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zaterdag weer landskampioen worden. In de eDivisie, de speciale competitie van de Eredivisie voor gamers, om precies te zijn. Voor de beslissende wedstrijden heeft de Eredivisie poppodium AFAS Live afgehuurd, tegenover de Johan Cruijff ArenA. Op een podium in de grote zaal spelen acht clubs om de landstitel in de game FIFA 20, met ongeveer 2000 toeschouwers op de tribunes. De wedstrijden zijn ook live te zien op YouTube.
Tijdens het reguliere seizoen staken Ajax en Heracles boven de rest uit. Zij beginnen dan ook als favorieten aan de dag. Ook FC Groningen, FC Utrecht, PSV, Willem II, ADO Den Haag en PEC Zwolle zijn nog in de race. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst, benadrukt de eDivisie: "Op de finaledag moet je op één dag top presteren. Stel dat je slecht speelt, dan kan het zomaar zijn dat een andere club wint." Vorig jaar werd De Graafschap verrassend landskampioen.
Om de wedstrijden heen is een heel programma gebouwd. Zo is er een fanzone, waar bezoekers zelf FIFA 20 en andere games kunnen spelen. Ze kunnen het er opnemen tegen de professionele gamers uit de eDivisie.
Met de eDivisie willen de Eredivisieclubs jongeren achter hun scherm vandaan halen en de echte voetbalstadions in krijgen. De clubs hebben allemaal twee gamers onder contract. Een van hen speelt FIFA 20 op de Xbox One, de ander op de PlayStation 4. Zij spelen tegelijk tegen dezelfde tegenstander. Die scores worden bij elkaar opgeteld en dat is de einduitslag. Stel dat PEC Zwolle op de PlayStation met 5-1 van Ajax wint en op de Xbox One met 1-0, dan is de eindstand van de wedstrijd 6-1. De gamers kunnen elke beschikbare speler in FIFA 20 opstellen. Het is dus mogelijk om Lionel Messi en Diego Maradona samen in het shirt van PEC Zwolle te zien.
De finale begint zaterdag om 20.00 uur. De landskampioen wint 25.000 euro en een kampioensschaal. Ook krijgen de gamers punten voor de wereldranglijst. Daarmee kunnen ze zich plaatsen voor het officiële WK, de FIFA eWorld Cup.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
8 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
9 uur geleden