Ajax kan coach Farioli maar een helft bekoren
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli was alleen tevreden over de eerste helft van het thuisduel van Ajax met RKC Waalwijk (2-1). "We hadden de wedstrijd toen in het slot moeten gooien", zei hij. "We creƫerden de voorwaarden, maar scoorden eigenlijk te weinig."
Ajax leidde bij rust met 2-0, door een benutte strafschop van Steven Berghuis en een treffer van Kenneth Taylor. Farioli wisselde na rust vijf spelers en zag zijn ploeg vervolgens steeds minder druk zetten. "Ik weet niet of dat met de wissels te maken had", zei hij. "Maar na rust speelden we niet zoals we wilden. We moesten zelfs nog even uitkijken na die late treffer van RKC. Want we stonden toen ook met tien man na het uitvallen van Wijndal. Met deze zege doen we wel weer goede zaken op de ranglijst."
Berghuis was het voor een groot deel met zijn trainer eens. "Ik vond het een heel matige tweede helft", erkende hij bij ESPN. "We moeten meer bieden aan de mensen die op de tribune zitten. We speelden te traag. De bal ging niet snel genoeg meer van links naar rechts."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
13 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
13 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
18 uur geleden