Ajax kan coach Farioli maar een helft bekoren
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli was alleen tevreden over de eerste helft van het thuisduel van Ajax met RKC Waalwijk (2-1). "We hadden de wedstrijd toen in het slot moeten gooien", zei hij. "We creëerden de voorwaarden, maar scoorden eigenlijk te weinig."
Ajax leidde bij rust met 2-0, door een benutte strafschop van Steven Berghuis en een treffer van Kenneth Taylor. Farioli wisselde na rust vijf spelers en zag zijn ploeg vervolgens steeds minder druk zetten. "Ik weet niet of dat met de wissels te maken had", zei hij. "Maar na rust speelden we niet zoals we wilden. We moesten zelfs nog even uitkijken na die late treffer van RKC. Want we stonden toen ook met tien man na het uitvallen van Wijndal. Met deze zege doen we wel weer goede zaken op de ranglijst."
Berghuis was het voor een groot deel met zijn trainer eens. "Ik vond het een heel matige tweede helft", erkende hij bij ESPN. "We moeten meer bieden aan de mensen die op de tribune zitten. We speelden te traag. De bal ging niet snel genoeg meer van links naar rechts."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
47 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
4 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
4 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
6 uur geleden