Ajax kan coach Farioli maar een helft bekoren
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli was alleen tevreden over de eerste helft van het thuisduel van Ajax met RKC Waalwijk (2-1). "We hadden de wedstrijd toen in het slot moeten gooien", zei hij. "We creëerden de voorwaarden, maar scoorden eigenlijk te weinig."
Ajax leidde bij rust met 2-0, door een benutte strafschop van Steven Berghuis en een treffer van Kenneth Taylor. Farioli wisselde na rust vijf spelers en zag zijn ploeg vervolgens steeds minder druk zetten. "Ik weet niet of dat met de wissels te maken had", zei hij. "Maar na rust speelden we niet zoals we wilden. We moesten zelfs nog even uitkijken na die late treffer van RKC. Want we stonden toen ook met tien man na het uitvallen van Wijndal. Met deze zege doen we wel weer goede zaken op de ranglijst."
Berghuis was het voor een groot deel met zijn trainer eens. "Ik vond het een heel matige tweede helft", erkende hij bij ESPN. "We moeten meer bieden aan de mensen die op de tribune zitten. We speelden te traag. De bal ging niet snel genoeg meer van links naar rechts."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
52 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
3 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geleden