Ajax kampioen: uitzinnige fans vieren feestje in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Uitzinnige Ajaxfans vieren woensdagavond in Amsterdam dat de club voor de 36e keer kampioen is van Nederland. In de Johan Cruijff ArenA werd met 5-0 gewonnen van Heerenveen en met die ruime zege werd ook de landstitel een feit.
"Wij zijn kampioen, wij zijn kampioen", klinkt het woensdagavond uit de vele volle cafés in de hoofdstad, waar de kampioenswedstrijd door velen werd bekeken. Op het Leidseplein, dat volloopt vanuit omliggende straten, is een groot feest aan de gang. Er worden vuurwerk en fakkels afgestoken en met vlaggen gezwaaid. Ondanks de regen heerst de pret en gooien mensen de handjes in de lucht.
Een paar kilometer verderop in de Johan Cruijff ArenA, zal Ajax gehuldigd worden. Duizenden fans die geen kaartje konden bemachtigen voor de wedstrijd hebben zich verzameld onder het parkeerdek bij het stadion. Ook daar wordt veel vuurwerk afgestoken om de titel te vieren.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
6 uur geleden