
Ajax kampioen: uitzinnige fans vieren feestje in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Uitzinnige Ajaxfans vieren woensdagavond in Amsterdam dat de club voor de 36e keer kampioen is van Nederland. In de Johan Cruijff ArenA werd met 5-0 gewonnen van Heerenveen en met die ruime zege werd ook de landstitel een feit.
"Wij zijn kampioen, wij zijn kampioen", klinkt het woensdagavond uit de vele volle cafés in de hoofdstad, waar de kampioenswedstrijd door velen werd bekeken. Op het Leidseplein, dat volloopt vanuit omliggende straten, is een groot feest aan de gang. Er worden vuurwerk en fakkels afgestoken en met vlaggen gezwaaid. Ondanks de regen heerst de pret en gooien mensen de handjes in de lucht.
Een paar kilometer verderop in de Johan Cruijff ArenA, zal Ajax gehuldigd worden. Duizenden fans die geen kaartje konden bemachtigen voor de wedstrijd hebben zich verzameld onder het parkeerdek bij het stadion. Ook daar wordt veel vuurwerk afgestoken om de titel te vieren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit niet uit dat het in de EU zal pleiten om de twee uiterst rechtse Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich op de Europese sanctielijst te zetten. "Ik houd de optie open", zei premier Dick Schoof in de Tweede Kamer. Hij voegde eraan toe dat het kabinet zich er binnenkort over zal buigen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meerdere Nederlandse activisten van de Global March to Gaza die woensdag vanaf Schiphol vertrokken, zijn donderdagavond weer geland op de luchthaven. Dat meldt een ANP-fotograaf ter plaatse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, meldt justitieminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Gemeenten en het Openbaar Ministerie reageren geschokt in een brief aan de demissionaire minister. Zij vrezen voor bezuinigingen, met als gevolg minder agenten op straat of die zich bezighouden met opsporing en vervolging.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballer Quincy Promes is gearresteerd in Dubai. Zijn advocaat Cem Polat bevestigde donderdag berichtgeving hierover door De Telegraaf. Verder geeft hij geen commentaar.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Een volwassen persoon is deze week overleden na een besmetting met mazelen. Het gaat om iemand die een ernstige afweerstoornis had. De patiënt was gevaccineerd, maar "we zien vaker dat bij een afweerstoornis de vaccinatie niet goed werkt", meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi komt op vrije voeten. De voorlopige hechtenis van Vito Shukrula is "met ingang van heden" opgeheven, meldt de rechtbank Amsterdam donderdag.
7 uur geleden