Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is zonder te spelen al 45 miljoen euro rijker in CL

Ajax is zonder te spelen al 45 miljoen euro rijker in CL

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is al voor de aftrap van de eerste groepswedstrijd van woensdag tegen Sporting Portugal zeker van zo'n 45 miljoen euro aan inkomsten uit de Champions League. De kampioen van Nederland ontvangt een startpremie van 15,64 miljoen euro. De inkomsten uit de zogenoemde coëfficiënten-ranking en marketingpoule bedragen naar schatting ook ruim 25 miljoen euro.

Ajax kan de inkomsten uit de Champions League goed gebruiken na een seizoen met veel wedstrijden in een lege Johan Cruijff ArenA. De club uit Amsterdam mag met de huidige coronaregels zo'n 36.000 toeschouwers toelaten bij de thuiswedstrijden in de groepsfase tegen Besiktas, Borussia Dortmund en Sporting Portugal. Met zoveel fans op de tribune zal de recette van de drie thuisduels ruim 4 miljoen euro bedragen.

Ajax verhoogt die inkomsten als het goed presteert in de Champions League. Een zege levert dit seizoen 2,8 miljoen euro op, een gelijkspel 930.000 euro. Deelname aan de achtste finales wordt met 9,6 miljoen euro beloond. Een plek in de kwartfinales is goed voor nog eens 10,6 miljoen euro. De vier halvefinalisten krijgen 12,5 miljoen euro, de twee finalisten 15,5 miljoen euro. De winnaar ontvangt 20 miljoen euro.

De deelnemers aan de Champions League mogen dit seizoen ruim 2 miljard euro aan prijzengeld verdelen.

Meer uit Voetbal

Van de Donk niet in Oranjeselectie van bondscoach Veurink

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.

1 uur geleden
Zweden ontslaat bondscoach Tomasson na derde nederlaag op rij

STOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.

2 uur geleden
Feyenoorder Ueda kopt Japan naar oefenzege tegen Brazilië

TOKIO (ANP) - Feyenoord-spits Ayase Ueda heeft met een kopbal Japan de overwinning bezorgd in een oefenwedstrijd tegen Brazilië. Japan won de wedstrijd in Tokio met 3-2.

3 uur geleden
Jansen stopt na 15 jaar bij Nederlands vrouwenelftal

EINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.

4 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino ziet rol voetbal bij wederopbouw Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.

4 uur geleden
Spits Lewandowski keert met hamstringblessure terug bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.

4 uur geleden
FIFA-baas feliciteert Kaapverdië met 'historische' WK-deelname

PRAIA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft Kaapverdië gefeliciteerd met het bereiken van het WK voetbal van 2026. Hij noemde het op zijn socialmedia een "historisch moment" en "een prestatie die een nieuwe generatie voetballiefhebbers in het land zal inspireren".

5 uur geleden