Ajax is weer niet goed genoeg voor knock-outfase van CL
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich voor het tweede seizoen op rij niet voor de achtste finales van de Champions League weten te plaatsen. De club verloor het thuisduel met Atalanta (0-1). Invaller Luís Muriel maakte in de slotfase het enige doelpunt.
Even voor die treffer was Ryan Gravenberch met een tweede gele kaart van het veld gestuurd. Hij raakte Alejandro Gómez, waarschijnlijk per ongeluk, met een arm in het gezicht. Ajax, dat moest winnen, kreeg slechts één grote kans. Davy Klaassen schoot in de 75e minuut hard op doelman Pierluigi Gollini. Ajax vervolgt het Europese avontuur na de winterstop in de zestiende finales van de Europa League.
Ajax wil zich zo graag op het hoogste platform van de Champions League schitteren. Maar de huidige formatie is niet zo goed als de ploeg die twee seizoenen tot de halve finales reikte. Daarvoor zijn er met Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Joël Veltman en Lasse Schöne te veel goede spelers vertrokken.
Ene na andere slechte bericht
In de aanloop naar het cruciale thuisduel met de Italianen kreeg trainer Erik ten Hag ook nog eens het ene na het andere slechte bericht. Daley Blind voelde zich te ziek om te spelen en David Neres en Lassina Traoré bleken op het laatste moment ook onvoldoende fit. De coach van Ajax wees Lisandro Martínez als vervanger van Blind aan en koos voor de 18-jarige Brian Brobbey als centrumspits.
Brobbey deed veel goed tijdens zijn eerste optreden. De fysiek sterke aanvaller was voor rust ook betrokken bij de twee gevaarlijkste aanvallen van zijn ploeg. Noussair Mazraoui schoot op aangeven van Brobbey tegen een tegenstander aan. De Italiaanse doelman Pierluigi Gollini voorkwam dat Brobbey met zijn hoofd scoorde. De kopbal van Brobbey was zijn laatste actie. Hij had tijdens de rust te veel last van een trap die hij van Berat Djimsiti kreeg. Hij bleef achter in de kleedkamer voor Quincy Promes.
Zonder zelf goed te spelen bleef Atalanta ook na rust eenvoudig overeind. In een poging toch iets te forceren, bracht trainer Ten Hag na ruim een uur Klaas-Jan Huntelaar voor de onzichtbare Zakaria Labyad. Linksback Nicolás Tagliafico moest plaatsmaken voor de aanvallend ingestelde Jurgen Ekkelenkamp. Meer dan een grote kans van Klaassen leverden de wissels niet op. Na de tweede gele kaart voor Gravenberch verwees Muriel de thuisploeg naar de Europa League, een toernooi dat prima bij het huidige spelersmateriaal van Ajax past.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
10 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
12 uur geleden