Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is weer niet goed genoeg voor knock-outfase van CL

Ajax is weer niet goed genoeg voor knock-outfase van CL

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich voor het tweede seizoen op rij niet voor de achtste finales van de Champions League weten te plaatsen. De club verloor het thuisduel met Atalanta (0-1). Invaller Luís Muriel maakte in de slotfase het enige doelpunt.

Even voor die treffer was Ryan Gravenberch met een tweede gele kaart van het veld gestuurd. Hij raakte Alejandro Gómez, waarschijnlijk per ongeluk, met een arm in het gezicht. Ajax, dat moest winnen, kreeg slechts één grote kans. Davy Klaassen schoot in de 75e minuut hard op doelman Pierluigi Gollini. Ajax vervolgt het Europese avontuur na de winterstop in de zestiende finales van de Europa League.

Ajax wil zich zo graag op het hoogste platform van de Champions League schitteren. Maar de huidige formatie is niet zo goed als de ploeg die twee seizoenen tot de halve finales reikte. Daarvoor zijn er met Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Joël Veltman en Lasse Schöne te veel goede spelers vertrokken.

Ene na andere slechte bericht

In de aanloop naar het cruciale thuisduel met de Italianen kreeg trainer Erik ten Hag ook nog eens het ene na het andere slechte bericht. Daley Blind voelde zich te ziek om te spelen en David Neres en Lassina Traoré bleken op het laatste moment ook onvoldoende fit. De coach van Ajax wees Lisandro Martínez als vervanger van Blind aan en koos voor de 18-jarige Brian Brobbey als centrumspits.

Brobbey deed veel goed tijdens zijn eerste optreden. De fysiek sterke aanvaller was voor rust ook betrokken bij de twee gevaarlijkste aanvallen van zijn ploeg. Noussair Mazraoui schoot op aangeven van Brobbey tegen een tegenstander aan. De Italiaanse doelman Pierluigi Gollini voorkwam dat Brobbey met zijn hoofd scoorde. De kopbal van Brobbey was zijn laatste actie. Hij had tijdens de rust te veel last van een trap die hij van Berat Djimsiti kreeg. Hij bleef achter in de kleedkamer voor Quincy Promes.

Zonder zelf goed te spelen bleef Atalanta ook na rust eenvoudig overeind. In een poging toch iets te forceren, bracht trainer Ten Hag na ruim een uur Klaas-Jan Huntelaar voor de onzichtbare Zakaria Labyad. Linksback Nicolás Tagliafico moest plaatsmaken voor de aanvallend ingestelde Jurgen Ekkelenkamp. Meer dan een grote kans van Klaassen leverden de wissels niet op. Na de tweede gele kaart voor Gravenberch verwees Muriel de thuisploeg naar de Europa League, een toernooi dat prima bij het huidige spelersmateriaal van Ajax past.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona rechtstreeks naar achtste finales CL

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.

2 minuten geleden
Ajax strijdt de rest van seizoen om tweede plaats in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.

4 minuten geleden
PSV lijdt tegen Bayern vierde nederlaag en is klaar in Europa

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd de tussenronde van de Champions League te bereiken. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi in eigen stadion onderuit tegen Bayern München (1-2) en eindigden daarmee op de ranglijst buiten de top 24.

7 minuten geleden
Ajax neemt met nederlaag afscheid van Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is uitgeschakeld in de Champions League. De Amsterdamse club verloor van Olympiakos in de Johan Cruijff ArenA (1-2).

12 minuten geleden
PSV uitgeschakeld in Champions League na late treffer Kane

EINDHOVEN (ANP) - PSV is uitgeschakeld in de Champions League. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi onderuit tegen Bayern München: 1-2. PSV belandde zo op de ranglijst buiten de top 24 en is voor dit seizoen klaar in Europa.

17 minuten geleden
Van Persie staat voor 'moeilijke puzzel' tegen Real Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.

2 uur geleden
Til start tegen Bayern in basis PSV, Salah-Eddine op de bank

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.

2 uur geleden