Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een plichtmatige zege op RKC Waalwijk (3-0) de koppositie van de eredivisie verstevigd. Het verschil met naaste belager AZ is gegroeid naar 6 punten en dan is het doelsaldo van de lijstaanvoerder ook nog eens 17 treffers beter dan dat van de concurrent uit Alkmaar.

Het was enigszins begrijpelijk dat Ajax tijdens de wedstrijd tegen RKC al een beetje dacht aan de krachtmeting van donderdag tegen Getafe in de Europa League. Als de voortekenen niet bedriegen, dan belooft het een slijtageslag te worden in de voorstad van Madrid. Getafe is niet alleen de verrassende nummer 3 van La Liga, achter Real Madrid en FC Barcelona. De ploeg schuwt geen fysieke duels en maakt veruit de meeste overtredingen van alle clubs uit de hoogste Spaanse voetbalklasse.

Hakim Ziyech maakte zijn rentree in de basisformatie van de landskampioen, na een kuitblessure en korte invalbeurt afgelopen woensdag in het bekerduel met Vitesse. Ajax zal zijn creatieve ingevingen hard nodig hebben tegen Getafe. Ziyech, volgend seizoen speler van Chelsea, nam tegen RKC een halve snipperdag. Hij strooide soms met leuke passes maar nam zijn ploeg voor rust niet zo bij de hand als de fans van Ajax gewend zijn.

Strafschop

Ajax kwam in 13e minuut op voorsprong nadat Donny van de Beek de bal van Juriën Gaari had veroverd. Hans Mulder was zo onnozel om de blonde middenvelder te vloeren en Dusan Tadic benutte de strafschop koelbloedig (1-0). De Serviër lijkt soms minder in vorm dan vorig seizoen maar zijn statistieken zijn met 9 doelpunten en 14 assists nog steeds uitstekend. Lassina Traoré miste voor rust nog twee kansjes voor de thuisploeg , maar RKC had ook kunnen scoren toen Sylla Sow plotseling voor André Onana stond. De doelman van Ajax, geschorst voor het eerste duel met Getafe, voorkwam de gelijkmaker.

Ziyech kreeg rust in de tweede helft. Voor hem kwam Daley Blind, die ook wordt klaargestoomd voor donderdag. Het verzet van RKC was in de 52e minuut zo goed als gebroken toen Traoré doel trof, op aangeven van Van de Beek. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof nog doel in de slotminuut (3-0). Zo is het voor hekkensluiter RKC weer wat lastiger geworden om zich in de eredivisie te handhaven.

Meer uit Voetbal

Inter Miami verliest zonder afwezige Messi van Monterrey

MIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami heeft in de nacht van zaterdag op zondag, zonder sterspeler Lionel Messi (39), in de Leagues Cup met 2-1 verloren van het Mexicaanse Monterrey. Messi ontbrak nadat zaterdag het overlijden van zijn vader Jorge (68) bekend was geworden. Hij overleed vrijdagavond (lokale tijd) in Argentinië, waar Messi zaterdagavond aankwam.

33 minuten geleden
FIFA veroordeelt pogingen Infantino te 'ondermijnen'

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.

8 uur geleden
Bosz zag 'slecht' PSV in openingsduel tegen Fortuna Sittard (2-2)

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.

10 uur geleden
AZ wint thuis met 2-0 van gepromoveerd ADO Den Haag

ALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.

10 uur geleden
Ajax Vrouwen langs Rangers naar derde voorronde Champions League

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.

11 uur geleden
Landskampioen PSV begint Eredivisie met gelijkspel tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.

11 uur geleden
Voetbalsters PSV naar laatste voorronde Champions League

LUXEMBURG-STAD (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de derde en laatste voorronde van de Champions League bereikt. In Luxemburg versloeg de ploeg van trainer Kasper Kurland HJK Helsinki in de tweede ronde met 3-1, dankzij drie treffers van Liz Rijsbergen.

12 uur geleden