Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een plichtmatige zege op RKC Waalwijk (3-0) de koppositie van de eredivisie verstevigd. Het verschil met naaste belager AZ is gegroeid naar 6 punten en dan is het doelsaldo van de lijstaanvoerder ook nog eens 17 treffers beter dan dat van de concurrent uit Alkmaar.

Het was enigszins begrijpelijk dat Ajax tijdens de wedstrijd tegen RKC al een beetje dacht aan de krachtmeting van donderdag tegen Getafe in de Europa League. Als de voortekenen niet bedriegen, dan belooft het een slijtageslag te worden in de voorstad van Madrid. Getafe is niet alleen de verrassende nummer 3 van La Liga, achter Real Madrid en FC Barcelona. De ploeg schuwt geen fysieke duels en maakt veruit de meeste overtredingen van alle clubs uit de hoogste Spaanse voetbalklasse.

Hakim Ziyech maakte zijn rentree in de basisformatie van de landskampioen, na een kuitblessure en korte invalbeurt afgelopen woensdag in het bekerduel met Vitesse. Ajax zal zijn creatieve ingevingen hard nodig hebben tegen Getafe. Ziyech, volgend seizoen speler van Chelsea, nam tegen RKC een halve snipperdag. Hij strooide soms met leuke passes maar nam zijn ploeg voor rust niet zo bij de hand als de fans van Ajax gewend zijn.

Strafschop

Ajax kwam in 13e minuut op voorsprong nadat Donny van de Beek de bal van Juriën Gaari had veroverd. Hans Mulder was zo onnozel om de blonde middenvelder te vloeren en Dusan Tadic benutte de strafschop koelbloedig (1-0). De Serviër lijkt soms minder in vorm dan vorig seizoen maar zijn statistieken zijn met 9 doelpunten en 14 assists nog steeds uitstekend. Lassina Traoré miste voor rust nog twee kansjes voor de thuisploeg , maar RKC had ook kunnen scoren toen Sylla Sow plotseling voor André Onana stond. De doelman van Ajax, geschorst voor het eerste duel met Getafe, voorkwam de gelijkmaker.

Ziyech kreeg rust in de tweede helft. Voor hem kwam Daley Blind, die ook wordt klaargestoomd voor donderdag. Het verzet van RKC was in de 52e minuut zo goed als gebroken toen Traoré doel trof, op aangeven van Van de Beek. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof nog doel in de slotminuut (3-0). Zo is het voor hekkensluiter RKC weer wat lastiger geworden om zich in de eredivisie te handhaven.

Meer uit Voetbal

Frankrijk wil afwezige Deschamps trots maken in WK-duel met Noren

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.

33 minuten geleden
Ajax haalt Marokkaanse vleugelverdediger Zahouani

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.

34 minuten geleden
Club Hercules uit medeleven met nabestaanden 'held' Grotenbreg

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".

2 uur geleden
Telecombedrijf KPN verlengt sponsorovereenkomst met KNVB

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.

3 uur geleden
Doelman Room denkt er op volgende WK weer bij te zijn met Curaçao

PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"

4 uur geleden
Renard heeft geen spijt van rol als interim bij Tunesië op WK

KANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.

5 uur geleden
Gaari: Advocaat mag als bondscoach van Curaçao heel trots zijn

PHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."

5 uur geleden