Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een plichtmatige zege op RKC Waalwijk (3-0) de koppositie van de eredivisie verstevigd. Het verschil met naaste belager AZ is gegroeid naar 6 punten en dan is het doelsaldo van de lijstaanvoerder ook nog eens 17 treffers beter dan dat van de concurrent uit Alkmaar.
Het was enigszins begrijpelijk dat Ajax tijdens de wedstrijd tegen RKC al een beetje dacht aan de krachtmeting van donderdag tegen Getafe in de Europa League. Als de voortekenen niet bedriegen, dan belooft het een slijtageslag te worden in de voorstad van Madrid. Getafe is niet alleen de verrassende nummer 3 van La Liga, achter Real Madrid en FC Barcelona. De ploeg schuwt geen fysieke duels en maakt veruit de meeste overtredingen van alle clubs uit de hoogste Spaanse voetbalklasse.
Hakim Ziyech maakte zijn rentree in de basisformatie van de landskampioen, na een kuitblessure en korte invalbeurt afgelopen woensdag in het bekerduel met Vitesse. Ajax zal zijn creatieve ingevingen hard nodig hebben tegen Getafe. Ziyech, volgend seizoen speler van Chelsea, nam tegen RKC een halve snipperdag. Hij strooide soms met leuke passes maar nam zijn ploeg voor rust niet zo bij de hand als de fans van Ajax gewend zijn.
Strafschop
Ajax kwam in 13e minuut op voorsprong nadat Donny van de Beek de bal van Juriën Gaari had veroverd. Hans Mulder was zo onnozel om de blonde middenvelder te vloeren en Dusan Tadic benutte de strafschop koelbloedig (1-0). De Serviër lijkt soms minder in vorm dan vorig seizoen maar zijn statistieken zijn met 9 doelpunten en 14 assists nog steeds uitstekend. Lassina Traoré miste voor rust nog twee kansjes voor de thuisploeg , maar RKC had ook kunnen scoren toen Sylla Sow plotseling voor André Onana stond. De doelman van Ajax, geschorst voor het eerste duel met Getafe, voorkwam de gelijkmaker.
Ziyech kreeg rust in de tweede helft. Voor hem kwam Daley Blind, die ook wordt klaargestoomd voor donderdag. Het verzet van RKC was in de 52e minuut zo goed als gebroken toen Traoré doel trof, op aangeven van Van de Beek. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof nog doel in de slotminuut (3-0). Zo is het voor hekkensluiter RKC weer wat lastiger geworden om zich in de eredivisie te handhaven.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de topper in La Liga bij Atlético Madrid gewonnen. In het Metropolitano won de ploeg van trainer Hansi Flick met 2-1.
1 uur geledenTROMSØ (ANP/DPA) - Een persoon is ernstig gewond geraakt nadat een deel van een tribune was ingestort bij een wedstrijd in de Noorse voetbalcompetitie tussen Tromsø en Bodø-Glimt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht met ernstige verwondingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NEC heeft tegen FC Utrecht de derde competitiezege van het seizoen geboekt. De club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder was met 3-2 te sterk in Stadion Galgenwaard in Utrecht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale staat weer tweede in de Serie A na een zege op Como. De Italiaanse landskampioen was enkele dagen na de zege op Feyenoord in de Champions League in eigen huis met 2-0 te sterk voor Como.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee heeft met een doelpunt bijgedragen aan het 4-4-gelijkspel van Manchester United tegen Aston Villa. Ondanks het punt blijft United op de achttiende plek in de Premier League staan met 8 punten.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.
5 uur geleden