Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een plichtmatige zege op RKC Waalwijk (3-0) de koppositie van de eredivisie verstevigd. Het verschil met naaste belager AZ is gegroeid naar 6 punten en dan is het doelsaldo van de lijstaanvoerder ook nog eens 17 treffers beter dan dat van de concurrent uit Alkmaar.

Het was enigszins begrijpelijk dat Ajax tijdens de wedstrijd tegen RKC al een beetje dacht aan de krachtmeting van donderdag tegen Getafe in de Europa League. Als de voortekenen niet bedriegen, dan belooft het een slijtageslag te worden in de voorstad van Madrid. Getafe is niet alleen de verrassende nummer 3 van La Liga, achter Real Madrid en FC Barcelona. De ploeg schuwt geen fysieke duels en maakt veruit de meeste overtredingen van alle clubs uit de hoogste Spaanse voetbalklasse.

Hakim Ziyech maakte zijn rentree in de basisformatie van de landskampioen, na een kuitblessure en korte invalbeurt afgelopen woensdag in het bekerduel met Vitesse. Ajax zal zijn creatieve ingevingen hard nodig hebben tegen Getafe. Ziyech, volgend seizoen speler van Chelsea, nam tegen RKC een halve snipperdag. Hij strooide soms met leuke passes maar nam zijn ploeg voor rust niet zo bij de hand als de fans van Ajax gewend zijn.

Strafschop

Ajax kwam in 13e minuut op voorsprong nadat Donny van de Beek de bal van Juriën Gaari had veroverd. Hans Mulder was zo onnozel om de blonde middenvelder te vloeren en Dusan Tadic benutte de strafschop koelbloedig (1-0). De Serviër lijkt soms minder in vorm dan vorig seizoen maar zijn statistieken zijn met 9 doelpunten en 14 assists nog steeds uitstekend. Lassina Traoré miste voor rust nog twee kansjes voor de thuisploeg , maar RKC had ook kunnen scoren toen Sylla Sow plotseling voor André Onana stond. De doelman van Ajax, geschorst voor het eerste duel met Getafe, voorkwam de gelijkmaker.

Ziyech kreeg rust in de tweede helft. Voor hem kwam Daley Blind, die ook wordt klaargestoomd voor donderdag. Het verzet van RKC was in de 52e minuut zo goed als gebroken toen Traoré doel trof, op aangeven van Van de Beek. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof nog doel in de slotminuut (3-0). Zo is het voor hekkensluiter RKC weer wat lastiger geworden om zich in de eredivisie te handhaven.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

3 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

4 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

4 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

5 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

6 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

8 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

9 uur geleden