Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

Ajax is tegen RKC al met het hoofd bij Getafe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een plichtmatige zege op RKC Waalwijk (3-0) de koppositie van de eredivisie verstevigd. Het verschil met naaste belager AZ is gegroeid naar 6 punten en dan is het doelsaldo van de lijstaanvoerder ook nog eens 17 treffers beter dan dat van de concurrent uit Alkmaar.

Het was enigszins begrijpelijk dat Ajax tijdens de wedstrijd tegen RKC al een beetje dacht aan de krachtmeting van donderdag tegen Getafe in de Europa League. Als de voortekenen niet bedriegen, dan belooft het een slijtageslag te worden in de voorstad van Madrid. Getafe is niet alleen de verrassende nummer 3 van La Liga, achter Real Madrid en FC Barcelona. De ploeg schuwt geen fysieke duels en maakt veruit de meeste overtredingen van alle clubs uit de hoogste Spaanse voetbalklasse.

Hakim Ziyech maakte zijn rentree in de basisformatie van de landskampioen, na een kuitblessure en korte invalbeurt afgelopen woensdag in het bekerduel met Vitesse. Ajax zal zijn creatieve ingevingen hard nodig hebben tegen Getafe. Ziyech, volgend seizoen speler van Chelsea, nam tegen RKC een halve snipperdag. Hij strooide soms met leuke passes maar nam zijn ploeg voor rust niet zo bij de hand als de fans van Ajax gewend zijn.

Strafschop

Ajax kwam in 13e minuut op voorsprong nadat Donny van de Beek de bal van Juriën Gaari had veroverd. Hans Mulder was zo onnozel om de blonde middenvelder te vloeren en Dusan Tadic benutte de strafschop koelbloedig (1-0). De Serviër lijkt soms minder in vorm dan vorig seizoen maar zijn statistieken zijn met 9 doelpunten en 14 assists nog steeds uitstekend. Lassina Traoré miste voor rust nog twee kansjes voor de thuisploeg , maar RKC had ook kunnen scoren toen Sylla Sow plotseling voor André Onana stond. De doelman van Ajax, geschorst voor het eerste duel met Getafe, voorkwam de gelijkmaker.

Ziyech kreeg rust in de tweede helft. Voor hem kwam Daley Blind, die ook wordt klaargestoomd voor donderdag. Het verzet van RKC was in de 52e minuut zo goed als gebroken toen Traoré doel trof, op aangeven van Van de Beek. Invaller Klaas-Jan Huntelaar trof nog doel in de slotminuut (3-0). Zo is het voor hekkensluiter RKC weer wat lastiger geworden om zich in de eredivisie te handhaven.

Meer uit Voetbal

Gakpo evenaart Van der Vaart met 25e treffer voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.

2 uur geleden
Xavi roept vervanger op voor geblesseerd uitgevallen Brobbey

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.

3 uur geleden
Xavi ziet Oranje bij debuut tegen Duitsland te weinig krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.

3 uur geleden
Van Bommel noemt debuut in Oranje 'het hoogst haalbare'

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk: we verdienden minimaal een punt

AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."

4 uur geleden
Van Bommel debuteert in navolging van opa en vader voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.

5 uur geleden
Griekenland verrast Servië met late goal van Douvikas

BELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.

5 uur geleden