Ajax is op zoek naar aanvallende versterkingen
DE LUTTE (ANP) - Ajax is in de aanloop naar het nieuwe seizoen nog op zoek naar aanvallende versterkingen. "Je zou zeggen dat we het aardig voor elkaar hebben als er niemand weg gaat", zei trainer Erik ten Hag vrijdag tijdens het trainingskamp van zijn club in De Lutte. "Maar ik ben wel op zoek naar nieuwe prikkels voor de ploeg."
Ajax hoopt nog steeds op de komst van Kamaldeen Sulemana en Steven Berghuis. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft al een klein jaar contact met Sulemana. De 19-jarige Ghanese aanvaller van het Deense Nordsjælland kreeg onlangs een rondleiding in de Johan Cruijff ArenA. Maar hij staat ook in de belangstelling van Manchester United en een Franse club. "Maar als Overmars ergens zijn tanden in zet, dan laat hij niet snel los", zei Ten Hag.
Ajax en Feyenoord hebben nog geen overeenstemming bereikt over de transfer van Berghuis. De aanvoerder heeft in zijn contract staan dat hij Feyenoord voor 4 miljoen euro mag verlaten, maar volgens Feyenoord is er alleen een minimumbedrag van 4 miljoen euro vastgesteld. "Het is nu een zaak van juristen", liet technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord vrijdag weten. "Ik ga daar nu niets over zeggen", stelde Ten Hag.
Bezet
Ajax is met Antony, David Neres en Dusan Tadic nog goed bezet op de flanken. Maar vleugelspeler Quincy Promes vertrok in de winterstop van het vorige seizoen naar Spartak Moskou en de gehuurde Oussama Idrissi is weer teruggekeerd naar Sevilla.
Ten Hag rekent komend seizoen niet meer op Kjell Scherpen. De doelman onderhandelde afgelopen week met Brighton & Hove Albion. "Ik weet niet hoe dat is afgelopen, maar zoals het er nu uitziet kom hij niet in onze plannen voor", zei de trainer van Ajax.
Doelmannen
Ten Hag beschikt met Maarten Stekelenburg, Remko Pasveer en Jay Gorter over drie goede doelmannen. "Maarten heeft voorlopig een streepje voor maar Remko was afgelopen seizoen de op een na beste doelman van de Eredivisie", zei hij. "Het is goed om op iedere positie veel concurrentie te hebben."
Daarbij mag André Onana vanaf september ook weer meetrainen. Hij is in november ook weer inzetbaar tijdens wedstrijden, na een dopingschorsing. Ten Hag neemt het Onana niet kwalijk dat hij zijn aflopende contract niet wil verlengen. "Ik heb goed contact met hem. Ik vind het aan fantastische doelman. Dat hij niet wil bijtekenen, zal voor mij geen reden zijn om hem niet op te stellen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
41 minuten geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
16 uur geleden