Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is ook met veel wisselspelers te sterk voor AZ

Ajax is ook met veel wisselspelers te sterk voor AZ

ALKMAAR (ANP) - Met acht andere basisspelers is Ajax doorgedrongen tot de kwartfinale van de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij AZ, met dank aan een treffer van Zakaria Labyad (0-1).

Voor AZ was het de eerste nederlaag na een serie van zes opeenvolgende overwinningen tegen Ajax, PSV en Feyenoord. De club uit Alkmaar schaarde zich in de vorige negen edities van de KNVB-beker wel steeds bij de laatste acht.

Voor Ajax telt de komende maanden vooral de landstitel, die een rechtstreeks ticket voor de Champions League en minimaal 40 miljoen euro oplevert. Volgens trainer Erik ten Hag kunnen zijn meeste spelers op dit moment best drie wedstrijden in de week voetballen. Maar er is hem veel aan gelegen om ze het hele seizoen fit te houden.

Daarom koos Ten Hag voor maar liefst acht andere basisspelers als zondag voor de topper tegen Feyenoord. Zelden had Ajax zo'n dure reservebank als woensdag in Alkmaar. Alleen Sébastien Haller, Daley Blind, Antony, Davy Klaassen en Dusan Tadic kostten al ruim 80 miljoen euro. André Onana, Noussair Mazraoui en Jurriën Timber kregen eveneens rust.

Gewijzigd team AZ

AZ-trainer Pascal Jansen wijzigde zijn formatie slechts op drie plaatsen. Timo Letschert en Jordy Clasie mochten starten, net als Zakaria Aboukhlal die zaterdag tweemaal tegen ADO scoorde (2-1). In een gewijzigde samenstelling was Ajax sterker dan AZ. Quincy Promes, spelend vanaf links, krulde de bal in de openingsfase op de paal. Hij was in de 34e minuut ook betrokken bij de openingstreffer. Marco Bizot kreeg een inzet van Jurgen Ekkelenkamp onvoldoende onder controle. De doelman van AZ voorkwam vervolgens dat Promes scoorde maar was kansloos op een inzet van Labyad. Ajax had een beetje geluk dat er geen videoscheidsrechter meekeek. Die had misschien wel geoordeeld dat de van een enkelblessure herstelde David Neres buitenspel stond.

Met Haller voor Neres ging Ajax na rust op zoek naar een tweede treffer. De 38-jarige doelman Maarten Stekelenburg kreeg in zijn eerste officiële duel in bijna 10 jaar voor zijn Amsterdamse club weinig te doen. Hij werd na 70 minuten wel gepasseerd door Myron Boadu, na een afgemeten vrije trap van Teun Koopmeiners. De spits van AZ sloeg de bal echter met een arm in het doel. Met Klaassen en Tadic als invallers was Ajax nog tweemaal dichtbij de 0-2. Edson Álvarez kopte op de lat en Ryan Gravenberch raakte de paal en Promes schoot van dichtbij op doelman Bizot.

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

8 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

8 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

8 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

9 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

9 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

10 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

11 uur geleden