Ajax is ook met veel wisselspelers te sterk voor AZ
ALKMAAR (ANP) - Met acht andere basisspelers is Ajax doorgedrongen tot de kwartfinale van de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij AZ, met dank aan een treffer van Zakaria Labyad (0-1).
Voor AZ was het de eerste nederlaag na een serie van zes opeenvolgende overwinningen tegen Ajax, PSV en Feyenoord. De club uit Alkmaar schaarde zich in de vorige negen edities van de KNVB-beker wel steeds bij de laatste acht.
Voor Ajax telt de komende maanden vooral de landstitel, die een rechtstreeks ticket voor de Champions League en minimaal 40 miljoen euro oplevert. Volgens trainer Erik ten Hag kunnen zijn meeste spelers op dit moment best drie wedstrijden in de week voetballen. Maar er is hem veel aan gelegen om ze het hele seizoen fit te houden.
Daarom koos Ten Hag voor maar liefst acht andere basisspelers als zondag voor de topper tegen Feyenoord. Zelden had Ajax zo'n dure reservebank als woensdag in Alkmaar. Alleen Sébastien Haller, Daley Blind, Antony, Davy Klaassen en Dusan Tadic kostten al ruim 80 miljoen euro. André Onana, Noussair Mazraoui en Jurriën Timber kregen eveneens rust.
Gewijzigd team AZ
AZ-trainer Pascal Jansen wijzigde zijn formatie slechts op drie plaatsen. Timo Letschert en Jordy Clasie mochten starten, net als Zakaria Aboukhlal die zaterdag tweemaal tegen ADO scoorde (2-1). In een gewijzigde samenstelling was Ajax sterker dan AZ. Quincy Promes, spelend vanaf links, krulde de bal in de openingsfase op de paal. Hij was in de 34e minuut ook betrokken bij de openingstreffer. Marco Bizot kreeg een inzet van Jurgen Ekkelenkamp onvoldoende onder controle. De doelman van AZ voorkwam vervolgens dat Promes scoorde maar was kansloos op een inzet van Labyad. Ajax had een beetje geluk dat er geen videoscheidsrechter meekeek. Die had misschien wel geoordeeld dat de van een enkelblessure herstelde David Neres buitenspel stond.
Met Haller voor Neres ging Ajax na rust op zoek naar een tweede treffer. De 38-jarige doelman Maarten Stekelenburg kreeg in zijn eerste officiële duel in bijna 10 jaar voor zijn Amsterdamse club weinig te doen. Hij werd na 70 minuten wel gepasseerd door Myron Boadu, na een afgemeten vrije trap van Teun Koopmeiners. De spits van AZ sloeg de bal echter met een arm in het doel. Met Klaassen en Tadic als invallers was Ajax nog tweemaal dichtbij de 0-2. Edson Álvarez kopte op de lat en Ryan Gravenberch raakte de paal en Promes schoot van dichtbij op doelman Bizot.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
3 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
7 uur geleden