
Ajax is ook met veel wisselspelers te sterk voor AZ
ALKMAAR (ANP) - Met acht andere basisspelers is Ajax doorgedrongen tot de kwartfinale van de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij AZ, met dank aan een treffer van Zakaria Labyad (0-1).
Voor AZ was het de eerste nederlaag na een serie van zes opeenvolgende overwinningen tegen Ajax, PSV en Feyenoord. De club uit Alkmaar schaarde zich in de vorige negen edities van de KNVB-beker wel steeds bij de laatste acht.
Voor Ajax telt de komende maanden vooral de landstitel, die een rechtstreeks ticket voor de Champions League en minimaal 40 miljoen euro oplevert. Volgens trainer Erik ten Hag kunnen zijn meeste spelers op dit moment best drie wedstrijden in de week voetballen. Maar er is hem veel aan gelegen om ze het hele seizoen fit te houden.
Daarom koos Ten Hag voor maar liefst acht andere basisspelers als zondag voor de topper tegen Feyenoord. Zelden had Ajax zo'n dure reservebank als woensdag in Alkmaar. Alleen Sébastien Haller, Daley Blind, Antony, Davy Klaassen en Dusan Tadic kostten al ruim 80 miljoen euro. André Onana, Noussair Mazraoui en Jurriën Timber kregen eveneens rust.
Gewijzigd team AZ
AZ-trainer Pascal Jansen wijzigde zijn formatie slechts op drie plaatsen. Timo Letschert en Jordy Clasie mochten starten, net als Zakaria Aboukhlal die zaterdag tweemaal tegen ADO scoorde (2-1). In een gewijzigde samenstelling was Ajax sterker dan AZ. Quincy Promes, spelend vanaf links, krulde de bal in de openingsfase op de paal. Hij was in de 34e minuut ook betrokken bij de openingstreffer. Marco Bizot kreeg een inzet van Jurgen Ekkelenkamp onvoldoende onder controle. De doelman van AZ voorkwam vervolgens dat Promes scoorde maar was kansloos op een inzet van Labyad. Ajax had een beetje geluk dat er geen videoscheidsrechter meekeek. Die had misschien wel geoordeeld dat de van een enkelblessure herstelde David Neres buitenspel stond.
Met Haller voor Neres ging Ajax na rust op zoek naar een tweede treffer. De 38-jarige doelman Maarten Stekelenburg kreeg in zijn eerste officiële duel in bijna 10 jaar voor zijn Amsterdamse club weinig te doen. Hij werd na 70 minuten wel gepasseerd door Myron Boadu, na een afgemeten vrije trap van Teun Koopmeiners. De spits van AZ sloeg de bal echter met een arm in het doel. Met Klaassen en Tadic als invallers was Ajax nog tweemaal dichtbij de 0-2. Edson Álvarez kopte op de lat en Ryan Gravenberch raakte de paal en Promes schoot van dichtbij op doelman Bizot.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
9 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
18 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.
1 dag geleden