Ajax is ook met veel wisselspelers te sterk voor AZ
ALKMAAR (ANP) - Met acht andere basisspelers is Ajax doorgedrongen tot de kwartfinale van de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij AZ, met dank aan een treffer van Zakaria Labyad (0-1).
Voor AZ was het de eerste nederlaag na een serie van zes opeenvolgende overwinningen tegen Ajax, PSV en Feyenoord. De club uit Alkmaar schaarde zich in de vorige negen edities van de KNVB-beker wel steeds bij de laatste acht.
Voor Ajax telt de komende maanden vooral de landstitel, die een rechtstreeks ticket voor de Champions League en minimaal 40 miljoen euro oplevert. Volgens trainer Erik ten Hag kunnen zijn meeste spelers op dit moment best drie wedstrijden in de week voetballen. Maar er is hem veel aan gelegen om ze het hele seizoen fit te houden.
Daarom koos Ten Hag voor maar liefst acht andere basisspelers als zondag voor de topper tegen Feyenoord. Zelden had Ajax zo'n dure reservebank als woensdag in Alkmaar. Alleen Sébastien Haller, Daley Blind, Antony, Davy Klaassen en Dusan Tadic kostten al ruim 80 miljoen euro. André Onana, Noussair Mazraoui en Jurriën Timber kregen eveneens rust.
Gewijzigd team AZ
AZ-trainer Pascal Jansen wijzigde zijn formatie slechts op drie plaatsen. Timo Letschert en Jordy Clasie mochten starten, net als Zakaria Aboukhlal die zaterdag tweemaal tegen ADO scoorde (2-1). In een gewijzigde samenstelling was Ajax sterker dan AZ. Quincy Promes, spelend vanaf links, krulde de bal in de openingsfase op de paal. Hij was in de 34e minuut ook betrokken bij de openingstreffer. Marco Bizot kreeg een inzet van Jurgen Ekkelenkamp onvoldoende onder controle. De doelman van AZ voorkwam vervolgens dat Promes scoorde maar was kansloos op een inzet van Labyad. Ajax had een beetje geluk dat er geen videoscheidsrechter meekeek. Die had misschien wel geoordeeld dat de van een enkelblessure herstelde David Neres buitenspel stond.
Met Haller voor Neres ging Ajax na rust op zoek naar een tweede treffer. De 38-jarige doelman Maarten Stekelenburg kreeg in zijn eerste officiële duel in bijna 10 jaar voor zijn Amsterdamse club weinig te doen. Hij werd na 70 minuten wel gepasseerd door Myron Boadu, na een afgemeten vrije trap van Teun Koopmeiners. De spits van AZ sloeg de bal echter met een arm in het doel. Met Klaassen en Tadic als invallers was Ajax nog tweemaal dichtbij de 0-2. Edson Álvarez kopte op de lat en Ryan Gravenberch raakte de paal en Promes schoot van dichtbij op doelman Bizot.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
17 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden