Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt

Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt. "Er gaat nog wel iets gebeuren", verwacht trainer Maurice Steijn. "Voor welke positie? Dat vind ik niet netjes om te zeggen."

Ajax haalde deze zomer al tien spelers naar Amsterdam. Steijn is tevreden over de aanwinsten, die stuk voor stuk uit de koker van directeur voetbalzaken Sven Mislintat komen. "Wij hebben ook wel spelers aangedragen", zei Steijn. "Maar die waren misschien niet haalbaar. En dat wil zeker niet zeggen dat deze spelers niet goed zijn."

Branco van den Boomen is de enige aankoop met een Nederlands paspoort. Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze zijn de buitenlandse aanwinsten. "Maar we speelden de laatste duels met zeven spelers die in de jeugd van Ajax hebben gezeten", benadrukte Steijn.

Basisspelers

Akpom en Mikautadze trainden woensdag voor het eerst mee en kunnen komende zondag debuteren in het uitduel met Fortuna Sittard. Ze zijn net als Josip Sutalo en Gaston Ávila nog niet speelgerechtigd voor het thuisduel van donderdag met Ludogorets in de play-offs van de Europa League.

Steijn ziet Sutalo en Ávila als basisspelers, net als de van AS Roma overgekomen Tahirovic. Hij is onder de indruk van de eerste training van Mikautadze. "Die jongen kan scoren", zei hij over de in Frankrijk geboren international van Georgië. "Hij kan denk ik op alle vier de posities voorin uit de voeten. Akpom kan in de spits en daarachter. De bedoeling is dat de jongens voorin veel van positie gaan wisselen."

Steijn is niet bang dat de vele aankopen de doorstroming van jeugdspelers in de weg staan. Wel vindt hij het jammer dat talenten als Kian Fitz-Jim en Gabriel Misehouy hun contract nog niet hebben verlengd. Steijn sprak dinsdag uitgebreid met Silvano Vos, het talent dat zijn verbintenis ondanks belangstelling van Atlético Madrid wel heeft verlengd. "Hij wil slagen bij Ajax. Op dit moment vinden wij dat hij nog niet klaar is voor Ajax 1", zei de coach van Ajax. "Concurreren met Van den Boomen en Tahirovic is nog lastig."

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

9 minuten geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

4 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

8 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

14 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

18 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

23 uur geleden