Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt

Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt. "Er gaat nog wel iets gebeuren", verwacht trainer Maurice Steijn. "Voor welke positie? Dat vind ik niet netjes om te zeggen."

Ajax haalde deze zomer al tien spelers naar Amsterdam. Steijn is tevreden over de aanwinsten, die stuk voor stuk uit de koker van directeur voetbalzaken Sven Mislintat komen. "Wij hebben ook wel spelers aangedragen", zei Steijn. "Maar die waren misschien niet haalbaar. En dat wil zeker niet zeggen dat deze spelers niet goed zijn."

Branco van den Boomen is de enige aankoop met een Nederlands paspoort. Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze zijn de buitenlandse aanwinsten. "Maar we speelden de laatste duels met zeven spelers die in de jeugd van Ajax hebben gezeten", benadrukte Steijn.

Basisspelers

Akpom en Mikautadze trainden woensdag voor het eerst mee en kunnen komende zondag debuteren in het uitduel met Fortuna Sittard. Ze zijn net als Josip Sutalo en Gaston Ávila nog niet speelgerechtigd voor het thuisduel van donderdag met Ludogorets in de play-offs van de Europa League.

Steijn ziet Sutalo en Ávila als basisspelers, net als de van AS Roma overgekomen Tahirovic. Hij is onder de indruk van de eerste training van Mikautadze. "Die jongen kan scoren", zei hij over de in Frankrijk geboren international van Georgië. "Hij kan denk ik op alle vier de posities voorin uit de voeten. Akpom kan in de spits en daarachter. De bedoeling is dat de jongens voorin veel van positie gaan wisselen."

Steijn is niet bang dat de vele aankopen de doorstroming van jeugdspelers in de weg staan. Wel vindt hij het jammer dat talenten als Kian Fitz-Jim en Gabriel Misehouy hun contract nog niet hebben verlengd. Steijn sprak dinsdag uitgebreid met Silvano Vos, het talent dat zijn verbintenis ondanks belangstelling van Atlético Madrid wel heeft verlengd. "Hij wil slagen bij Ajax. Op dit moment vinden wij dat hij nog niet klaar is voor Ajax 1", zei de coach van Ajax. "Concurreren met Van den Boomen en Tahirovic is nog lastig."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

6 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

7 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

8 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

11 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

21 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

23 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden