Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt. "Er gaat nog wel iets gebeuren", verwacht trainer Maurice Steijn. "Voor welke positie? Dat vind ik niet netjes om te zeggen."
Ajax haalde deze zomer al tien spelers naar Amsterdam. Steijn is tevreden over de aanwinsten, die stuk voor stuk uit de koker van directeur voetbalzaken Sven Mislintat komen. "Wij hebben ook wel spelers aangedragen", zei Steijn. "Maar die waren misschien niet haalbaar. En dat wil zeker niet zeggen dat deze spelers niet goed zijn."
Branco van den Boomen is de enige aankoop met een Nederlands paspoort. Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze zijn de buitenlandse aanwinsten. "Maar we speelden de laatste duels met zeven spelers die in de jeugd van Ajax hebben gezeten", benadrukte Steijn.
Basisspelers
Akpom en Mikautadze trainden woensdag voor het eerst mee en kunnen komende zondag debuteren in het uitduel met Fortuna Sittard. Ze zijn net als Josip Sutalo en Gaston Ávila nog niet speelgerechtigd voor het thuisduel van donderdag met Ludogorets in de play-offs van de Europa League.
Steijn ziet Sutalo en Ávila als basisspelers, net als de van AS Roma overgekomen Tahirovic. Hij is onder de indruk van de eerste training van Mikautadze. "Die jongen kan scoren", zei hij over de in Frankrijk geboren international van Georgië. "Hij kan denk ik op alle vier de posities voorin uit de voeten. Akpom kan in de spits en daarachter. De bedoeling is dat de jongens voorin veel van positie gaan wisselen."
Steijn is niet bang dat de vele aankopen de doorstroming van jeugdspelers in de weg staan. Wel vindt hij het jammer dat talenten als Kian Fitz-Jim en Gabriel Misehouy hun contract nog niet hebben verlengd. Steijn sprak dinsdag uitgebreid met Silvano Vos, het talent dat zijn verbintenis ondanks belangstelling van Atlético Madrid wel heeft verlengd. "Hij wil slagen bij Ajax. Op dit moment vinden wij dat hij nog niet klaar is voor Ajax 1", zei de coach van Ajax. "Concurreren met Van den Boomen en Tahirovic is nog lastig."
Meer uit Voetbal
SINT-TRUIDEN (ANP) - De Belgische voetbalclub STVV uit Sint-Truiden heeft Jonas De Roeck als de nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Hij is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Frédéric De Meyer. De Roeck neemt per direct de trainingen over van assistent Sepp De Roover, die donderdag op de bank zat bij de 1-1 van STVV tegen het Noorse SK Brann.
17 minuten geledenLISSABON (ANP/DPA) - Bondscoach Jorge Jesus van Portugal betreurt het dat Cristiano Ronaldo niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. "Het is zijn beslissing en ik moet dat accepteren, maar ik had hem graag erbij gehouden. Ik heb hem ook gevraagd beschikbaar te blijven, maar er is geen weg meer terug", vertelde Jesus op de Portugese zender Canal 11.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
12 uur geleden