Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niet klaar op de transfermarkt. "Er gaat nog wel iets gebeuren", verwacht trainer Maurice Steijn. "Voor welke positie? Dat vind ik niet netjes om te zeggen."
Ajax haalde deze zomer al tien spelers naar Amsterdam. Steijn is tevreden over de aanwinsten, die stuk voor stuk uit de koker van directeur voetbalzaken Sven Mislintat komen. "Wij hebben ook wel spelers aangedragen", zei Steijn. "Maar die waren misschien niet haalbaar. En dat wil zeker niet zeggen dat deze spelers niet goed zijn."
Branco van den Boomen is de enige aankoop met een Nederlands paspoort. Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze zijn de buitenlandse aanwinsten. "Maar we speelden de laatste duels met zeven spelers die in de jeugd van Ajax hebben gezeten", benadrukte Steijn.
Basisspelers
Akpom en Mikautadze trainden woensdag voor het eerst mee en kunnen komende zondag debuteren in het uitduel met Fortuna Sittard. Ze zijn net als Josip Sutalo en Gaston Ávila nog niet speelgerechtigd voor het thuisduel van donderdag met Ludogorets in de play-offs van de Europa League.
Steijn ziet Sutalo en Ávila als basisspelers, net als de van AS Roma overgekomen Tahirovic. Hij is onder de indruk van de eerste training van Mikautadze. "Die jongen kan scoren", zei hij over de in Frankrijk geboren international van Georgië. "Hij kan denk ik op alle vier de posities voorin uit de voeten. Akpom kan in de spits en daarachter. De bedoeling is dat de jongens voorin veel van positie gaan wisselen."
Steijn is niet bang dat de vele aankopen de doorstroming van jeugdspelers in de weg staan. Wel vindt hij het jammer dat talenten als Kian Fitz-Jim en Gabriel Misehouy hun contract nog niet hebben verlengd. Steijn sprak dinsdag uitgebreid met Silvano Vos, het talent dat zijn verbintenis ondanks belangstelling van Atlético Madrid wel heeft verlengd. "Hij wil slagen bij Ajax. Op dit moment vinden wij dat hij nog niet klaar is voor Ajax 1", zei de coach van Ajax. "Concurreren met Van den Boomen en Tahirovic is nog lastig."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden