Ajax is dicht bij komst van Noorse middenvelder Mannsverk
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is dicht bij de komst van Sivert Mannsverk. De 21-jarige Noorse middenvelder is al in Amsterdam om zijn transfer af te ronden.
Mannsverk heeft al afscheid genomen van zijn ploeggenoten van Molde. "Het was emotioneel", vertelde hij voor vertrek naar Amsterdam aan Noorse verslaggevers. "Je kan waarschijnlijk zien dat mijn ogen een beetje rood zijn."
Mannsverk stond eerder dit jaar bij Feyenoord op de radar als alternatief voor Ramiz Zerrouki. Maar uiteindelijk bereikte de kampioen uit Rotterdam alsnog een akkoord met FC Twente over de komst van de international van Algerije.
Mogelijke vervanger
Directeur Sven Mislintat ziet Mannsverk als mogelijke vervanger van Edson Alvarez, de verdedigende middenvelder die naar West Ham United is vertrokken. Mannsverk werd afgelopen dinsdag met Molde door Galatasaray uitgeschakeld in de play-offs van de Champions League. Ajax moet naar verluidt zo'n 6 miljoen euro voor Mannsverk betalen. Dat bedrag kan oplopen tot zo'n 8,5 miljoen euro.
De Noorse middenvelder wordt de elfde aanwinst van Ajax voor dit seizoen, als hij medisch wordt goedgekeurd. Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze gingen hem voor.
Trainer Maurice Steijn verklapte woensdag al dat Ajax nog niet klaar was op de transfermarkt, die vrijdag sluit. De vraag is nu nog of de club uit Amsterdam zich nog met een rechtsbuiten gaat versterken. Ajax verkocht deze zomer voor een kleine 160 miljoen euro aan spelers en gaf meer dan de helft van dat bedrag uit aan nieuwelingen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
34 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
37 minuten geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
7 uur geleden